فواید خنده

فواید خنده

فواید خنده

آیا می دانید که خنده باعث کاهش دردهای مزمن می گردد ؟ آیا می دانید خنده به کاهش استرس کمک می کند ؟ با خنده حتی می تواند وزن خود را کاهش دهید ..! درست است : خنده واقعا بهترین دارو است . خنده نه تنها ما را شادتر و خوش مشرب تر می کند ، بلکه  در واقع سلامت ما را نیز بهبود می بخشد . در ادامه این پست با ما همراه باشید تا با مزایای و فواید خنده آشنا شوید .

  • خنده باعث کاهش استرس می گردد

حتما در مورد تاثیر خنده زیاد شنیده اید ، حتی اگر خنده شما مصنوعی باشد . خنده باعث به وجود آمدن افکار مثبت و احساس خوب در شما می گردد و این باعث کاهش استرس می شود . خنده باعث آزادسازی هورمون کورتیزول می گردد که این هورمون استرس را کاهش می دهد . همچنین خندیدن موجب تحریک گردش خون بدن شده و باعث از بین رفتن تنش در عضلات می گردد . در نتیجه شما احساس آرامش می کنید .

  • سوزاندن کالری

هرچند خنده هیچگاه جای ورزش را نمی گیرد ، اما دانشمندان ثابت کرده اند که با ۱۰ دقیقه خندیدن از ته دل می توانید ۴۰ کالری بسوزانید .

  • تنفس بهتر

اگرچه ممکن است شما خنده را در شکم خود احساس کنید ، اما در واقع خنده ریه های شما را نیز تحریک می کند . یک خنده خوب و طولانی باعث نفس کشیدن بهتر و عمیق تر می شود و اکسیژن بالایی را وارد ریه های شما می کند . خنده  برای بیماران مبتلا به آسم به شدت توصیه می شود .

  • افزایش سیستم ایمنی بدن

خنده میزان انتشار هورمون استرس در بدن ما را کاهش می دهد و همچنین باعث افزایش تولید سلول های ایمنی بدن می گردد . خنده ، به طور خاص ، باعث افزایش تولید سلول های T شده که این سلول ها بلافاصله پس از تولید به مبارزه با بیماری ها می پردازند .

  • مسکن طبیعی

خنده باعث انتشار اندورفین در بدن ما می گردد که این ماده یک مسکن طبیعی می باشد .

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.