شکر چگونه مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

شکر چگونه مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

شکر چگونه مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

شاید شما از جمله افرادی باشید که از مواد غذایی بی ارزش و شکلات ها و شیرینیجات بیش از اندازه استفاده می کنید و به آن ها علاقه مندید . آیا تاکنون فکر کرده اید که این مواد چه بر سر قند بدن شما می آورند ؟ با ما در این مقاله درباره شکر همراه باشید .

مطالعات نشان داده است که حافظه ضعیف، اختلالات یادگیری، و افسردگی با مصرف بیش از اندازه قند ارتباط زیادی دارد . تمام موادغذایی موجود در فروشگاه ها دارای قند هستند . قند فقط در شیرینی جات و آب نبات ها نیست .

بدن ما به قند نیاز دارد و سلول های مغز انرژی خود را از گلوکز دریافت می کنند . منظور ما از قند، قندهای طبیعی نیست . قند های طبیعی موجود در میوه ها و گیاهان هیچ ضرری برای بدن ندارند زیرا فیبر موجود در این مواد باعث پردازش قند می گردد . مشکل قندهایی است که به مواد غذایی مصنوعی موجود در فروشگاه ها اضافه می گردد .

اختلال در فعالیت مغز

تحقیقات نشان داده است که یک رژیم غذایی دارای قند بالا  ، باعث کاهش یک ماده شناخته شده شیمیایی در مغز می گردد . بدون این ماده شیمیایی مغز ما ظرفیت خود را برای یادگیری چیزهای جدید و یا تشکیل خاطرات جدید از دست می دهد . همچنین  مقدار BDFN را در بدن کاهش می دهد ، که این کاهش باعث به وجود آمدن بیماری دیابت می گردد . پایین بودن سطح BDNF  برای مغز ما خوب نیست . سطح پایین BDNF به افسردگی، زوال عقل، آلزایمر و … منجر می گردد . و  مصرف قند زیاد یکی از مهم ترین عوامل کاهش BDNF می باشد .

بنابراین بهتر است از خوردن بیش از اندازه شیرینیجات و آب نبات ها و غذاهای فست فودی و فرآوری شده بپرهیزید و بیشتر از غذاهای طبیعی و میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی خود استفاده نمایید .

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.