بهترین کارت گرافیک های حال حاضر در جهان

با تغییر کارت گرافیک خود، دنیای تازه ای را تجربه کنید ! در این مقاله سعی کرده ایم تا بهترین کارت گرافیک های حال حاضر دنیا را به شما معرفی کنیم.

ما نیز همانند تمام بازی خورها، از اهمیت یک کارت گرافیک خوب و قدرتمند آگاهیم . مطمئنا موس و مانیتور شما نیز مهم هستند. اما هیچ چیز مانند کارت گرافیک نمی تواند قابلیت های بصری کامپیوتر را نشان دهد. مشکل اینجاست که کارت گرافیک های بسیاری در بازار موجود هستندکه برخی با وجود اینکه ادعا می کنند محصولشان از قابلیت pixel-pushing perfection بهره می برد، اما در عمل چیز دیگری را می بینیم.

راه حل ساده برای این مشکل، رفتن به سراغ بهترین هاست. به عبارت دیگر، گران ترین ها. این نکته ی مهم را در نظر داشته باشید که به محض انتخاب کارت گرافیک مورد علاقه ی خود، سایر قطعات سیستم را هماهنگ با آن انتخاب نمایید. در صورت عدم هماهنگی بین سخت افزارهای کامپیوتر، با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

اگر مانیتور شما ۴K و یا حتی ۱۴۴۰p باشد، باید به سراغ کارت گرافیک های مدرن بروید. به همین صورت،اگر cpu و یا مانیتور شما قدیمی باشد ، نیاز به خرید کارت گرافیک گران قیمت ندارید و با ارزان ترین GPU نیز کار شما راه می افتد.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد، ما سریع ترین کارت گرافیک های حال حاضر دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین کارت گرافیک های حال حاضر در جهان

  • EVGA GeForce GTX 1080 Founders Edition

Nvidia GTX 1080-9-650-80

مشخصات :

پردازنده های جریان: ۲۵۶۰ | فرکانس کلاک هسته : ۱۶۰۷مگاهرتز | حافظه : ۸ گیگابایت حافظه GDDR5X | فرکانس کلاک حافظه : ۷۰۱۰مگاهرتز کانکتورهای برق : ۱x 6-pin, 1 x 8-pin | طول : ۲۶۶٫۷۷میلیمتر | خروجی: ۳x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x DVI

کارت گرافیک Titan X دیگر بر دنیای بازی های ۴K حکمرانی نمی کند. اگرچه ممکن است بخواهید برای عرضه نسخه های مقرون به صرفه تر همین محصول صبر کنید، اما در حال حاضر GTX 1080 بدون شک در رتبه اول قرار دارد.

  • Zotac GeForce GTX 980Ti AMP Extreme Edition

zotac-980-ti-650-80

مشخصات این محصول بسیار نزدیک به GTX 1080 می باشد، اما قیمت آن کمتر است.

پردازنده های جریان: ۲۸۱۶ | فرکانس کلاک هسته : ۱۲۵۳مگاهرتز | حافظه : ۶ گیگابایت | فرکانس کلاک حافظه : ۷۲۲۰مگاهرتز | کانکتورهای برق : ۲x 8-pin | طول : ۲۶۷میلیمتر | خروجی: ۳x DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x DVI

باوجود اینکه حافظه تصویری این کارت گرافیک در مقایسه با GTX 1080 یعنی ” ۶GB در برابر ۸ گیگابایت حافظه GDDR5X ” ، GTX 980Ti کمتر است، سرعت کلاک بیشتری را فراهم می آورد. و حتی با اورکلاک مناسب می تواند رقبای خود را پشت سر هم بگذارد. کارت گرافیک های که در نام خود عبارت “AMP” را دارند، به این معناست که این محصولات بیشتر تجاری هستند . با خرید این محصول می توانید با رزولوشن ۴K به بازی کردن بپردازید، البته باید خاطر نشان کرد که به نرخ فریم ۶۰fps که استاندارد رزولوشن ۴K می باشد، نخواهید رسید.

