فواید رژیم گیاه خواری

فواید رژیم گیاه خواری

فواید رژیم گیاه خواری

در مطلب قبلی از فواید رژیم خوام خواری گفتیم ، حالا میخواهیم یک مرحله به جلو رفته و فواید رژیم گیاه خواری را بررسی کنیم ، رژیمی که سلبریتی های معروف دنیا از جمله ناتالر پرتمن ، برتراند راسل و وودی هارلدسون از آن استفاده میکنند ، رژیمی که فقط و فقط در آن از گیاهان خام استفاده میکنند ، تفاوت این رژیم با رژیم خام خواری در این است که در این رژیم ما چیزهای خام غیر گیاهی را نیز از رژیم خود حذف میکنیم ، شبیه رژیم خام خواری ، رژیم خام گیاه خواری یک رژیم مفید است و برای سلامتی بدن بسیار بسیار مفید است ، همچنین گیاه خواران هیچ گونه مشکلی از نظر دریافت ویتامین ها ندارند و بدن آنها کمبود هیچگونه ویتامینی را حس نخواهد کرد.

بعضی از مردم برای اینکه ورزن کم کنند و کاهش وزن داشته باشند گیاه خوار میشوند و بعضی دیگر به خاطر مسائل اخلاقی و اینکه اعتقاد دارند که گوشت حوانات و فراورده های آنان نباید توسط انسان استفاده شود و آن را کار غیر اخلاقی و نا پسندی میدانند.

در این مطلب ما برای شما ۱۰ عدد از بهترین فواید گیاه خواری را برای شما آماده کردیم ، با ما همراه باشید تا با فواید شگفت انگیز این رژیم آشنا شوید.

کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

مهمترین مورد از فواید رژیم گیاه خواری  کاهش ابتلا به بیماری هاست ، تقریبا میتوان گفت تمامی مشکلات قلبی به (به جز موارد مادرزادی) به این علت هستند که چربی خون بالا یا فشار خون بالا داریم ، گیاه خواران به دلیل اینکه در رژیم خود کلسترول نداردند مشکلاتی نظیر چربی خون ، اضافه وزن و همچنین گرفتگی رگهای خونی گریبانگیر آنان نیم شود و مشکلاتی از این دست را نخواهند داشت.

مطالعات نشان داده است افرادی که از رژیم گیاه خواری استفاده میکنند به نسبت دیگران به میزان بسیار زیادی سالم تر هستند و این افراد از مشکلات بدنی بسیار کمتری برخوردارند. به دلیل اینکه آنها یک رژیم طبیعی بدون هورمون را تجربه میکنند.

افزایش انرژی بدنی

یک تصور غلط وجود دارد که گیاه خواران به دلیل اینکه بدن انها پروتوئین مصرف نمیکند دارای بدنی ضعیف تر هستند و بدن آنها همیشه با کمبود انرژی مواجه است ، اما گیاه خواران میتوانند پروتوئین های مورد نیاز خود را از طریق ، سویا ، شیر سویا ، توفو ، عدس ، بادام و غلات به راحتی تامین کنند با این تفاوت که هضم پروتوئین های گیاهی به مراتب برای بدن ساده تر است و بدن کمتر برای هضم آنها خسته می شود ، درنتیجه بدنی سرحال تر خواهند داشت افراد گیاه خوار

پوستی سالم ، تمیز و شفاف

تمام چیزهایی که باعث میشود منافظ پوست بسته شوند و اینکه جوش بزنیم به این دلیل است که چربی حیوانی بدن ما بالاست ، رژیم گیاه خواری یک رژیم کم چربی است ، همچنین میوه ها و سبزیجات دارای انتی اکسیدان هستند که باعث دفع سموم بدن آنها می شود و این باعث میشود پوست ما از حالت عادی بهتر هم باشد ، در نتیجه افراد گیاه خوار دارای پوست سالم و شفاف هستند .

افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن

 

خوردن مواد گیاهی میتواند باعث شود که سیستم دفاعی بدن ما قوی تر باشد و بدنی سالم تر داشته باشیم ، قارچ ، کلم بروکلی ، اسفناج ، سیب زمینی و چای دارای ویتامینهای هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ما میشود ، و سیستم امنی قویتر برابر است با بدنی سالم تر و زندگی بهتر

هضم بهتر

از آنجا که رژیم گیاه خواری سرشار از فیبر است و فیبر علاوه بر حجم زیاد آن که باعث سیری می شود و همچنین زمان سیر بودن را بالا می برد ، فیبر ها خیلی راحت تر هضم میشود و سیستم گوارش قوی تری خواهیم داشت .

کاهش وزن

گیاه خواری نه فقط یک روش زندگی سالم برای انسانها بلکه یک روش عالی برای کاهش وزن نیز هست ، تحقیقات نشان داده است که گیاه خواران دارای وزن کمتری نسبت به گوشتخوارن هستند زیرا که رژیم گیاهی دارای هیچگونه چربی و کلسترول نیست و اکثر افزایش وزن انسانها دلیل ان چربی زیاد و تجمع چربی در بدن است . اما رژیم گوشت خواری به دلیل چربی و کلسترول بالا باعث می شود که وزن ما به مرور بیشتر شود و بیشتر شود وچاق تر شویم

کاهش و پیشگیری از احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲

یکی دیگر از موارد مهم فواید رژیم گیاه خواری  کاهش ابتلا به دیابت است ، از انجا که رژیم گیاهی یک رژیم کم چربی است ، احتمال ابتلا به بیماری های دیابتی و دیابت نوع ۲ را به میزان زیادی کاهش میدهد ، همچنین کاهش کلسترول باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان روده و پروستات میشود .

 

تشویق به یک زندگی سالم

اخرین مورد از فواید رژیم گیاه خواری  داشت یک زندگی سالم است ، توسط یک رژیم سالم غذایی شما میتوانید مشکلات و بیماری های بدن خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید و این کاهش باعث میشود که شما زندگی بهتر و سالم تری داشته باشد و درنتیجه میزان هزینه ای که باید خرج درمان بدن خود کنید به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد ، میتوانید با این پول به تفریحات سالم بپردازید

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.