,

فواید زومبا

رقص زومبا

فواید زومبا

مطمعنا تمام کسانی که در حال کاهش وزن هستند و یا برنامه ای برای کاهش وزن دارند اسم ورزش زومبا را شنیده اند ،زومبا ورزش است که با رقص عجین شده ، ورزش زومبال علاوه بر فواید شگفت انگیزی که دارد باعث میشود که بتوانید خیلی ساده تر وزن خود را کم کنید و به وزن دلخواه خود برسید ،علاوه بر اینها زومبا یک ورزش سرگرم کننده نیز هست که میتواند باعث بهبود روحیه شما شود ، با ما همراه باشید تا شما را با فواید زومبا ، این ورزش جالب آشنا کنیم .

کاهش وزن

یکی از مهمترین فواید زومبا برای ورزش کاران این ورزش کاهش وزن است ، با زومبا به سادگی و بدون هیچگونه فشار سنگینی میتوانید وزن خود را کاهش دهید ، زومبا به طور میانگین در هر ساعت ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ کالری از بدن شما میسوزاند ، این یعنی اینکه میتوانید با هر ۴ الی ۶ روز فقط با زومبا و بدون هیچگونه تغییر در رژیم غذایی خود ۱ کیلو وزن کم کنید و در طول هر ماه به سادگی به کاهش وزنی معادل ۴-۶ کیلو برسید ، با زومبا این کاهش وزن به سادگی در دسترس شماست.

تقویت بدن

یکی دیگر از فواید شگفت انگیز بدن این است که شما با ورزش زومبا میتوانید برعکس بعضی ورزشها که فقط یک قسمت از بدن را تحت فشار گذاشته و فقط همان بخش را قو میکنند با زومبا میتوانید ، تمام بدن خود را ورزش دهید و تمامی عضلات خود را قوی کنید .

زومبا از تمام پتانسیل بدن شما برای کاهش وزن استفاده میکند ، با زومبا به سادگی میتوانید قدرت بدنی خود را بالا برده و همچنین توان بدنی خود را برای انجام کارهای روزانه افزایش دهید.

فواید زومبا

پیدا کردن دوستان جدید

یکی دیگر از فواید ورزش زومبا این است که شما را وادار میکند به کلاسهای ورزش زومبا بروید ، البته زومبا میتواند تکی و در خانه هم انجام شود ولی زومبا در کلاس معمولا به دلیل اینکه زیر نظر مربی هست و اینکه به صورت گروهی انجام میشود علاوه بر اینکه برای روحیه افراد خیلی خوب است باعث میشود که دوستان جدیدی پیدا کنید ، تحقیقات نشان داده است که ورزش گروهی خیلی بیشتر از ورزش تکی میتواند ادامه داشته باشند و محققان همیشه پیشنهاد میکنند که برای ورزش خود یک دوست داشته باشید ، زیرا داشتن دوست میتواند به شما روحیه دهد .

سرگرم کننده و شاد

برخلاف دیگر ورزش های یکی از فواید زومبا این است که بسیار سرگرم کننده و شاد است و این شادی باعث میشود که از خستگی شما جلوگیری شود، همچنین به دلیل اینکه زومبا همراه با موسیقی است میتوانید در کنار ورزش ساعات خوشی داشته باشید که این میتواند لذت شما را از ورزش چند برابر کند ، لذت بیشتر از ورزش میتواند احتمال تداوم ورزش کردن را بیشتر کند .

 

دارویی طبیعی برای درمان استرس

اگر که استرس دارید و استرس زندگی شما را مختل کرده باید بگویم که زومبا یک درمان طبیعی و خیلی عالی برای استرس است ، زومبا باعث ترشح هورمون اندروفین در بدن می شود ، اندروفین در بدن باعث ایجاد سرخوشی و همچنین خوشحالی می شود و همچنین اندروفین شبیه به یک مرفین طبیعی عمل میکند و میتواند باعث تسکین سیستم عصبی شود.

