فواید رژیم خام خواری

خام خواری

فواید رژیم خام خواری

اگر شما هم جزو کسانی هستید که فواید خام خواری را فقط کاهش وزن میدانید باید بگویم که سخت در اشتباه هستید ، خامخواری فوایدی دارد که شاید هیچوقت به آن فکر هم نکردید ، گیاه خواری یک شیوه غذایی نیست بلکه یک سبک زندگی است و کسانی که خام خواری را به عنوان سبک زندگی خود در نظر میگیرند معمولا آدم های سالم تری هستند و در طولانی مدت زندگی بهتری داشته اند و مشکلات و بیماری بسیار کمتری را تجربه کرده اند و همچنین در فعالیت روزانه خود با مشکلات کمتری سر و کله زده اند ، در این مطلب ما میخواهیم شما را با مهمترین فواید خام خواری آشنا کنم ، با ما همراه باشید.

خام خواری

کنترل فشار خون

داشتن یک رژیم خام خواری به طور معمول باعث میشود که افراد فشار خون متعادل تری داشته باشند و این باعث می شود که از نارسایی قلبی ، سکته مغزی و سرطان معذه جلوگیری شود

کاهش وزن

تقریبا همه مواد غذایی در رژیم خام خواری دارای مواد چربی و همچنین سدیم کم هستند ، این ۲ عامل باعث افزایش وزن می شود ، تثبیت وزن و داشتن یک وزن متعادل باعث جلوگیری از دیابت نوع ۲ می شود ، تحقیقات نشان داده است افرادی که به طور مداوم از رژیم گیاه خواری استفاده کرده اند به میزان زیادی وزن کم کرده اند.

خام خواری

از بین بردن آنزیم ها

بدن شما با استفاده از آنزیم ها به هضم غذا کمک میکند ، بدن شما برای تو آنزیم های هضم غذا به میزان زیادی انرژی را مصرف میکند و این باعث خستگی بعد از صرف غذا می شود ، خوردن غذای خام باعث مصرف کمتر آنزیم و در نتیجه خستگی کمتر بدن می شود.

جذب آسان مواد معدنی

در رژیم های غذایی پر ویتامین شما بیشتر مواد معدنی ، فیبر و همچنین مواد شیمیایی جلوگیری از بیماری را میل میکنید، اما سبزیجات و غذاهای گیاهی با داشتن مواد شیمایی کم باعث پاکسازی بدن از بیماری های میشود و میتوانید بدن سالم تری داشته باشید

داشتن سیستم ایمنی قوی تر

بسیاری از سبزیجات پر از ویتامین C هستند ، مانند کاهو ، قارچ و کلم پیچ ، ویتامین C به سیستم ایمنی بدن کمک زیادی میکند و در نتیجه میتوانید سیستم ایمنی قویتری داشته باشید.

پوست روشن تر

محققان میگویند رژیم خام خواری باعث میشود که پوستی سالم تر و شفاف تر داشته باشیم ، همچنین خام خواری التهابات را به میزان زیادی کاهش دهد.

خام خواری

کمک به پیشگیری از سرطان

کلم بروکلی هنگامی که به صورت خام خورده شود داراییک ماده ضد سرطان به نام sulfurophane است ، همچنین سیر گیاهم خام دارای خواص ضد سرطان بسیار پیشرفته ای است ، سیر خام با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریبه مرتبط است .

افزایش سطح Ph بدن

رژیم غذایی خام خواری به افزایش جذب مواد معدنی بدن کمک بسیاری میکند ، یک رژیم خام خواری خوب دارای آنتی اکسیدان زیادی است که بدن ما را از سموم محافظت می کند ، رژیم گیاه خواری سطح Ph بدن را افزایش میدهد که باعث می شود بدن سالم تری داشته باشیم

خام خواری

جلوگیری و درمان یبوست

از انجایی که مواد غذایی گیاهی دارای فیبر زیادی هستند ،و غذاهای دارای فیبر معمولا حجم زیادی دارند ، دفع غذاها را بسیار ساده می کند ، همچنین رژیم خوام خواری برای جلوگیری و همچنین درمان یوبوست خیلی مفید هستند.

دریافت انرژی بیشتر

اگر بدن شما به اندازی کافی انزیم نداشته باشد ، انرژی کافی برای مبارزه با عفونت را ندارد ، خوردن مواد خام به شما کمک میکند آنزیم بیشتری داشته باشید ، در نتیجه انرژی زیاد تری هم برای مصرف داشته باشید ، این کار بدن شما را نیرومندتر می کنند.

 

فواید رژیم خام خواری
1 (20%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.