,

ده فایده ورزش فوتبال

ده  فایده ورزش فوتبال

چابکی ، قدرت بدنی بالا، و همچنین استفامت تنها چند مورد از چیزهایی است که یک مرد باید داشته باشد ، و یکی از معدود چیزهایی که همزمان میتواند چابکی ، قدرت بدنی و همچنین استقامت بالا به شما بدهد فوتبال است ، فوتبال محبوب ترین ورزش در بین مردم جهات است که میتوان گفت در تمام دنیا به بازی آن میپردازند و قوانین آن به طور یکسان همه جا یکیست و هیچ گونه تفاوتی در بازی فوتبال بین کشور های مختلف جهان وجود ندارد که این خود یک مزیت بزرگ برای بازی فوتبال است ، قدیمیها میگویند فوتبالی است که زمان و مکان نمیشناسد . ما در این جا برای شما ده فایده ورزش فوتبال را که پس از ورزش فوتبال را بدست می آورید را اماده کردیم

یکی از مزایایی که فوتبال دارد این است که محدودیتی در تعداد بازیکن وجود ندارد و چه ۲ نفر باشید و چه ۲۲ نفر به راحتی میتوانید این ورزش را انجام دهیم و این یک مزیت بسیار بزرگ است .

در پایین ما برای شما ده عدد از مزایای بسیار مفید فوتبال را اماده کردیم که وقتی ورزش فوتبال بازی میکنید علاوه بر لذت بردن از ورزش و گذراندن اوقات فراغت خود این ۱۰ قابلیت زیر را هم به دست آورید.

افزایش ظرفیت هوازی

یکی از مهمترین مزایایی که فوتبال دارد افزایش قدرت هوازی بدن شماست ، زیرا یک بدن برای اینکه بتواند ۹۰ دقیقه ورزش کند ، با هر شدتی که باشد نیاز به استقامت بسیار بالا دارد ، بنابرین اغلب بازیکنان فوتبال دارای استفامت بدنی بالا هستند ، و در صورتی که استفامت هم نداشته باشند در اثر بازی فوتبال در بلند مدت این قابلیت بدنی را با بدست خواهند آورد.

بهبود سلامت قلب و عروق

یکی دیگر از چیزهایی که ورزش فوتبال برای شما به ارمغان می آورد سلامت قلب و عروق است ، زیرا یک بازیکن فوتبال در هر بار ورزش فوتبال به طور میانگین ۸ الی ۱۱ کیلومتر میدود که این مقدار را قلب با شدت بالا در حال کار است و این باعث می شود که قدرت میزان خون رسانی قلب به طور چشم گیری افزایش یابد و این کمک میکند که بازیکنان در طول زندگی خود دارای زندگی سالمتری نسبت به بقیه افراد خواهند داشت . به نظر میاید در لیست  ده فایده ورزش فوتبال این یکی از همه برای انسان مفید تر باشد

 کاهش چربی بدن

فوتبال یک ورزش عالی برای سوزاند چربی است زیرا هنگام انجام ورزش فوتبال با شدت زیادی بدن در حال حرکت است و این حرکت کردن باعث میشود که عضلات کالری زیادی بسوزانند و این به صورت اتوماتیک باعث میشود که بدن شما چربی بسوزانند واین باعث میشود که وزن شما کم شود.

افزایش توده عضلانی

پریدن ، دوییدن ، پیچش و حرکت باعث میشود که بدن شما به تحرک واداشته شود و این باعث افزایش توده عضلانی بدن می شود ، وقتی که بدن با سرعت بالا در حال انجان حرکات است به طور خودکار شروع به ساختن عضله در بدن فرد ورزشکار می شود ،افزایش قدرت عضلانی باعث می شود بدن در انجام کارها سرعت بیشتری پیدا کند.