بهبود هماهنگی بدن

زومبا به دلیل اینکه تمامی اجزای بدن شما را وادار به فعالیت میکند باعث افزایش هماهنگی بین اعضای بدن میشود و شما با پیوستن به کلاسهای زومبا خیلی زود خواهید فهمید که هماهنگی بدن شما به چه میزان بالا رفته است.

شاید فکر کنید که هماهنگی بدنی مهم نباشد ولی باید بدانید که در میانسالی باعث ضعف بدن می شود .

فواید زومبا

عدم وجود محدودیت سنی در یوگا

در ورزش یوگا دارای هیچگونه محدودیت سنی نیستم زیرا ورزش یوگا ترکیبی از حرکات مفرح و جذا است که هر سنی میتواند آنها را انجام دهد .
حتی نسخه ای از ورزش زومبا به نام Zumbatonic است که برای کودکان ارایه شده و کودکان هم میتوانند در کنار خانواده خود به ورزش یوگا بپردازند و از فواید ان استفاد کافی را ببرند.

بهبود خلق و خوی

همانطور که در بالا ذکر کردیم ورزش زومبا میتواند باعث ایجاد اندروفین در بدن شود ،اندروفین با تقویت سیستم عصبی بدن باعث بهبود خلق و خوی انسان می شود ، همچنین اندروفین باعث کاهش احتمال ابتلا به افسردگی می شود ،

رقص زومبا

اعتماد به نفس بیشتر

از مهمترین فواید زومبا افزای اعتماد به نفس در اشخاص است ، تحقیقات نشان داده است که ورزش زومبا میتواند به میزان زیادی به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک کند ، اینکه افراد با کاهش وزن و افزایش توانایی های بدن خود میبینند که توانای انجام کارهای بیشتری را دارند که این خود میتواند یک دلیل مهم برای ادامه ورزش و کاهش وزن بیشتر است.

افزایش متابولیسم بدن

در بالا ما گفتیم که ورزش زومبا میتواند ساعتی ۱۰۰۰ کالری از بدن شما بسوزاند ، اما یک نکته دیگر که باید بگوییم این است که زومبا علاوه بر میزان کالری سوزی بالا باعث میشود که تا ساعت ها متابولیسم بدن شما افزایش پیدا کند ، این افزایش متابولیسم میتواند چندین ساعت حتی در زمانی که خواب هستید میزان کالری مصرفی شما را بدون هیچکونه تغییر خاصی افزایش داده و کالری بیشتری بسوزانید .

فواید زومبا

زومبا اعتیاد اور است

از انجایی که ورزش زومبا همراه با رقص و موسیقی انجام میشود باعث افزایش علاقه به زومبا میشود و این افزایش علاقه باعث میشود افراد کمتری از این ورزش دلسرد شده و کاهش وزن خود و همچنین ورزش کردن را رها سازند ، زومبا از معدود ورزشهایی است که این فایده را دارد.

قابلیت شخصی سازی دارد

یکی از بهترین فواید زومبا این است که شما میتوانید حرکات را طبق میل خود انجام دهید ، برخلاف ورزش فوتبال که حرکات ان طبق برنامه مشخصی هستند ، زومبا را شما میتوانید هر طور که مایل باشید شخصی سازی کنید ، شخصی سازی باعث کاهش احتمال دلسردی و دلزدگی از زومبا می شود .

بدون نیلز به زمان مکان خاص

اخرین مورد از فواید زومبا عدم نیاز به زمان ، مکان و همچنین امکانات خاصی است ، زومبا برخلاف بعضی ورزشها نیاز به زمان و یا مکان خاصی ندارد و همچنین امکانات خاصی را هم طلب نمیکند ، شما میتوانید هرکجا و هرزمان که راحت هستید به ورزش زومبا بپردازی ، همچنین ورزش زومبا هزینه خاصی هم ندارد و شما میتوانید در خانه به ورزش زومبا بپردازید و تناسب اندام زیبایی داشت باشید .

 

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.