معرفی سریعترین خودروهای جهان

سریعترین خودروهای جهان

معرفی سریعترین خودروهای جهان

شما هیچ وقت به این سرعت نمی رسید ! اما بهتر است با ۵ مورد از سریعترین خودروهای جهان آشنا شوید.

 • Koenigsegg one:1

  سرعت : ۴۴۰ کیلومتر در ساعت

  قیمت : ۲٫۸ میلیون دلار

ممکن است اسم عجیبی داشته باشد، اما پشت این کله معنایی نفهته است. هدف از ساخت این ماشین، رسیدن به عدد ۱ اسب بخار به ازای هر کیلوگرم از ماشین می باشد و منظور از one:1 همین بود. وزن ماشین در حدود ۱۳۶۰ کیلوگرم است که می تواند ۱۱۶۱ اسب بخار را با پمپ مداوم گاز از توربین دوقلو ۵٫۰L V8 تولید کند. با استفاده از اتانول ، این عدد به ۱۳۴۱ اسب بخار می رسد.

Koenigsegg-One-side-650-80

 

 • 9ff GT9 Vmax

  سرعت : ۴۳۷ کیلومتر در ساعت

  قیمت : ۱٫۱۶ میلیون دلار

شاید در مورد ۹ff چیزی نشنیده باشید، اما این کمپانی آلمانی یکی از سریعترین خودروهای جهان را تولید کرده است. این خودرو ابتدا با عنوان پورشه ۹۱۱ ظاهر شد. این خودرو دارای توربین دوقلوی ۴٫۲L شش موتوره بوده که قادر به تولید ۱۳۸۱ اسب بخار و گشتاور ۸۵۵ پوند فوت می باشد. این توان آنقدر کافی هست تا خودرو را طی مدت زمان فقط ۳٫۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. ماشین در ۱۳ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و تا سرعت ۴۳۷ کیلومتر در ساعت ادامه پیدا می کند.

۹ff-GT9-Vmax-back-650-80

 • Hennessey Venom GT

  سرعت : ۴۳۵ کیلومتر در ساعت

  قیمت : ۱٫۲۵ میلیون دلار

در سال ۲۰۱۱، مسابقه ای بین این خودرو و محصول بوگاتی جهت مشخص شدن سریعترین خودروی جهان برگذار شد. Ventom GT در سال ۲۰۱۴ به سرعت ۴۳۵ کیلومتر در ساعت رسید.

این ماشین توانایی رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را در طی مدت زمان ۱۳٫۶۳ ثانیه دارد. توربین دوقلوی ۷ لیتری و تولید ۱۲۴۴ اسب بخار توان و گشتاور ۱۱۵۵ پوند فوت از دیگر مشخصه های این ماشین قدرتمند است.

Venom-GT-back-650-80

 • Bugatti Veyron 16.4 SS

  سرعت : ۴۳۱ کیلومتر در ساعت

  قیمت : ۱٫۲ میلیون دلار

بوگاتی ویرون به دلایل مختلفی افسانه ای است. این ماشین در سال ۲۰۰۵ رکورد بیشترین سرعت را در میان خودروها ازان خود کرد. این ماشین به دلیل داشتن چهار توربو شارژر و تولید حرارت زیاد، به ۱۰ رادیاتور جهت خنک سازی نیاز دارد !

بررسی دقیق خودرو بوگاتی ویرون در سایت پیشنهاد را نیز مطالعه کنید

BUG_super_sport_05

 

 • SSC Ultimate Aero XT

  سرعت : ۴۳۹ کیلومتر در ساعت

  قیمت : ۱٫۲ میلیون دلار

یکی دیگر از سریعترین خودروهای جهان : ماشین های برتر شلبی (یا به اختصار SSC) ، با داشتن توربین دو قلوی V8 و همچنین ۱۳۰۰ اسب بخار توان و گشتاور ۱۰۰۴ پوند فوت ، بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد. از لحاظ تئوری ماشین ۱۲۷۰ کیلوگرمی ما باید بتواند به سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت برسد، اما در طول تست تنها به سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت رسید.

SSC-Ultimate-Aero-XT-back-650-80

 

اگرچه تمام خودروهای ذکر شده در بالا به سرعت بالای ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می رسند، اینکه مالکان این ماشین ها بخواهند به این سرعت برسند تقریبا امری محال است. 

معرفی سریعترین خودروهای جهان
1 (20%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.