خواص شگفت انگیز هندوانه

خواص شگفت انگیز هندوانه

خواص شگفت انگیز هندوانه

هندوانه یکی از میوه های تابستانی است که برای خنک شدن بدن در روزهای گرم مورد استفاده قرار می گیرد .این میوه سرشار از بتا کاروتن، فولات، ویتامین C، ویتامین B5 و مقادیری B1، B2، B3 و B6 می باشد .  همچنین یک منبع غنی از مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم و مقدار کمی مس، آهن و روی است. بخش سفید هندوانه که بین پوست و گوشت قرمز آن قرار دارد بالاترین سطح از مواد معدنی این میوه را دارا می باشد که معمولا دور ریخته می شود . 

 

هندوانه میوه ای ادرار آور است که به کلیه و مثانه برای دفع مواد زاید و پاکسازی بدن کمک می کند . آب آن به راحتی قابل هضم است و مواد معدنی و مغذی آن به خوبی جذب بدن می شوند .
خواص قلیایی این میوه باعث حفظ تعادل اسیدی بدن ، و خنثی سازی شرایط سمی ناشی از مصرف بیش از حد غذاهای اسیدی می شود . همچنین یکی از بهترین و غنی ترین آنتی اکسیدان های طبیعی را دارا می باشد که به آزادسازی رادیکال های آزاد مضر در بدن کمک می کند .

خواص درمانی هندوانه 

آسم : آنتی اکسیدان های قوی موجود در هندوانه به دفع مواد سمی و کاهش آن ها در بدن کمک کرده در نتیجه باعث کاهش حملات آسم می شود .

آرتروز : مقادیر غنی بتاکاروتن و ویتامین C موجود در این میوه تاثیر شگفت انگیزی در رفع التهاب که منجر به آرتروز یا آرتریت روماتوئید می شود ، دارد .

مشکلات مثانه : هندوانه یک ادرار آور طبیعی است و برای رفع مشکلات مثانه ، پاکسازی و درمان آن مفید می باشد .

یبوست : نوشیدن یک لیوان بزرگ آب هندوانه برای دفع مواد زائد بدن بسیار مفید و موثر می باشد .

کلسترول : آب هندوانه از بالا رفتن کلسترول خون جلوگیری کرده و با افزایش HDL و متعادل نگه داشتن کلسترول به کاهش حملات قلبی عروقی کمک می کند .

حملات قلبی : ترکیبات فولات و ویتامین عای ضروری موجود در این میوه نقش بسیار زیادی در جلوگیری از حملات قلبی ، سکته و سرطان روده بزرگ دارند .

خارش : از آب هندوانه می توان به عنوان پاک کننده بدن از مواد سمی استفاده کرد و تا حد زیادی باعث کاهش خارش می شود .

سرطان پروستات : لیکوپن موجود در رنگ قرمز هندوانه منبع گسترده ای از آنتی اکسیدان می باشد که خواص ضد سرطانی دارد . خصوصا یکی از موارد موثردر جلوگیری از سرطان پروستات است .

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.