روش های صحیح حمام کردن از دیدگاه متخصصین

بهترین روش های استحمام

یکی از لذت های ساده در زندگی هر فرد، استحمام طولانی مدت با آب گرم است. در اینجا به روش های صحیح حمام کردن اشاره می کنیم.

 

روش های صحیح حمام کردن از دیدگاه متخصصین

 

  • آب را ولرم کنید

لاران پولوش، متخصص امراض پوستی در مرکز پزشکی Ochster در نیواورلئان می گوید: “دوش آب گرم همراه با بخار جالب به نظر می رسد، اما آب گرم رطوبت پوست را بیشتر از هر چیز دیگری خشک می کند “. آب داغ چربی طبیعی بدن را از بین می برد. 

  • مدت استحمام را کاهش دهید

ماری ژین، متخصص امراض پوستی در سان فرانسیسکو، عنوان می کند که حداکثر زمان دوش باید بین ۵ تا ۱۰ دقیقه باشد. به یاد داشته باشید، همه چیز به کیفیت استحمام باز می گردد و نه به مدت زمان آن .اگرچه به نظر می رسد آب بیشتر به معنای رطوبت بیشتر است ،اما ۲ مرتبه دوش گرفتن در طول روز به طور جدی پوست بدن را خشک می کند. در واقع مدت زمان دوش گرفتن با رطوبت پوست رابطه ی عکس دارد.

آیا پذیرش زندگی بدون داشتن یک دوش گرم که منجر به پاک شدن سینوس ها می شود، برایتان سخت است؟ برای ما نیز چنین است. یک راه حل مناسب جهت انجام این کار، استفاده از گرم کن برای حمام می باشد. 

  • شامپو زدن ، سپس شستشو

به محض دست یافتن به دمای متعادل جهت شستشو، ابتدا سر خود را شامپو بزنید. اگرچه افراد اینطور عادت دارند که چند بار موهای خود را شامپو زده و آب بکشند، اما متخصصین می گویند تنها در صورت چرب بودن پوست سر شامپو زدن مو ها را تکرار کنید .

پس از این کار می توانید از حالت دهنده مو استفاده کنید (برای موهای کم پشت به میزان کم و برای موهای پرپشت به مقدار زیاد) .  پس از مالیدن حالت دهنده، مقدای صبر کنید و در شستن موها عجله نکنید. تا پایان استحمام صبر کرده و سپس از شانه برای باز کردن گره موها استفاده کنید.

اگر مبتلا به بیماری پوستی هستید، مجددا صورت خود را پس از آب کشیدن موهای خود، بشویید. چربی سر باعث جوش صورت می شود.

shampooing-soin-423076

  • از لیف استفاده نکنید

همه ی ما در داخل حمام لیفی آویزان داریم. مشکلش کجاست؟ مردم عادت به نظافت لیف ندارند و تا مدتهای طولانی از آن استفاده می کنند. این کار لیف را به مرکزی برای رشد انواع باکتری بدل می کند. انتخاب بهتر برای ما، کیسه حمام می باشد. 

  • بخش های مهم را بشویید

راه حل میانبر دیگر برای استحمام : در حقیقت تنها باید مکان های کثیف بدن را بشویید. مکان هایی مانند کپل، کشاله ران، زیر سینه و زیر بغل که محل تجمع غدد عرق هستند نیاز بیشتری به شستشو دارند. صابون کشیدن به تمام نقاط بدن، چربی لازم پوست را از بین می برد.

در نهایت

اگر حس کردید پوستتان بیش از حد خشک شده است، می توانید از ضدعفونی کننده هایی که شامل لایه بردار شیمیایی مانند آلفا هیدروکسی اسید (AHA) هستند استفاده کنید، . آلفا هیدروکسی اسید مانند لاکتات آمونیوم و اسید سالیسیلیک، پوست را مرطوب کرده و همچنین سلول های مرده را از بین می برد. 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.