,

خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب

از قدیم الایام ما ایرانی ها سرکه را جزو منوی غذایی خود داشتیم ، سرکه علاوه بر این که خواص بسیار مفیدی برای بدن دارد ، از جمله کمک به کاهش وزن ، باعث میشود که طعم غذاهای ما هم بهتر شود و همچنین ماندگاری آنها هم بیشتر شود ، ایرانی ها خصوصا در ترشی ها از سرکه استفاده میکنند و پایه و اساس ترشیهای ما سرکه است ، در این مطلب میخواهیم به خواص سرکه بپردازیم ، پس با ما همراه شوید تا با خواص سرکه سیب این نوشیدنی ترش مزه بیشتر آشنا شوید

کمک به کاهش وزن

همانطر که در بالا هم ذکر شد سرکه سیب به صورت مستقیم به کاهش وزن بدن ما کمک میکند و میتواند وزن ما را کاهش دهد ، سرکه به دلیل داشتن اسید میتواند هضم غذاها در بدن را ساده تر کند و به معده کمک کند که چربی های اضافی موجود در غذاها را جدا کرده و خیلی ساده تر بدن به دفع این چربی های مضر برای بدن بپردازد .

اسید استیک خالص یک ماده بی رنگ با بویی بسیار تیز است که قابل اشتعال نیز هست ، این مایه در دمای ۱۶ درجه سانتی گراد منجمد می شود .

حذف بوی بد دهان

یکی از خواص جالب سرکه سیب حذف بوی بد دهان است ، یکی از مشکلات مردم داشتن بوی بد دهان است ، البته این مشکل میتواند به میزان زیادی توسط مسواک حل شود ولی یک راهکار ساده تر ولی کوتاه مدت تر هم هست ، غرغره سرکه . سرکه باعث میشود که خیلی زود بوی بد دهان شما از بین رود ولی هیچوقت از این راه به صورت طولانی مدت استفاده نکنید زیرا اسید سرکه میتواند بر روی دندانهای شما اثر گذاشته و آنها را خراب کند.

خواص سرکه سیب

افزایش انرژی بدن

ایا میدانستید که سرکه سیب میتواند به افزایش انرژی در افراد و همچنین ورزشکاران شود ؟ اسید های آمینه موجود در سرکه به عنوان یک پادزهر عمل میکند ، پادزهر خوراکیهایی نظیر پتاسیم و همچنین آنزیم ها که میتوانند باعث خستگی بدن شما شوند ، نوشیدن ۲ قاشق غذا خوری در صبح میتواند تمام روز شما را شاداب نگه داشته و انرژی مضاعفی هنگام کارهای روزانه به شما دهد.

کاهش کلسترول بد خون

مطالعات نشان میدهد که سرکه سیب میتواند به میزان قابل توجهی کلسترول موجود در خون را کاهش دهد ، کلسترول موجود در غذاها میتواند علاوه بر بستن شریان های قلب و ابتلا به سکته های قلبی و مغزی میتواند شما را به بیماری های قلبی و کلیوی بسیاری مبتلا کند و ضربات جبران ناپذیری به بدن شما وارد سازد .

خواص سرکه سیب

کاهش قند خون و کاهش ابتلا به دیابت

یکی از بزرگترین مزایای سرکه سیب این است که قند خون بدن را به میزان چشمگیری کاهش میدهد ، کاهش چربی خون مزایای بسیاری برای بدن دارد ، اولین مزیت آن کاهش وزن و حذف چربی بدنی است ، دومین مورد آن عدم ابتلا به دیابت و همچنین برای بیماران دیابتی کاهش قند خون و نیاز به انسولین را در پی دارد که میتوانند از مشکلات دیابتی ها به مقدار چشمگیری بکاهد .

مطالعات نشان میدهد که کسانی که ۲ قاشق غذاخوری در شب قبل از خواب سرکه خصوصا سرکه سیر میخورند باعث میشود که در صبح ۴% چربی خون کمتری داشته باشند.

نکته: دوستان دیابتی سعی کنند قبل از اینکه به میزان زیادی سرکه مصرف کنند با دکتر خود مشورت نمایند

خواص سرکه سیب

کاهش احتمال ابتلا به سرطان

مطالعات نشان میدهد که سرکه خصوصا سرکه سیب میتواند به میزان زیادی از احتمال ابتلای شما به سرطان بکاهد و همچنین از پیشرفت سلول های سرطانی جلوگیری کند ، این ماده همچنین میتواند توده های سلولی سرطانی را به کاهش داده و با سرطان مبارزه کند.

همچنین مطالعات نشان داده که سرکه میتواند به روی سرطان مری تاثر گذاشته و با آن مبارزه کند ، همچنین میتواند اثرات آن بر بدن را هم کاهش دهد.

خواص سرکه سیب

جلوگیری از سوزش سر دل و همچنین بازگشت اسید معده

در صورتی که شما غذا خوردید و یا اینکه سوزش سر دل دارید سرکه میتواند راه گشا باشد ، شما میتوانید با مصرف ۲ قاشق سرکه بعد از غذا علاوه بر اینکه از فشار ناشی از پرخوری بر بدن بکاهید ، سرکه سیب کمک میکند که غذای شما راحت تر و زودتر هضم شود و همچنین چربی های مضر کمتری در بدن شما جذب شود.

کمک به سم زدایی بدن

سموم موجود در بدن میتوانند طیف وسیعی از مشکلات را در بدن شما بوجود آورند ، از جمله مشکلات میتوان به خستگی ، سردرد و همچنین میتوان به سرطان هم اشاره کرد ، اما سرکه سیب علاوه به سم زدای بدن میتواند به بدن کمک کند که سموم را دفع هم بکند و شما خیلی راحت از شر سموم بد بدن راحت شوید و از مشکلات آنها به میزان زیادی جلوگیری کنید.

همچنین سرکه سیب میتواند به سم زدایی بدن کمک کند که از مهم ترین خواص سم زدایی میتوان به جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه اشاره کرد که بسیار هم دردناک است .

خواص سرکه سیب

تنظیم Ph بدن

با وجود این واقعیت که سرکه سیب اسیدی است ، اما میتواند Ph بدن که نقطه مقابل آن نیز هست را تنظیم کند ، سرکه میتواند حالت قلیایی در بدن ایجاد کند و شما میتوانید با تنظیم Ph بدن خود از اختلالات حساس و کشنده ای جلوگیری کنید .

اندامهای بسیاری درتنظیم Ph خون موثرند ، میتواند به ریه ، کلیه ، غذذ عرق و دستگاه گوارش اشاره نمود که با این حال بیشترین کار تنظیم حالت اسیدی – بازی بدن توسط کلیه انجام میشود و سلامت آن تاثیرات بسیاری بر روی بدن ما دارد

نکته: توجه کنید که مصرف سرکه سیب باید به میزان معمول و حداکثر ۲ قاشق در روز باشد ، بیش از این مقدار علاوه بر اینکه میتواند به سلامتی شما ضربه بزند میتواند باعث زخم معده و مشکلات عدیده دیگری شود که باعث شود فواید و خواص سرکه تحت تاثیر آن قرار گیرد.

 

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.