آب کردن چربی های شکم فقط در ۱۰ روز

آب کردن چربی های شکم فقط در 10 روز

آب کردن چربی های شکم فقط در ۱۰ روز

از دست دادن چربی شکم در ۱۰ روز شاید کار غیر ممکنی به نظر بیاید ، اما با تغییر در رژیم غذایی و ورزش منظم روزانه می توانید این کار را انجام دهید . برای این کار باید  رژیم و تمرینات ورزشی شما بر روی چربی های ناحیه شکم متمرکز گردد . نکته کلیدی در از دست دادن چربی های اضافی بالا بردن سوخت و ساز بدن است . در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بیاموزیم چگونه در ۱۰ روز شکمی صاف داشته باشیم .

روز اول

اولین قدم برای آب کردن چربی ها حذف تمام مواد غذایی ناسالم و مضر می باشد . به جای مواد غذایی مضر می توانید از مواد مغذی و فیبر ها مانند میوه ها ، سبزیجات ، مرغ ، گوشت گاو بدون چربی ، غلات ، محصولات لبنی کم چرب ، لوبیا ، آجیل و انواع دانه ها استفاده نمایید . مواد غذایی ناسالم ، فست فود ، شیرینی جات و تمامی مواد غذایی دارای کربوهیدرات را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید . برای پاکسازی بدن ۱۰ – ۱۲ لیوان آب بنوشید و برای سرعت بخشیدن به کار سعی کنید ۳ – ۵ بار از نوشیدنی سرکه سیب زیر در طول روز استفاده نمایید .

نوشیدنی سرکه سیب = ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی + یک قاشق غذاخوری عسل + ۲۲۵ میلی لیتر آب

روز دوم

در روز دوم بیشتر از سبزیجات به صورت خام یا پخته در رژیم غذایی خود استفاده کنید . سبزیجات و سوپ مرغ موادی هستند که برای کاهش چربی می توانید مصرف نمایید . هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار چیزی بخورید . این کار باعث سوخت و ساز بیشتر  و تثبیت قند خون شما می گردد . ۵ – ۶ وعده در روز از میوه و سبزیجات استفاده کنید . این کار باعث جلوگیری از هوس شما برای مصرف مواد غذایی دیگر می گردد .  از خوردن میوه هایی با کربوهیدرات بالا مانند موز ، سیب و … اجتناب کنید . تمرینات ورزشی خود را به طور منظم آغاز نمایید . در روز اول با ورزش های آرام شروع کنید مانند ۲۰ دقیقه پیاده روی .

 

روز سوم

برای صبحانه می توانید به مقدار ۵۰ گرم کربوهیدرات مصرف کنید . یک فنجان بلغور جو دوسر دارای ۵۰ گرم کربوهیدرات است . اگر می خواهید سریع تر چربی های اضافی خود را از دست بدهید باید مقدار کربوهیدرات را در رژیم غذایی خود کاهش دهید .  برای وعده های دیگر غذایی خود از پروتئین بدون چربی به اندازه یک مشت خود استفاده نمایید . می توانید پروتئین پنیر، ماست، میوه و سبزیجات تازه به عنوان میان وعده استفاده کنید . فقط می توانید از روغن زیتون و روغن ماهی برای چربی استفاده کنید . از مصرف سس مایونز، مارگارین، کره، روغن های گیاهی اجتناب کنید . برای تمرین ورزشی امروز ۱۰ بار حرکت زیر را انجام دهید .

در حالت ایستاده قرار بگیرید . همانطور که به آرامی به حالت چمپاتمه می نشنید ، هوا را به درون ریه های خود بکشید . چند لحظه صبر کنید و به آرامی هوا را یرون دهید . این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید .

 

روز چهارم

در روز چهارم برای صبحانه می توانید از سه سفیده تخم مرغ به همراه سبزیجات استفاده نمایید .  مرغ آب پز یا سینه بوقلمون با  فلفل قرمز و یا خیار استفاده نمایید . همچنین می توانید از سالاد سبزیجات به همراه مرغ و مقداری روغن زیتون استفاده کنید . توجه داشته باشید که  از مرغ یا بوقلمون بیش از ۱۵۰ گرم در یک وعده غذایی استفاده نکنید . اگر در بین وعده های غذایی احساس گرسنگی کردید می توانید یک مشت آجیل برای رفع گرسنگی خود میل کنید . این باعث کاهش ولع شما می گردد .