  • Gigabyte Radeon R9 Fury X

gigabyte-r9-fury-x-650-80

پردازنده های جریان: ۴۰۹۶

فرکانس کلاک هسته ۱۰۵۰ مگاهرتز

حافظه : ۴ گیگابایت

فرکانس کلاک حافظه : ۱۰۰۰ مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۲x 8-pin

طول : ۱۹۵ میلیمتر

خروجی: ۳ DisplayPort, 1 HDMI

اگر به دنبال کارت گرافیکی همه کاره می گردید، R9 Fury X f بهترین محصولی است که شرکت AMD می تواند به شما معرفی کند. داشتن قابلیتهایی نظیر سیستم خنک سازی به وسیله ی مایع و مدرن ترین فناوری حافظه با پهنای باند بالا ، این محصول را در بین سایر رقبا متمایز می کند.

با توجه به صحبت های بالا، خرید این محصول بسیار منطقی به نظر می رسد. هرچند ، پیاده سازی این محصول بر روی مادربرد ، نیاز به فضای کافی برای فن خنک کننده دارد. همچنین کم بودن حافظه ی گرافیکی این محصول (۴GB) در مقایسه با ۸ گیگابایت حافظه GDDR5X کارت گرافیک GTX 1080 و با همان قیمت، محدودیت بزرگی به شمار می رود.

اگر بخواهیم به نیمه ی پر لیوان نگاه کنیم، این چنین می توان گفت که این کارت گرافیک به راحتی هر بازی ۱۰۸۰p و حتی در بیشتر موارد ۱۴۴۰p را اجرا می کند .

  • Sapphire Radeon R9 Nano

radeon-r9-nano-650-80

پردازنده های جریان: ۴۰۹۶

فرکانس کلاک هسته : ۱۰۰۰مگاهرتز

حافظه : ۴ گیگابایت

فرکانس کلاک حافظه : ۱۰۰۰مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۱x 8-pin

طول : ۱۵۲ میلیمتر

خروجی : ۱x DisplayPort, 1 x HDMI, 2 x DVI

 

فراهم اوردن کامپیوترهای کوچک با در سایه وجود کارت گرافیک هایی نظیر Sapphire Radeon R9 Nano ممکن شده است. این محصول شیک شرکت AMD آنقدر کوچک است که در کوچکترین کیس های حال حاضر جای می گیرد، بدون اینکه از رقابت با سایر کارت گرافیک ها عقب بماند. حافظه ، کیفیت بافت زنی و ROP (واحد خروجی رندر) در این محصول مشابه Fury X می باشد. سرعت کلاک آن ۵ درصد کمتر است و توان کمی در حدود ۱۷۵ وات مصرف می کند.

  • MSI GeForce 1070 Gaming X

msi geforce gtx 1070 gx 1-650-80

پردازنده های جریان: ۱۹۲۰ | فرکانس کلاک هسته : ۱۶۰۷مگاهرتز | حافظه : ۸ گیگابایت GDDR5 | فرکانس کلاک حافظه : ۸۱۰۸مگاهرتز |کانکتورهای برق : ۱x 6-pin, 1 x 8-pin | طول : ۲۷۹میلیمتر | خروجی: ۳x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0, 1 x DVI

همه ی ما می دانیم که ۱۴۴۰p نسخه ی جدیدتری از ۱۰۸۰p است. Nvidia با توجه به همین نکته معماری پاسکال و GTX 1070 را با اورکلاک پایه ۱,۶۰۷مگاهرتز و ۸GB حافظه GDDR5 با فرکانس ۸,۱۰۸مگاهرتز طراحی کرد . درست است که می توانید با استفاده از این کارت گرافیک، تمام بازی های حال حاضر را با حداکثر کیفیت و در هر رزولوشنی بازی کنید، اما قیمت ۴۱۰ یورویی آن ما را از خرید چنین محصولی نا امید می کند.

  • Sapphire Radeon R9 Tri-X 390X

sapphire-radeon-r9-tri-x-390x-650-80

 

 

پردازنده های جریان: ۲۸۱۶

فرکانس کلاک هسته : ۱۰۵۵مگاهرتز

حافظه : ۸ گیگابایت 

فرکانس کلاک حافظه : ۶۰۰۰مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۲x 8-pin 

طول : ۳۰۸میلیمتر 

خروجی: ۱x DisplayPort , 1 x HDMI 2.0, 2 x DVI

وقتی صحبت از قیمت می شود، R9 Tri-X 390X ما بین GTX 970 و ۹۸۰ قرار می گیرد. این محصول، نرخ فریم بسیار عالی را در رزولوشن ۲,۵۶۰x 1,440 و با حداکثر کیفیت به نمایش در می آورد. البته برای اجرای بازی های ۴K باید به تنظیمات را کمی پایین بیاورید.

