راههای افزایش شیر مادر – رژیم مناسب برای افزایش شیردهی

عکس نوزاد

غذاهای افزایش دهنده شیر مادر

راههای افزایش شیر مادر : بسیاری از مادران در مورد کافی بودن شیر خود برای کودکشان نگران هستند که این نگرانی کاملا طبیعی می باشد . بهترین نشانه برای اینکه بدانید شیرتان برای کودک دلبندتان کافی است یا نه، قرار گرفتن وزن کودک بر روی منحنی رشد طبیعی خود می باشد.

مواد غذایی وجود دارد که می تواند به افزایش شیر مادر کمک کند.آنها استفاده شده اند برای شیردهی نسل مادرانمان و خیلی از مادرهایی که احساس میکردند این غذاها به افزایش شیر آنها کمک میکند.به یاد داشته باشید که مصرف تمام این غذاها در حد اعتدال و به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل باشد. .

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله برای نسل ها در سراسر جهان برای افزایش شیر مادر استفاده شده است.  تحقیقات کمی پشت این باور قدیمی وجود دارد اما کافی نیست تا مطمئن شوید که شنبلیله برای افزایش شیردهی موثر است.دانه شنبلیله یک منبع از ویتامین هایی است که  برای مادران شیرده خوب است مانند اسیدهای چرب امگا ۳٫ چربی امگا ۳ برای رشد مغز کودک مهم هستند. برگ شنبلیله  غنی از بتاکاروتن، ویتامین B، آهن و کلسیم هستند.چای شنبلیله یک نوشیدنی مفید داده شده به مادران جدید است. همچنین می توانید به بسیاری از ظروف، به خصوص سبزیجات و غذاهای گوشت اضافه کنید.

دانه رازیانه

دانه رازیانه یکی دیگر از درمان سنتی برای افزایش شیراست. آنها همچنین به مادران برای کمک به جلوگیری از گاز و قولنج در نوزاد خود کمک میکنند. دانه رازیانه در بزرگسالان راحت تر هضم میشود منطق این است که دانه رازیانه توسط مادر  جهت رفع  ناراحتی شکم و هضم غذا استفاده شود تا خواص رازیانه از طریق شیر مادر به کودک منتقل شود.زعفران و چای رازیانه  پس از زایمان یک نوشیدنی سنتی می باشد.

 سیر

در میان بسیاری از خواص درمانی سیر، از جمله افزایش سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از بیماری قلبی، میتوان گفت برای افزایش شیر مادر نیز استفاده می گردد.خوردن مقدار زیاد سیر، میتواند طعم و بوی شیر مادر را تحت تأثیر قرار دهد. یک مطالعه کوچک نشان داده است که مادرانی که به مدت طولانی سیر مصرف میکتتد کودکانشان به عطر و طعم سیر در شیر مادر علاقه پیدا میکنند.

سبزیجات برگ سبز

سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج (paalak)، برگ شنبلیله (methi)یک منبع عالی از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم و فولات و ویتامین های مانند بتاکاروتن (یک فرم ویتامین( A و ریبوفلاوین است  که به افزایش شیر مادر نیز کمک میکند.به زنان شیرده توصیه می شود روزانه یک یا دو بار از سبزیجات برگ سبز مصرف کنند.

دانه زیره سبز

دانه زیره سبز به منظور بهبود هضم و رفع یبوست، نفخ و همچنین تحریک تولید شیر استفاده میگردد. دانه زیره سبز بخش جدایی ناپذیر از بسیاری از غذاهای هندی  می باشد و یک منبع کلسیم و ریبوفلاوین ویتامین B)) است.

دانه کنجد

دانه کنجد یک منبع غیر لبنی کلسیم است. کلسیم یک ماده مغذی مهم برای تغذیه با شیر مادر است. این دانه برای رشد کودک خود و همچنین سلامت خود شما مهم است.

 شوید

برگ شوید یک منبع از آهن، منیزیم و کلسیم است. درباره برگ شوید اعتقاد بر این است به منظور بهبود تامین شیر، سهولت هضم و باد، و بهبود خواب باید در حد اعتدال مصرف شود.شما می توانید شوید را در بسیاری از مواد غذایی  مانند ترشی، سالاد، و ادویه کاری استفاده کنید

کدو

کدو جزء سبزیجات کم کالری و مغذی می باشد و هضم آن آسان می باشد.

عدس

حبوبات، بخصوص عدس نه تنها معتقد به بهبود تامین شیر بلکه یک منبع پروتئین هستند، و سرشار از آهن و فیبر هستند.

آجیل و میوه های خشک

آنها سرشار از کالری، ویتامین ها و مواد معدنی، تامین انرژی و مواد مغذی هستند. آجیل و میوه های خشک یک میان وعده بسیار عالی می باشند.

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.