افزایش استحکام استخوان ها

به طور کلی وقتی که بدن در حال انجام فوتبال است فشار زیادی به بدن وارد میشود ، این فشار وارده حین ورزش فوتبال باعث میشود که استحکام استخوان های بدن بعد از مدتی به میزان زیادی افزایش پیدا کند و این افزایش تراکم باعث محکم شدن استخوان و تحمل میزان بیشتری فشار است.

ده فایده ورزش فوتبال

ده فایده ورزش فوتبال

افزایش هماهنگی بین اعضای بدن

بازی فوتبال نیازی به سرعت و همچنین هماهنگی بسیار بالایی بین اعضای بدن دارد ، خصوصا بین چشم و پا ، زمانی که فوتبال بازی میکنید شاید در ابتدا هماهنگی بدن شما چندان بالا نباشد ولی بعد از مدتی که به بازی فوتبال پرداختید خواهید دید که میزان هماهنگی بین اعضای بدن به میزان بسیار زیادی بالا خواهد رفت ، این افزایش در اثر تمرین زیاد و تلاش زیاد به دست آمده است.

ترویج روحیه کار تیمی و افزایش قدرت اجتماعی

همگامی که شما فوتبال بازی میکنید تنها نیستید ، بلکه دروازبان ، دفاع ، مهاجم و … در این بازی شرکت میکنند و در صورتی که یکی از اعضای تیم ضعیف عمل کند باعث میشود که نتنها فرد بلکه کل تیم به کل شکست بخورد ، و برای جلوگیری از شکست اعضای تیم مجبور هستند به صورت هماهنگ و در کنار هم بازی کنند تا پیروز شوند و مفقیت خود را در گرو موفقیت بقیه اعضای تیم ببینند و این باعث افزایش روحیه تیمی و افزایش میل به کار گروهی خواهد شد.

افزایش عملکرد مغز

در حین بازی فوتبال و در زمانی که با سرعت بالا درحال حرکت هستید حرکت بعدی خود را پیشبینی کنید ، و در صورتی که حین حرکت نتوانید حرکت بعد خود را پیشبینی کنید قطعا پیروز نخواهید شد ، فوتبال در اثر تکرار و همچنین افزایش فعالیت مغر باعث میشود مغز به طور چشم گیری فعالیتش افزایش یابد و فرد قدرت تصمیم گیری بسیار بهتری پیدا خواهد کرد خصوصا در زمان کم .

ده فایده ورزش فوتبال

ده فایده ورزش فوتبال

افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس، و کمک به کاهش اضطراب

یکی از چیزهای بسیار خوبی که ورزش فوتبال به ارمغان می آورد افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس است ، تحقیقات نشان داده اند افرادی که فوتبال بازی میکنند در مقابل دیگر افراد دارای عزت نفس و همچنین اعتماد به نفس بسیار بیشتری هستند و این باعث میشود فرد در دیگر کارهای زندگی خود بسیار موفق تر عمل کند.

همچنین بدن حین ورزش کردن اندورفین تولید میکند و این هورمون باعث میشود که بدن به میزان زیادی با استرس و اضطراب مقابله کند و میزان استرس فرد در بلند مدت به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.کاهش استرس برابر است با کاهش افسردگی و زندگی بهتر

هر کسی هرجایی میتواند بازی کند

فوتبال از معدود ورزشهایی است که نیازی به جا و یا امکانات خاصی ندارد و فرد به راحتی و فقط با داشتن یک توپ میتواند بازی کند ، حتی تک نفره ، این باعث میشود که فوتبال جزو ارزان ترین و در دسترس ترین ورزشهای موجود در کره زمین باشد و در نتیجه هم افراد ثروت مند و هم افراد بسیار فقیر توانایی انجام این ورزش را دارند و در نتیجه هیچ گونه تبعیضی بین افراد فقیر و ثروتمند در این ورزش وجود ندارد که به نظر بزرگترین مزیت این ورزش در مقابل سایر ورزش ها به شما می آید

ده فایده ورزش فوتبال
4.89 (97.78%) 9 votes
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.