برای حرکت ورزشی امروز این کار را انجام دهید .  به پشت دراز بکشید و دست ها را زیر سر خود قرار دهید . زانوی خود را خم کنید و کف پاها را محکم بر روی زمین قرار دهید . آن گاه شانه های خود را بالا بیاورید و پس از چند لحظه به حالت قبل برگردید . حداقل سه بار و هربار ۵ مرتبه این حرکت را انجام دهید .

 

روز پنجم

امروز می توانید از مقداری شیر و میوه ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید . یک یا دو موز کربوهیدرات لازم برای بدن شما  را تامین می کند . برای پر کردن معده خود می توانید از سوپ سبزیجات و سالاد استفاده کنید که دارای مواد مغذی نیز می باشد . نوشیدن مقدار زیاد آب در هر روز به شما توصیه می شود .

یکی از حرکات ورزشی مناسب برای روز پنجم دراز و نشست می باشد . حرکت بعدی که برای روز پنجم مناسب است ، به این صورت می باشد . به پشت دراز بکشید و دست ها را زیر سر خود قرار دهید . زانوی خود را خم کنید و کف پاها را محکم بر روی زمین قرار دهید . آن گاه دست های خود را به صورت عمود دراز کرده و سعی کنید به ارامی بنشینید . در همین حال نفس خود را بیرون بدهید ( عمل بازدم ) پس از چند ثانیه دوباره به آرامی در حال نفس کشیدن به حالت اولیه برگردید .

 

روز ششم

امروز برای صبحانه یک تخم مرغ کامل و دو سفیده تخم مرغ و گوجه فرنگی میل کنید . همچنین می توانید لوبیا سبز استفاده کنید . برای وعده های غذایی دیگر از فیله یا سینه مرغ کبابی استفاده کنید   . همچنین می توانید ماهی و یا گوشت بدون چربی در شکل های مختلف مصرف کنید . برای میان وعده می توانید از میوه ها و سبزیجات در ۵ وعده استفاده کنید . حرکت ورزشی امروز دراز نشست می باشد . این حرکت کمک بسیار زیادی در آب کردن چربی های دورشکم می کند .

 

روز هفتم

مرغ یا سینه اردک کبابی یا آب پز به همراه اسفناج و گوجه فرنگی پیشنهاد امروز ما برای وعده صبحانه است . از آجیل ، دانه هندوانه و کلم بروکلی بخار پز می توانید برای میان وعده های خود استفاده کنید . برای روز هفتم ما ورزش های هوازی را به شما توصیه می کنیم . تغییر ورزش به بدن شوک وارد می کند  و باعث افزایش میزان سوخت و ساز و در نتیجه  از دست دادن سریع تر چربی شکم می گردد . ۲۰ دقیقه ایروبیک ورزش امروز شماست .

 

روز هشتم

برای صبحانه می توانید دو عدد سفیده تخم مرغ را به صورت املت به همراه نان گندم میل کنید . از مواد مغذی  و سالم مانند میوه ها ، سبزیجات ، ماست و … برای وعده های غذایی دیگر خود استفاده نمایید . نوشیدن ۱۰ – ۱۲ لیوان آب در روز را فراموش نکنید . امروز علاوه برا ورزش های منظم روزانه ، شنا نیز توصیه می گردد .

 

روز نهم

امروز روز گیاهخواری است . در ظول روز می توانید از انواع سبزیجات کم کالری استفاده کنید . این کار باعث پاک کردن سیستم گوارشی شما از چربی ها می گردد . استفاده از سبزیجات دارای فیبر بالا نتیجه بهتری را به همراه دارد . امروز می توانید به مدت ۴۰ دقیقه پیاده روی کنید . حرکت ورزشی دراز و نشست و ورزش های هوازی نیز برای امروز مناسب می باشد . 

 

روز دهم

امروز برای صبحانه می توانید از غلات و میوه ها استفاده کنید . رژیم غذایی کم چرب و دارای فیبر بالا را برای وعده های غذایی دیگر خود به یاد داشته باشید  . برای انجام حرکات ورزشی می توانید طناب زدن و حرکات پهلو را به ورزش روزانه  خود اضافه کنید .

 

مطلب مرتبط : چگونه شکم صاف داشتم باشیم

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.