ترفند های کاهش وزن سریع اما ایمن

ترفند های کاهش وزن

ترفند های کاهش وزن سریع اما ایمن

شاید شما هم از بعضی افراد شنیده باشید که رژیم گرفتن سخت است و یا اینکه رژیم زمان زیادی میبرد و خوب نیست ، ما در این مطلب میخواهیم به ترفند های کاهش وزن سریع اشاره کنیم که سرعت کاهش وزن شما را افزایش میدهند ولی مهمتر از سرعت کاهش وزن این است که شما بتوانید به صورت ایمن وزن خود را کاهش بدهید .

تحقیقات نشان داده است که افرادی که با سرعت بالا به کاهش وزن میپردازند مشکلات زیادی گریبان گیر آنها خواهد شد ، مشکلاتی نظیر کش آمدن پوست ، بیماری های کلیه و همچنین مشکلات شدید قلبی ، نکاتی که در این مطلب برای شما آماده کردیم ، سرعت کاهش وزن شما را به میزان زیادی افزایش میدهد ولی در عین حال کامل ایمن هستند و استفاده از نکات پایین هیچگونه ضرری برای سلامتی شما ندارد.

پس با سایت پیشنهاد همراه باشید تا ترفند های کاهش وزن سریع ولی ایمن را به شما یاد بدهیم

 

چای سبز بنوشید

چای سبز

نتایج یک مطالعه که اخیرا منتشر شده است نشان میدهد که افرادی که چای سبز نوشیدند در طول ۲۴ ساعت به میزان ۷۰ کالری اضافه تر از حالت عادی سوزانده اند ، در طول یک حدود ۳٫۵ کیلو گرم از وزن خود را از دست دادند ، این افراد هیچگونه تغییر خاصی در زندگی خود انجام نداده اند فقط روزانه یک فنجان چای سبز نوشیده اند.
این نه سحر است و نه جادو ، بلکه محققین بر این باورند که آنتی اکسیدانی به نام کاتچین در چای سبز باعث این کاهش وزن شده است .

نوشیدنیهای پر کالری ننوشید

ترفند های کاهش وزن

نوشیدنیهایی نظیر قهوه ، نسکافه و همچنین کاپوچینو دارای مقدار کالری بالایی هستند ، مثلا وقتی که شما یک فنجان کاپو چینو مینوشید به بدن شما ۷۰۰ کالری وارد می شود ولی شما میتوانید همین مقدار کالری یک بشقاب پر ماکارونی پر (۲۰۰ گرم) یا یک بشقاب با ۳ کفگیر برنج میل نمایید ، حال حساب کنید که این نوشیدنی به چه مقدار شما را سیر نگه میدارد ؟ تقریبا هیچی ولی همان بشقاب ماکارونی یا برنج میتواند شما را ساعت ها سیر نگه دارند و از خوردن غذای اضافه توسط شما جلوگیری شود ، کنترل اشتها یک نکته بزرگ در رژیم است .

دمبل بزنید

ذمبل

تمرینات قدرتی نظیر دمبل به دلیل اینکه فضای زیادی را اشغال نمی کنند و شما میتوانید در خانه و یا در محل کار به تمرین آنها بپردازید به عنوان یک راح حل مشکل گشا استفاده می شوند ، شما به وسیله دمبل میتوانید بدون محدودیت مکانی و زمانی به ورزش کردن بپردازید و در نتیجه عضله بیشتری را در بدن خود تولید کنید .
سعی کنید ۳ – ۴ بار در هفته و هر جلسه یک ساعت را به تمرینات فشرده با دمبل و وزنه بپردازید ، این کار عضله تولیدی بدن را افزایش میدهد و باعث میشود علاوه بر افزایش قدرت بدن وزنتان هم به مرور کم شود زیرا عضله ها مصرف بالای انرژی دارند.

نمک را محدودکنید

ترفند های کاهش وزن

اگر جزو کسانی هستید که نمک زیاد مصرف میکنید باید بدانید که نمک یکی از دشمنان اصلی کاهش وزن است ، سدیم نمک باعث میشود که آب درون بدن حبس شود و به راحتی گردش و تخلیه نشود ، با مصرف زیاد نمک بدنتان از ذخیره بیش از حد نمک پف خواهد کرد که وجهه زیبایی نخواهد داشت ، برای کاهش مصرف نمک مواد غذایی شور نظیر چیپس ها ، پفک ها ، فست فود ها ، غذاهای بیرونی ، غذاهای کنسرو شده ، سوپ های پر نمک جدا خودداری کنید ، با خورد مواد غذایی بالا وزن که کم نمیکنید هیچ وزن خود را اضافه میکنید و همچنین بدنتان فرم نا زیبایی خواهد گرفت.

 

ادویه های تند را به غذای خود اضافه کنید

ترفند های کاهش وزن

دکتر آنجلو ترمبلی ، مدیر بخش حرکت شناسی دانشگاه لاوال کانادا دریافته است که خوردن ادویه های تند باعث میشود که متابولیسم بدن به مقدار زیادی افزایش پیدا کند ،استرس باعث میشود که سوخت و ساز بدن انسان به میزان زیادی کم شود ، فلفل باعث میشود که سرعت سوخت و ساز بدن شما به میزان زیادی افزایش پیدا کند ، همچنین دکتر ترمبلی میگوید که خوردن فلفل اشتهای انسان در وعده های بعدی غذایی را کاهش میدهد .
تحقیقات نشان داده است که مصرف ۲ عدد فلفل در روز به اندازه ۸۰ دقیقه پیاده روی کالری از بدن شما کم می کند

نکته: در مصرف فلفل زیاده روی نکنید زیرا باعث مشکلات گوارشی می شود.

