,

روش هایی برای استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه کوچک

فضای آشپزخانه کوچک

روش هایی برای استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه کوچک

آیا آشپزخانه منزل شما کوچک است ؟ تعداد کابینت هایی که دارید کم و فضای کافی برای قرار دادن لوازم آشپزخانه را ندارید ؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا راهکارهایی را برای استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه را به شما آموزش دهیم . 

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

۱ – استفاده درست از کابینت ها

اگر فضای کابینت آشپزخانه شما محدود است با چند ترفند ساده می توانید به درستی از آن استفاده کنید و فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید . برای قرار دادن وسایلی مانند سینی و تخته آشپزخانه و سرپوش قابلمه ها و … سعی کنید از میله هایی برای جداسازی فضای کابینت قرار دهید . 

 

استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه

 

۲ – آویزان کردن ماهیتابه و لوازم

در گوشه ای از آشپزخانه خود که کمتر از آن استفاده می کنید و زیاد در دسترس نیست می توانید میخ هایی را برای ویزان کردم ماهیتابه ها و لوازم مشابه مانند کفگیر یا ملاقه استفاده کنید . این راه یک راه عالی برای استفاده بهینه از فضاست که مقرون به صرفه نیز می باشد .

 

فضای آشپزخانه کوچک

 

۳ – خرید لوازم مناسب

در هنگام خرید لوازم آشپزخانه باید دقت کنید که لوازمی را انتخاب نمایید که واقعا ضروری باشد . همچنین می توانید لوازمی را انتخاب نمایید که کاربردهای چند گانه داشته باشند . این گونه می توانید از داشتن وسایل زیاد که شاید اصلا استفاده نشوند یا به ندرت استفاده شوند بپرهیزید .

۴ – قفسه بندی کابینت ها و کشوها

اگر شما از افرادی هستید که دوست دارید تمامی وسایل در دید شما باشد و در صورت نیاز به راحتی بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید می توانید کابینت ها و کشوها را به صورت قفسه هایی دسته بندی کنید . جای دادن وسایل بزرگ و جاگیری مانند قابلمه ها همیشه کار دشواری است و در اغلب موارد برای برداشتن یک قابلمه دچار مشکل می شویم . با قفسه بندی مناسب می توانیم راحت تر به لوازم دسترسی پیدا کنیم .

فضای آشپزخانه کوچک

ایده های جذاب کابینت آشپزخانه 

۵ – کشوهای مورب

می توانید کشوها را به صورت مورب قفسه بندی کنید . این کار باعث ایجاد فضای بهینه تری در کشوهای شما خواهد شد . برای قرار دادن وسایل ریز مانند چاقو و .. حتما امتحان کنید .

 

فضای آشپزخانه کوچک

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.