سریعترین روش یادگیری زبان – ۷ ترفند در یادگیری سریع زبان در هفت روز

هفت ترفند برای یادگیری یک زبان در هفت روز
  • سریعترین روش یادگیری زبان

 آیا به دنبال سریعترین روش یادگیری زبان هستید؟

آیا شما واقعا قصد سفر به کشورهای دیگر را برای آموزش زبان دارید ؟

دوقلوهای ۱۰ زبانه توانستند یک زبان جدید را در یک هفته در برلین و در شهری که در آن اقامت داشتند را یاد بگیرند  . در این جا ما می خواهیم بفهمیم که آن ها چطور این کار را انجام دادند ؟
آیا این کار در یک هفه ممکن است ؟

اگر شما ۷ روز برای دستیابی به یک هدف اختصاص داده باشید شما چطورمی توانید به اون هدف برسید ؟

این پرسش هایی بود که از دوقلوهای چندزبانه متیو و مایکل یولدن پرسیده شد زمانی که آن ها تصمیم داشتند در یک هفته زبان ترکی را یاد بگیرند . آن ها تلاش کردند تمام مشغله ها و مسئولیت های زندگی مدرن روزانه خود را رها کرده و روزی هشت ساعت از وقت خود را به مطالعه اختصاص دهند . در این جا هفت ترفندی که تواناترین زبان آموزان دنیا مطرح کرده اند را برای شما آمده کرده ایم و پیشنهاد میکنیم این مطلب عالی را درباره سریعترین روش یادگیری زبان از دست ندهید .

۱ – چرا می خواهم  یاد بگیرم ؟

اولین نکته تعیین یک هدف می باشد . یک هدف را برای خود تعریف و مسیری را برای رسیدن به این هدف مشخص کنید . هدف دوقلوها از یادگیری زبان بالا بردن اطلاعاتشان بود و به این دلیل زبان ترکیه را انتخاب کردند  که نزدیک به ۳۰۰،۰۰۰ ترک زبان از ترکیه در پایتخت آلمان زندگی می کنند و همچنین در مناطق کروزبرگ و نیوکلن فروشگاه هایی با اجناس نشانه گذاری شده به زبان ترکی وجود دارد . بنابراین آن ها برای درک و فهمیدن محیط زندگی و همسایگانشان نیاز داشتند که این زبان را یاد بگیرند .

۲ – قرار دادن یادداشت ها در جاهای مختلف خانه

برای اولین قدم بهتر است برچسب هایی از زبان جدید را در محیط اطراف خود قرار دهید . در سریعترین روش یادگیری زبان ،  اولین قدم دوقلوها تزیین منزل خود با یادداشت های کوچک بود !!!  آن ها تقریبا برای تمامی لوازم خانه به دیکشنری مراجعه کرده و نام ترکی آن ها را با برچسب هایی روی آن شی قرار دادند . دراین شرایط در هر ساعت حداقل سه کلمه مختلف را یاد می گرفتند . در هنگام درست کردن قهوه و یا زدن کلید برق .

۳ – داشتن یک همراه و یادگیری ۲ نفره

داشتن یک همراه برای رسیدن به یک هدف مشترک می تواند انگیزه بیشتری ایجاد کند . چرا که به دلیل حس رقابت و احساس مسئولیت متقابل انگیزه پیدا خواهید کرد. دوقلوها از این فرصت استفاده کردند و مسئولیت برچسب گذاری اشیای اتاق را دو نفری انجام دادند . آن ها موضوعات مختلف را باهم تقسیم کردند و دانش خود را در اختیار هم قرار دادند . فوق العاده ترین لحظه زمانی بود که دوقلوها به سادگی مکالمات روزمره خود را به ترکی تغییر دادند و درخواست های خودشان را در آوردن قهوه یا درست کردن شام با این زبان مطرح می کردند .

