,

قبل از خواب با تلفن همراه کار نکنیم !

قبل از خواب با تلفن همراه کار نکنیم !

قبل از خواب با تلفن همراه کار نکنیم !

امروزه تلفن همراه بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد . قطعا این تکنولوژی مزایای بسیاری دارد ، اما از دست دادن مهارت های اجتماعی ، ابتلا به اختلالات شخصیتی ، تنبلی و نداشتن خواب کافی از جمله مشکلاتی است که این وسیله ایجاد کرده است . آیا می دانید کار با گوشی های هوشمند قبل از خواب چه مضراتی دارد ؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

فن آوری به عنوان یک ابزار فوق العاده به ما در ارتباط و یادگیری اطلاعات جدید کمک می کند . اما به چه قیمتی ؟ به قیمت از دست دادن سلامتی مان ؟ آیا می دانید استفاده از گوشی های هوشمند قبل از خواب نه تنها باعث اختلال در خواب می شود بلکه احساس کسل بودن را در روز بعد ایجاد می کند .

بر اساس یک مطالعه جدید در دانشگاه ایالتی میشیگان ، افرادی که بعد از ساعت ۲۱ با تلفن همراه خود کار می کنند نسبت به سایر افراد احساس خستگی بیشتر می کنند و کارایی کمتری دارند .

راسل جانسون استادیار مدیریت این دانشگاه می گوید : ” گوشی های هوشمند تقریبا طوری طراحی شده اند که خواب را مختل می کنند . به این دلیل که تا پاسی از شب ما را به خود مشغول می کنند به طوری که به سختی می توانیم از آن جدا شویم و به استراحت و خواب بپردازیم . “

گرچه این تحقیق بر روی افرادی که با تلفن همراه خود کار می کنند انجام شده است ، اما در مورد افرادی که با گوشی خود به بازی ، چک کردن ایمیل یا کار با شبکه های اجتماعی می پردازند نیز صدق می کند .

همچنین در این مطالعه بر این نکته تاکیر شده است که نور آبی رنگی که از صفحه نمایش گوشی منتشر می گردد ماده شیمیایی به نام ملاتونین در بدن تولید می کند که باعث اختلال در خواب می گردد .

 

منبع  : powerofpositivity

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.