سم زدایی بدن – سلامت کبد – راهکار هایی برای سلامت کبد

سم زدایی بدن

سم زدایی بدن

هنگامی که بدن شما مواد مضر را از طریق غذاها یا محیط زندگی جذب می کند دچار مشکلاتی می شود . مشکلاتی مانند خستگی ، رنگ پریدگی ، یبوست ، سردرد و … که هرکدام از این شرایط اگر مدت طولانی برای شما رخ دهد ممکن است دچار بیماری های جدی شوید . وقتی در مورد سم زدایی صحبت می کنیم ، مهم ترین بخش از بدن کبد می باشد . از بین بردن ناخالصی ها و پاکسازی بدن از طریق این بخش از بدن انجام می گیرد . از این رو عملکرد کبد بسیار مهم است . برای سالم نگه داشتن کبد و این که بتوانید مواد مضر را از بدن خود دور کنید نیازمند این هستید تا غذاهای مفید را در رژیم غذایی خود بگنجانید . در این بخش به بررسی مواد غذایی مفید برای سم زدایی بدن می پردازیم .

سیر

این ماده هزاران سال است که به عنوان یک ماده غذایی مفید برای سلامتی و درمان های متعدد استفاده می گردد . سیر باعث تحریک آنزیم های کبدی شده و عملکرد آن را بهبود می بخشد . همچنین به طور طبیعی به مبارزه با ویروس ها و باکتری ها می پردازد .

سیب

سیب حاوی ماده ای به نام پکتین می باشد که برای حذف مواد مضر و سم زدایی بدن مفید است  و از خواص سیب می باشد. دفع مواد مضر می تواند از طریق ادرار یا مدفوع اتفاق بیفتد .

کلم بروکلی

این ماده به عملکرد درست آنزیم های کبدی کمک کرده و در نتیجه باعث سم زدایی و دفع مواد مضر می گردد .

 

کلم

چغندر

مقادیر بالای آنتی اکسیدان های چغندر باعث عملکرد مناسب کبد و مثانه می شود .

آناناس

آناناس ادرار آور و یک سم زدای قوی برای بدن می باشد . همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن می گردد .

 

آناناس

بادمجان

مصرف بادمجان باعث می شود بدن از سموم و مایعات اضافی رهایی یابد . همچنین مقادیر فیبر موجود در آن حرکات روده را بهبود می بخشد . توجه داشته باشید که مصرف فیبر به همراه مقدار مناسبی آب می تواند به عملکرد و حرکات بهتر روده کمک کند .

چای سبز

نوشیدن چای سبز نیز باعث تحریک بهتر عملکرد کبد شده و دفع سموم را موثر تر می سازد  مطالعه بیشتر درباره خواص چای سبز <-

 

چای سبز

سبزیجات

به طور کلی سبزیجات مواد مفیدی هستند که از پیری زودرس بدن جلوگیری می کنند . همچنین به دفع ضایعات و مواد مضر نیز کمک بسیاری می کنند .

آب

آب یک سم زدای بسیار عالی است . آب در حالت خالص بدون هیچ افزودنی اهمیت حیاتی برای پاکسازی بدن دارد . در طول روز حداقل به مقدار ۲ لیتر آب بنوشید تا مزایای شگفت انگیز آن را ببینید . نوشیدن آب نه تنها باعث تغذیه سلول های بدن می گردد بلکه شما را از شر تمامی مواد غیر ضروری که برای سلامتی مضر هستند نیز رها می کند . وقتی آب می نوشید تمامی مواد مضر و خطرناک به همراه آب از طریق ادرار از بدن خارج می شوند . مطالعه بیشتر :  فواید نوشیدن آب

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.