مراقبت از مو و ۶ کاری که نباید با موهای خود انجام دهید

6 کاری که نباید با موهای خود انجام دهید !

مراقبت از مو

مرتب بودن به معنای رسیدن به لباس، پوست و البته موهای خود است که جزئی ضروری در زندگی هرکسی می باشد.  از شامپو زدن های زیاد به مو گرفته تا فاصله ی زیاد بین اصلاح نکردن مو، ما در اینجا به ۶ کاری که برای مراقبت از مو نباید با موهای خود انجام دهید !  اشاره می کنیم و توصیه می کنیم اگر خوشتیپ بودن خودتان را دوست دارید هیچ وقت آن ها را انجام ندهید!

باز هم تاکید می کنیم، این لیست یعنی : 

 

 • تبعیت از مد روز و تبدیل شدن به فرد دیگر 

در مورد لباس، ما توصیه می کنیم که همواره مد روز را دنبال کنید، اما در مورد مو قضیه کمی متفاوت می شود. مدل موهای جدید ممکن است به صورت شما نیایند، ممکن است آسایش شما را درون خانه سلب کنند و با فیزیک بدن شما همخوانی نداشته باشند. قبل از اینکه مدل موی خود را عوض کنید، با یک متخصص مشورت کنید. این ۲ سئوال مهم را نیز از خود بپرسید : آیا این مدل جدید مو متناسب با شخصیت من است؟ آیا نگهداری از آن آسان است؟

 • شستن بیش از حد مو

دکتر آنجلا لمب، استادیار دانشکده ی پزشکی دانشگاه مونت ساینای شهر نیویورک در مصاحبه با WEBMD می گوید: ” موهای ما چربی طبیعی به اسم “سیبوم” تولید می کنند، شامپو آمولسیفایری است که کثیفی ،ضایعات و چربی اضافه ی مو را می گیرد، و ما سپس سر خود را توسط آب می شوییم”. در بعضی موارد، ماندن مقداری چربی روی سر طبیعی است و نیازی به شستن سر نمی باشد، اما اگر شوره سر گرفته اید، حتما موهای خود را بشویید.

این نکته را برای مراقبت از مو همیشه مد نظر قرار دهید: افرادی که موهای نرمی دارند ، افرادی که در طول ورزش زیاد عرق کرده ، و همچنین کسانی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند باید روزانه موهای خود را شامپو بزنند، در غیر این صورت نیازی به این کار نیست. به طور میانگین ۱، ۲ یا ۳ روز در میان باید موهای خود را بشوییم. در حالیکه توصیه ی دقیقی پیرامون این موضوع وجود ندارد، اگر می بینید موهاتون به وضوح چرب است، یا احساس خارش در پوست سر خود دارید و یا موهای سرتان خاکی و کثیف شده اند، حتما شامپو بزنید. و اگر چنین نیست این نکات را به اطرافیان خود گوشزد کنید.

 • اصلاح دیر به دیر مو

  مراقبت از مو

باید نهایت تلاش خود را جهت به تعویق نینداختن زمان اصلاح مو، انجام دهید. امی کوروساکی ، آرایشگر مو افراد معروف، می گوید که مردان هر یک ماه، برای محافطت و مراقبت از مو موهای خود را اصلاح کنند ، البته این زمان به موهای فرد هم بستگی دارد. اگر می خواهید سطح مو را کم نگه دارید، باید هر دو هفته اصلاح کنید. بعضی از افراد رشد موی بسیار زیادی دارند، این افراد باید مراتب دیگری را در طول ماه به آرایشگاه مراجعه کنند. اگر می خواهید مدل موی خود را حفظ کنید، به دنبال استفاده از ژل و یا چسب مو باشید.

 • حوله را بیش از حد بر سر خیس خود نکشید

هافینگتون پست از سخت حوله کشیدن به عنوان “بد رفتاری” با موها یاد می کند. ما هم موافق این نظر هستیم. وقتی که موهای شما خیس است، ضعیفتر، لطیف تر هستند و احتمال شکسته شدن آنها بیشتر است. حوله اصطکاک شدید با پوست سر دارد و تمام حالت دهنده هایی را که شما قبلا استفاده کرده اید از بین می برد. اما راه حل چیست؟

موهای خود را برای خشک کردن، سخت فشار ندهید و به جلو و عقب نرانید. به جای این کار، آب مو را به آرامی خارج کرده یا از حوله ی میکروفیبری استفاده کنید، زیرا نرم تر است و به موهای شما آسیب نمی رساند. همچنین، در زمانی که موهایتان خیس است، شانه نزنید؛ اما اگر می خواهید اصرار دارید که موهای خود را شانه بزنید ، از شانه ی دندانه بزرگ استفاده کنید. در آخر ، اگر شما از سشوار استفاده کنید، اجازه بدهید موهایتان کمی با هوا خشک شود و سپس اقدام به سشوار کشیدن نمایید.

 • خودتان اقدام به رنگ موهایتان نکنید

  مراقبت از مو

رنگ کردن مو در خانه می تواند فاجعه بار باشد، مگر اینکه بخواهید قسمتی از ریش خود را که سفید شده است رنگ کنید، این داستان متفاوتی است. تد گیبسون آرایشگر شخصیت های معروف، در مصاحبه با هافینگتون پست می گوید که “رنگ کردن مو در خانه اشتباه بزرگی است”. بسیاری از افراد سایه مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب نمی کنند، خود را در معرض ریسک بیش از حد رنگ کردن مو و تاریک ساختن آن قرار می دهند. بنابراین به جای به مشقت انداختن خود، با متخصص پوست و مو برای مراقبت از مو مشورت کنید.

 • بر ضد طاسی سر خود عمل کنید

  مراقبت از مو

دونالد ترامپ، نمونه ی مناسبی برای این قسمت است. موهای سر وی هشداری برای همه است! از استفاده مدل موهایی که طاسی سر شما را اغراق می کنند، اجتناب کنید. اگر موهای شما شروع به ریزش کرده اند، از مدل موی متناسب با طاسی سر خود استفاده کنید. و اگر این مدل ها هم با شکست مواجه شدند، می توانید از مدل موی Buzz cut استفاده کنید. 

مطالب مرتبط : ۵۱ مدل موی پسرانه و همچنین مطلب ۵۳ مدل موی دخترانه جدید که پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه کنید و نظر خود را برای ما بنویسید.

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.