بیشتر بخوابید

فواید خواب در رژیم

شاید خنده دار به نظر برسد ولی کم خوابیدن باعث می شود شما چاق شوید ، به دلیل اینکه آخر شب ها مستعد زیاد غذا خوردن هستیم ،همچنین تحقیقات نشان داده است که افرادی که در شب ۸ ساعت میخوابند در روز نسبت به افراد دیگر سوخت و ساز بدن آنها زیاد تر است و در حالت عادی کالری بیشتری میسوزانند. همچنین این نکته را هم در نظر بگیرید که بدن انسان در حالت خواب هم به میزان خوبی کالری میسوزاند و فکر نکنید که در حین خواب مصرف کالری ندارید.
پس در شب به اندازه کافی بخوابید و با این کار سرعت کاهش وزن خود را افزایش محسوسی دهید.

به پیاده روی شبانه بروید

فوایده پیاده روی

شاید فکر کنید که اشتباه میکنم ولی درست است ، پیاده روی در هر موقعی مفید است و در شب هم خیلی مفید است ، بسیاری از مردم در شب سرعت سوخت و ساز بدن آنها (متابولیسم) کاهش پیدا میکند و میتوانند با پیاده روی به صورت رایگان و ساده و بدون دردس سرعت سوخت و ساز را افزایش دهند .
۳۰ دقیقه فعالیت هوازی قبل از شام باعث میشود که سرعت سوخت و ساز بدن شما تا زمان خواب هم بالا باشد ، همچنین پیاده روی فوایدی دارد که باعث میشود در شب راحت تر بخوابید ، پس پیاده روی شبانه را فراموش نکنید.

هیچ وعده غذایی را حذف نکنید

وعده غذایی

هیچوقت به این فکر نکنید که با حذف یک وعده غذایی میتوانید به کاهش وزن خود کمک کنید ، این یک اشتباه مهلک است و باعث میشود که نتیجه عکس بگیرید، زمانی که شما یک وعده غذایی را کم میکنید بدن شما به دلیل اینکه نمیداند تا چه مدت غذا به آن نمیرسد سرعت سوخت و ساز خود را کم میکند و کاهش سوخت و ساز بدن شما برابر است با از دست دادن هرآنچه برای آن تلاش کردید .
پس سعی کنید همیشه همه وعده های غذایی را به طور منظم داشته باشید و در هر وعده هم به اندازه کافی غذا میل فرمایید ، اما اگر زیادمیل کنید باعث انباشت چربی و اضافه وزن می شود ، همچنین اگر کم غذا بخورید بدن شما سرعت سوخت و ساز را کم میکند.

۲۰ دقیقه ورزش ملایم روزانه

ورزش روزانه

اگر شما در حال حاضر رژیم هستید و از یک برنامه غذایی پیروی میکنید و میداند که کاهش کالری مصرفی چقدر سخت است ، ولی شما میتوانید با ۲۰ دقیقه ورزش روزانه با شدت متوسط و یا بالا در هر هفته ۷۰۰ کالری را بسوزانید ، ۷۰۰ کالری درهفته برابر است با ماهی ۱ کیلو ، توجه کنید که شما ۳ روز در هفته با روزی ۲۰ دقیقه ورزش میتوانید در آخر ماه ۱ کیلو را به سادگی کم کنید و این میتواند سرعت رژیم شما را به میزان زیادی افزایش دهد و شما را به موفقیت نزدیک کند.
برای اینکه در رژیم خود موفق تر باشید سعی کنید که به جای آسانسور از پله استفاده کنید ، همچنین در صورتی که امکانش هست ماشین خود را دور تر از محل کار پارک کنید و مقداری از راه را به صورت پیاده بروید و یا اینکه به باغبانی بپردازید، این کار معجزه میکند و شما را به موفقیت نزدیک تر.

آب بنوشید

اب در رژیم

یکی از ساده ترین راه های کاهش وزن نوشیدن آب است ، یکی از نکاتی را که نباید فراموش کنید این است که بدن شما برای افزای سوخت و ساز نیاز به آب دارد و شما هر چه آب بیشتری بنوشید در کاهش وزن خود موفق تر خواهید بود ، سعی کنید حداقل روزانه ۸ لیوان و یا بیشتر آب بنوشید که بدن شما با کمبود آب مواجه نگردد.

 

دنبال ترفند های غیر واقعی نروید

لاغری با قرص

کافیست همین الان به سایتهای اینترنتی سری بزنید و رژیم هایی ببینید که مثلا در ۱۰ روز ۴ کیلو کم میکنید ، شاید هم در ۱۰ روز ۴ کیلو کم کنید ولی باید بدانید این رژیم ها عوارض بدی دارد ، به دنبال رژیم های کم خوری و تک خوری نباشید و سعی کنید که همه نوع غذا را به میزان نیاز برای بدن میل کنید ، سعی کنید با کنترل نحوه غذا خوردنتان و همچنین اینکه مصرف بیش از حد غذا باعث اصلی چاقی است ، وزن خود را کم کنید و هیچوقت پول خود را صرف این رژیم های مسخره آنلاین نکنید .
در صورتی هم که به دنبال رژیم غذایی هستید با یک پزشک تغذیه مشورت کنید ، زیرا یک پزشک تغذیه یک رژیم را متناسب با سن ، قد و وزن شما برای شما آماده میکند ولی رژیم های موجود در سایتها برای یک فرد ۱۵ ساله و یا ۶۰ ساله تفاوتی قائل نمی شوند و این خود یک عیب است زیرا ممکن است بدن شما توانایی تحمل هر رژیمی را نداشته باشد و ده ها برابر هزینه پزشک تغذیه را بعدا صرف درمان عضوهای بدن خود کنید که آسیب دیده اند.

 

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.