آب پیاز درمان ریزش مو – آب پیاز ، عسل ، عرق نیشکر

ریزش مو

 آب پیاز درمان ریزش مو – آب پیاز ، عسل ،  عرق نیشکر

استفاده از راهکارهای طبیعی و درمان های خانگی در دسترس و ارزان هستند و هیچ گونه عوارض جانبی ندارند . آب پیاز برای جلوگیری از ریزش مو و رشذ مو مفید می باشد . با این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی و به راحتی می توانید به رشد موی خود کمک کنید . اگر موهای سر شما به عقب رفته اند و یا تکه های طاسی بر روی سر خود دارید ، می توانید از پیاز به عنوان درمان استفاده کنید .

بسیاری از مردم با مشکل ریزش مو مواجه هستند . هرچند از دست دادن ۵۰ – ۱۰۰ تار مو در هر روز عادی است اما باعث نگرانی و استرس های روانی در افراد می شود . ریزش موی زیاد ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و سطح اعتماد به نفس آن ها را کاهش می دهد . درمان های طبیعی بسیاری برای ریزش مو وجود دارد و یکی از مهم ترین و موثر ترین آن ها استفاده از آب پیاز است .

 آیا آب پیاز به رشد مو کمک می کند ؟ بسیاری از مردم در استفاده از آب پیاز تردید دارند . اما طبق مطالعات انجام شده استفاده از آب پیاز و مصرف پیاز در کنترل ریزش مو و دیگر مشکلات مربوط به آن مانند شوره سر و عفونت های قارچی مفید می باشد . گفته می شود آب پیاز در پیشگیری از سفید شدن زودرس مو نیز موثر است .

بسیاری از مردم از خواص پیاز برای موها بی اطلاع هستند . پیاز حاوی مقدار زیادی گوگرد است  . آب پیاز بر روی پوست به افزایش گردش خون کمک می کند و گوگرد نیز باعث تولید کلاژن می گردد که برای رشد مو ضروری است . موها از طریق فولیکول های موجود در پوست سر رشد می کنند  . افزایش گردش خون باعث تغذیه فولیکول های موجود در پوست می شود و در نتیجه رشد مو افزایش می یابد .

گوگرد موجود در آب پیاز خاصیت ضد باکتری نیز دارد و مانع از رشد قارچ و باکتری در پوست سر می گردد . از این رو از ریزش موهایی که ممکن است در اثر این عفونت ها اتفاق بیفتد جلوگیری می کند . همچنین آب پیاز قدرت مو را افزایش می دهد و مانع از نازک شدن و شکستگی مو می شود . اگر می خواهید حجم موهای خود را افزایش دهید به طور منظم از آب پیاز استفاده نمایید .

 

آب پیاز برای رشد سریع مو

برای استفاده از آب پیاز برای رشد سریع موها ، آب چند عدد پیاز را بگیرید و بر روی تمام نقاط پوست سر خود قرار دهید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بر روی سر شما بماند . اگر می توانید بوی تند آن را تحمل کنید اجازه دهید مدت بیشتری بماند . سپس با یک شامپوی ملایم سر خود را بشویید . این کار را حداقل به مدت ۲ ماه و هفته ای ۳ روز انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید . درمان های طبیعی زمان بیشتری برای نتیجه دادن می خواهند ،  بنابر این صبر داشته باشید و با حوصله این دوره را طی کنید تا تاثیر آن را مشاهده نمایید .

 

روش های استفاده از پیاز

۱ – مخلوط آب پیاز و عسل 

یک چهارم فنجان آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل باهم مخلوط کنید . این ترکیب را به دو حالت می توانید استفاده کنید . در حالت اول  این ترکیب را می توانید روزانه به صورت خوراکی مصرف کنید . حالت دوم ماساژ پوست سر به مدت ۱۵ دقیقه با ترکیب عسل و آب پیاز می باشد . 

۲ – معجون پیاز و عرق نیشکر

یک پیاز متوسط را خرد کرده و به مدت یک شب در یک لیوان عرق نیشکر قرار دهید . روز بعد پیاز ها را جدا کرده و پوست سر خود را با معجون ماساژ دهید . سپس با یک شامپوی ملایم بشویید .

۳ – اضافه کردن پیاز به رژیم غذایی خود

در این دستور فقط کافیست پیاز را وارد غذای روزانه خود کنید و مقدار بیشتری از آن را به طور منظم مصرف کنید . می توانید از آن در سالاد یا به همراه وعده های غذایی خود استفاده کنید . خوردن پیاز نیز تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مو دارد .

۴ – شستشوی مو با آب پیاز

۴ – ۵ عدد پیاز را خرد کرده و در یک لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید . اجازه دهید تا خنک شود . سپس موهای خود را با آن بشویید . اگر بوی پیاز شما را ناراحت نمی کند نیاز به شستن موهای خود بعد از استفاده از آب پیاز ندارید . روز بعد موهای خود را با یک شامپوی ملایم شسته و آب کشی نمایید .

 

ریزش مو 

 

منبع : myhealthtips

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.