فواید برهنه خوابیدن ؟! نکات جالب درباره برهنه خوابیدن!

برهنه خوابیدن چه مزایایی دارد ؟

برهنه خوابیدن چه مزایایی دارد ؟ 

خواب یکی از مهم ترین کارهایی است که ما هرشب انجام می دهیم . نداشتن خواب کافی مشکلات جدی را برای ما ایجاد خواهد کرد . آیا شما می دانید فواید برهنه خوابیدن چیست ؟ ما در این جا ۱۰ مزیت برهنه خوابیدن را برای شما آورده ایم . با ما همراه باشید  .


۱ – آسان تر است

وقتی برهنه می خوابید دیگر نگران آن نیستید که چه بپوشید و پول خود را برای خرید لباس خواب هدر نمی دهید . همچنین لباس های کمتری برای شستن خواهید داشت .

۲ – آمادگی بیشتر برای بیرون رفتن

بسیاری از افراد وقتی از سر کار به خانه بر می گردند لباس های خود را عوض می کنند و لباس های راحتی به تن می کنند . این کار باعث می شود تا دلشان نخواهد دیگر از خانه بیرون بروند و این امر باعث کم تحرکی و اضافه وزن می شود .

۳ – احساس شادتری دارید

وقتی هیچ لباسی به تن ندارید احساس آزادی بیشتری دارید . لباس هایی که بدن شما را پوشانده اند و گاها موجب آزار شما نیز می شوند . وقتی برهنه می خوابید احساس می کنید بین دو ورق ساندویچ سرد هستید ، لبخند می زنید و احساس شادی دارید .

 

۴ – تماس پوست با پوست

اگر شما ازدواج کرده اید ، برهنه خوابیدن باعث می شود تا شانس بیشتری برای تماس پوست به شما می دهد ، خصوصا اگر با نوازش نیز همراه باشد . این تماس باعث می شود تا رابطه جنسی فعال تری را داشته باشید .

۵ – خواب بهتر

با توجه به مواردی که در بالا مطرح شد ، برهنه خوابیدن احساس بهتری را به انسان می دهد و در نتیجه می توانید خواب عمیق تری داشته باشید . خواب عمیق کمک می کند تا سالم تر بمانید .

بیشتر بدانید : فواید داشتن خواب کافی

۶ – پوست شما نفس می کشد

با لباس هایی که در کل روز بر تن خود می کنید فرصتی برای تنفس پوست وجود ندارد . خصوصا در برخی قسمت ها مانند زیربغل ، پاها و … . برهنه خوابیدن فرصتی برای تنفس پوست شماست تا از بیماری های پوستی که از تعریق زیاد ممکن است به وجود آید پیشگیری کنید .

۷ – کورتیزول را کنترل می کند 

کورتیزول یک ماده شیمیایی بسیار عجیب و غریب در بدن است که عدم تعادل آن می تواند آسیب های زیادی را به ما برساند . برهنه خوابیدن باعث می شود دمای بدن در سطح مطلوبی قرار گیرد بنابراین بدن می تواند کورتیزول را کنترل نماید . اگر در هنگام خواب بدن شما بیش از اندازه گرم باشد باعث بالا رفتن کورتیزول می شود ، حتی زمانی که از خواب بیدار شوید . کورتیزول بالا باعث افزایش اضطراب ، هوس خوردن مواد غذایی مضر ، افزایش وزن و .. می شود . با برهنه خوابیدن می توانید دمای بدن خود را پایین نگه داشته و کورتیزول را تنظیم کنید .

۸ – تنظیم ملاتونین و هورمون رشد

برهنه خوابیدن به تنظیم ملاتونین و هورمون رشد شما کمک می کند . این هورمون ها در بدن مانع از پیری زودرس شده و برای حفظ سلامتی مهم هستند .

۹ – اندام های جنسی سالم تر

برای مردان باعث خنک تر شدن بیضه ها شده و در نتیجه سیستم تناسلی عملکرد طبیعی خود را انجام میدهد . برای خانم ها به جلوگیری از عفونت های قارچی دستگاه تناسلی کمک می کند . هوای خشک و خنک مانع از رشد مخمر ها می شود .

۱۰ – خوابیدن در تابستان قابل تحمل تر می شود

در تابستان به دلیل تهویه نشدن هوا و گرم بودن ممکن است خواب راحتی نداشته باشید . برهنه خوابیدن باعث می شود تا کمتر عرق کنید و لباس های خیس به بدنتان نمی چسبند و احساس راحتی بیشتری می کنید .

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.