۴ – داشتن انگیزه

شما به یک سری راهنما برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید . این راهنماها می توانند شامل تعاملات در زندگی واقعی شما باشند . متیو و مایکل چالش هایی رادر هفته اول داشتند . آن ها در روز اول با یک دوست ترکی خود ملاقات کردند و در خوش آمدگویی آن ها به سرعت از عبارات و کلماتی که یاد گرفته بودند بهره بردند . آن ها نام میوه ها و اعداد را از یک تا بیلیون یاد گرفتند بنابراین آن ها می توانستند به فروشگاه های ترکی در کروزبرگ بروند . این پیشرفت ها باعث ایجاد انگیزه در آن ها شده بود .

۵ – خوردن زبان با کارهای روزمره

یک راه خوب در سریعترین روش یادگیری زبان ،  گره زدن زبان با کارهایی است که در طول روز  انجام می دهیم . به کار بردن زبان جدید  در غذا ، موزیک ، فیلم و سایر چیزهایی که با آن ها سروکار داریم . دراین صورت اگر کار هم نکنید این روش باعث ایجاد انگیزه و علاقه در شما خواهد شد . در ملاقات دوم برادران دوقلو در ۲۴ ساعت از هفته نمونه های متنوعی از تنقلات ترکی را یافتند . مثل بچه ها شروع کردن به خواندن نوشته های پشت بسته ها و  اطلاعات و پیشنهادات و مسابقات مختلف را از روی بسته بندی ها را می خواندند . آن ها هبچ زمانی را در طول ۸ ساعتی که به آن اختصاص داده شده بود از دست نمی دادند .

۶ – استفاده از دانسته ها

هرچه نگاه عمیق تری داشته باشید باعث می شود بهتر به خاطر بسپارید . یافتن شباهت های بین زبان جدید و زبانی که قبلا آموخته اید و مقایسه این دو باهم می تواند لذت بیشتری را در یادگیری ایجاد کند . یکی از دوقلوها همیشه از عبارت : ” آه ، این شبیه به …. ؟ ” استفاده می کرد . در واقع آن ها به طور مدارم اطلاعاتی که داشتند را با آموخته های زبان ترکی مقایسه می کردند . این کار باعث می شود با توجه به ریشه یابی کلمات ، کلمات جدید را هیچ گاه قراموش نکنند . وقتی در حال یادگیری زبان دوم هستید به احتمال زیاد شباهت ها و ریشه های مشترکی را در آن با زبان مادری خود خواهید یافت .

۷ – تنوع ، چاشنی زندگی است

زبان جدید نیز مانند زبان مادری شما دارای منابع زیادی می باشد . دوقلوها علاوه بر خواندن کتاب ها و کار با کامپیوتر و برنامه ها زمانی را نیز برای گوش دادن به ایستگاه های رادیویی ترکی و بازی های فوتبال صرف می کردند .
هیچ روش قطعی برای یادگیری یک زبان وجود ندارد . هیچ کتاب و معلم و کلاسی نیست که بتواند باعث ایجاد تسلط بر روی یک زبان شود . زبان نوشتن ، صحبت کردن ، خواندن و گوش دادن می باشد و هرکدام از این ها مهارت هایی را شامل می شود . اغلب مردم در کلاس های زبان هفتگی خود با معلم زبان خود مکالمه می کنند ، اما با مردم بومی به سختی ارتباط برقرار می کنند و یا با رسانه هایی که زبان جدید را پخش می کنند . سعی کنید هرروز یک چیز جدید را تجربه کنید . گوش دادن به یک آهنگ زیبا ، خواندن یک روزنامه یا نوشتن یک داستان برای بچه ها و تلاش برای صحبت کردن در حالی که در حال پخت و پز هستید به یادگیری بهتر زبان شما کمک می کند .

 

 

نظرات و سوالات خود را درباره سریعترین روش یادگیری زبان و پیشنهاد های خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید

مشاهده مطالب مرتبط با ترکیه :   عکس های بهترین مکانهای دیدنی ترکیه

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.