آموزش کار با گوگل مپ – ۵ ترفند کاربردی در گوگل مپ

آموزش 5 ترفند کاربردی در گوگل مپ

آموزش ۵ ترفند کاربردی در گوگل مپ

اگر شما از گوگل مپ بر روی گوشی همراه خود استفاده می کنید ، باید بدانید که اخیرا تغییراتی در این برنامه ایجاد شده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است . این ویژگی های استفاده از این برنامه را آسان تر و کارآمد تر کرده است . دراین بخش با ما همراه باشید تا با برخی ترفندهای کاربردی  و ویژگی های این برنامه آشنا شوید .


۱ – نقشه های آفلاین

گوگل مپ نقشه ها را به دلیل حجم بالایی که دارند بر روی گوشی ذخیره نمی کند . اما این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید نقشه مناطق خاصی را دانلود و بر روی حافظه دستگاه خود ذخیره نمایید تا بدون اینترنت نیز به آن دسترسی داشته باشد .

برای دانلود نقشه ها :

  • ابتدا از گوشه بالا سمت چپ بر روی دکمه منو کلیک و از منوی باز شده گزینه Offline areas را انتخاب نمایید .
  • منطقه مورد نظر که قصد ذخیره سازی آن را دارید انتخاب نمایید و بر روی دانلود کلیک کنید .

فقط به خاطر داشته باشید دانلود این نقشه های معمولا دارای حجمی بالای ۱۰۰ MB می باشد .  بنابراین اگر دیتای کافی ندارید بهتر است از WiFi  استفاده نمایید . آپدیت های اخیر این برنامه این اجازه را به شما می دهد که بتوانید محل ذخیره سازی نقشه را نیز انتخاب نمایید . اگر در هنگام دانلود این آپشن برای شما نمایش داده نشد می توانید از آیکن قسمت بالا گوشه سمت راست Offline areas منوی مربوطه را باز و گزینه  Storage preferences را انتخاب نمایید . آن گاه در این بخش انتخاب می کنید نقشه مورد نظر در کارت حافظه ذخیره گردد یا حافظه داخلی تلفن همراه شما .

 آموزش ۵ ترفند کاربردی در گوگل مپ

 

۲ – اندازه گیری فاصله

گوگل مپ این امکان را دارد که فاصله دو نقطه از هم را نیز مشخص نماید . برای این کار نقطه ای را مشخص نمایید . در پایین صفحه نمایش فاصله تا آن نقطه و تقریب زمانی که می توانید به آن نقطه برسید برای شما نمایش داده خواهد شد  .

تمام مسیر های بین دو نقطه و زمان های رسیدن به آن نمایش داده شده و سریع ترین مسیر مشخص می گردد .  همچنین در این بخش این امکان وجود دارد که زمان رسیدن از مبدا به مقصد با وسایل نقلیه یا پیاده را تخمین بزند  .

۳ – انتقال مسیرها از کامپیوتر به گوشی شما

اگر شما ترجیح می دهید مسیریابی نقشه ها را بر روی سیستم خود انجام دهید ، این امکان برای شما وجود دارد که به راحتی مسیر ها را به گوشی خود انتقال دهید.

  • وارد اکانت خود شوید و از نسخه وب گوگل مپ مسیرهای موردنظر خود را جستجو کنید .
  • پس از انتخاب مسیر گزینه Send directions to your phone نمایش داده می شود . با کلیک بر روی این گزینه منویی باز می شود که تمام دستگاه هایی که به این اکانت و روش های ارسال را نمایش می دهد . توجه کنید که حساب کابری گوشی و سیستم شما یکی باشد .
  • روش موردنظر خود را انتخاب ( ارسال با ایمیل یا تکست ) و سپس بر روی نام کوشی خود کلیک کنید .

آموزش ۵ ترفند کاربردی در گوگل مپ

۴ – علامت گذاری مکان های مهم در نقشه

گوگل مپ امکان علامت گذاری مکان های مهم مانن محل کار و خانه را به شما می دهد . در صورت استفاده از این امکان صبح هنگامی که قصد رفتن به محل کار را دارید و یا شب هنگام برگشت به منزل مسیرهای پرترافیک را به شما هشدار می دهد  و بهترین مسیر برای رفت و آمد را نشان خواهد داد  .

برای انجام این کار  :

  • ابتدا از گوشه بالا سمت چپ بر روی دکمه منو کلیک و از منوی باز شده گزینه  Your places را انتخاب نمایید .
  • سپس مکان خانه و محل کار خود را اضافه نموده و تغییرات را ذخیره نمایید .

۵ – کجاها بوده اید ؟

اگرچه برنامه گوکل مپ برای جستجو و پیدا کردن مکان های جدید و ناشناخته می باشد ، اما می تواند برای ثبت مکان هایی که در  آن بوده اید نیز مورد استفاده قرار گیرد .

برای انجام این کار  :

  • ابتدا از گوشه بالا سمت چپ بر روی دکمه منو کلیک و از منوی باز شده گزینه Your timeline را انتخاب نمایید .
  • در این جا شما می توانید تمام محل هایی که در آن بوده اید و این که چه زمانی در آن محل بوده اید را مشاهده نمایید . این ویژگی می تواند برای پیدا کردن فروشگاهی که از آن خرید کرده اید مورد استفاده قرار گیرد زمانی که نام آن را فراموش کرده اید .

برای دیدن لیستی از مکان هایی که در آن بوده اید می توانید از منوی کناری گزینه Your places را انتخاب و تب Visited را مشاهده نمایید . در این صورت لیستی نمایش داده خواهد شد که تمام مکان ها و مدت زمان حضور شما در آن را نمایش خواهد داد .

منبع : سی نت

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.