  • MSI GeForce GTX 970 Gaming Edition

MSI-geforce-gtx-970-gaming-edition-650-80

پردازنده های جریان: ۱۶۶۴

فرکانس کلاک هسته : ۱۱۴۰ مگاهرتز

حافظه : ۴ گیگابایت

فرکانس کلاک حافظه : ۷۰۱۰ مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۱x 6-pin, 1 x 8-pin

طول : ۲۶۹میلیمتر

خروجی: ۱x DisplayPort , 1 x HDMI, 2 x DVI

اگرچه این محصول مختص رزولوشن ۱۰۸۰p طراحی شده، اما تا رزولوشن های ۲,۵۶۰x 1,440 نیز قابل اجرا هستند. بنابراین با داشتن این محصول، انتظار اجرای بازی های ۴K را نداشته باشید.

  • Asus Radeon R9 380X OC STRIX

asus-radeon-r9-380x-oc-strix-650-80

پردازنده های جریان: ۲۰۴۸

فرکانس کلاک هسته : ۱۰۳۰مگاهرتز

حافظه : ۴ گیگابایت GDDR5

فرکانس کلاک حافظه : ۱۴۲۵مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۲x 6-pin

طول : ۲۷۱میلیمتر

خروجی ها : ۱x DisplayPort , 1 x HDMI 1.4, 2 x DVI

 

مانند کارت گرافیک MSI GTX 970، این محصول نیز مختص به ۱۰۸۰p طراحی شده است. این محصول عملکردی مشابه GTX 960 دارد و قیمت آن هم پایین تر است. و به خاطر استفاده از سیستم کولینگ Asus’ STRIX ، در هنگام کار بسیار بی صدا خواهد بود ، فن های خنک کننده تنها در دماهای بالاتر از ۶۰ درجه شروع به کار می کنند.

  • Asus GeForce GTX 960 DirectCU2 OC Strix

asus-geforce-gtx-960-directCU2-oc-strix-650-80

پردازنده های جریان: ۱۰۲۴

فرکانس کلاک هسته : ۱۲۵۳مگاهرتز

حافظه : ۲ گیگابایت

فرکانس کلاک حافظه : ۷۲۰۰مگاهرتز

کانکتورهای برق : ۱x 6-pin, 1 x 8-pin

طول : ۲۱۵میلیمتر

خروجی: ۳x DisplayPort , 1 x HDMI , 1 x DVI

 

اگر بودجه شما محدود است، خرید این محصول، مقرون به صرفه می باشد. این کارت گرافیک با ابعادی کوچک قابلیت قرارگیری در کیس های امروزی را دارد و همچنین دارای پردازنده های جریان ۱۰۲۴ بوده که به بازی خور ها امکان اجرای انواع بازی ها را در رزولوشن ۱۰۸۰p می دهد.

  • EVGA GeForce GTX 750Ti SC

evga-geforce-gtx-750ti-sc-650-80

پردازنده های جریان: ۶۴۰

فرکانس کلاک هسته : ۱۱۷۶مگاهرتز

حافظه : ۲ گیگابایت

فرکانس کلاک حافظه : ۵۴۰۰مگاهرتز

کانکتورهای برق : ندارد

طول : ۱۷۰میلیمتر

خروجی: ۱x DisplayPort , 1 x HDMI , 1 x DVI

کارت گرافیک GTX 750Ti SC با داشتن فناوری های جدید و معماری ماکسول شرکت Nvidia ، مقرون به صرفه است. این محصول با وجود اینکه در پایین ترین رتبه بندی ما قرار دارد، اما می تواند جدیدترین بازی ها را با کیفیت کم و یا متوسط و در رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا نماید. همچنین به واسطه ی ابعاد کوچک، قرار دادن آن داخل کیس های کنونی، آسان است. اما توقع معجزه را از این محصول نداشته باشید !

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.