فواید نوشیدن آب – بررسی علمی تاثیرات نوشیدن آب

30 روز فقط آب بنوشید

فواید نوشیدن آب

بدن انسان برای زنده ماندن به آب نیاز دارد . آب تاثیر بسیاری بر روی عملکرد بدن انسان داشته و برای حیات و حفظ سلامتی لازم و ضروری است . اگر بتوانید به مدت ۳۰ روز فقط از آب به عنوان نوشیدنی اصلی خود استفاده نمایید اتفاقات فوق العاده ای برای شما رخ خواهد داد . شاید برای بعضی از افراد این رژیم زیاد راحت نباشد اما نتایج مثبت و شگفت انگیزی که از آن به دست می آید این کار را امکان پذیر می سازد . در این مطلب به شما خواهیم گفت که با نوشیدن ۳۰ روز آب بدون رژیم غذایی و ورزش چه اتفاقاتی در بدن شما رخ خواهد داد . با ما همراه باشید .

افزایش خلاقیت ذهنی و عملکرد آن

زمانی که ۳۰ روز فقط آب می نوشید ، مغز شما سریع تر واکنش نشان می دهد . مغز برای فعالیت نیاز به اکسیژن دارد و آب یکی از منابع بزرگ اکسیژن می باشد ، در نتیجه قدرت مغز شما افزایش پیدا خواهد کرد و این به شما کمک می کند تا بهتر فکر کنید و تمرکز بالاتری داشته باشید . همچنین به شما کمک می کند تا باهوش تر و سریع تر باشید . خوردن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز می تواند عملکرد شناختی شما را ۳۰% بهبود بخشد .

کاهش روند پیری

نوشیدن آب باعث کند شدن سرعت پیری در شما خواهد شد . وقتی آب به اندازه کافی به پوست برسد ، پوست را سالم ، نرم و لطیف ، درخشان ، جوان و بدون چروک نگه می دارد .

در مقاله منتشر شده در روزنامه Daily Mail ، یک خانم  ۴۲ ساله با نوشیدن ۳۰ روز آب موفق شد ۱۰ سال جوان تر به نظر برسد . او با نوشیدن ۳ لیتر آب در هر روز توانسته بود بر سردرد طولانی مدت و بیماری گوارشی خود نیز غلبه کند  . او می گفت : ” من نمی تونستم تفاوت در صورتم را باور کنم . من یک زن متفاوت شده بودم . سایه های تیره دور چشمم همه از بین رفته بود و لکه ها همه ناپدید شده بودند . من احساس می کردم خوش اندام شدم و این شگفت انگیزه بود . همه این ها فقط به خاطر نوشیدن مقداری آب بود .”

تقویت ایمنی بدن

یک ضرب المثل اسلواکی میگوید : ” آب خالص اولین و بهترین داروی جهان است .”
این اغراق نیست ! آب به عنوان یک کاتالیزور رفتار می کند . نوشیدن مقدار آب کافی  باعث تقویت عملکرد کبد و کلیه می شود . این اندام ها مواد سمی ، نمک و ضایعات را از خون شما حذف می کنند . همچنین مصرف آب کافی باعث خنثی کردن سطح ph خون شده و بدن را در مقابل سنگ کلیه و بیماری های دیگر از جمله سردرد مصون می دارد .

 قلب قوی تر

آب به شما کمک می کند تا قلب سالمی داشته باشید . تهدید حملات قلبی را کاهش داده و از غلظت خون و کاهش فشار خون جلوگیری می کند .  گفته می شود نوشیدن آب یک ساعت قبل از خواب مانع از حمله قلبی یا سکته مغزی شده و قلب توانایی آن را پیدا می کند که آسان تر اکسیژن تازه را به اندام ها برساند .

مجله آمریکایی Epidemiology در یک مطالعه شش ساله به این نتیجه رسیده است : افرادی که روزی ۵ لیوان آب می نوشند ۴۱% کمتراز کسانی که در روز کمتر از ۲ لیوان آب می نوشند به حمله قلبی دچار می شوند .

استخوان های قوی تر

آب به بازسازی غضروف های جذب کننده ضربه کمک می کند ، بنابراین مفاصل می توانند به راحتی حرکت کنند و آسیب کمتری به آن ها خواهد رسید . مصرف آب کافی انعطاف پذیری مفاصل را بهبود می بخشد .

کاهش وزن

زمانی که شما به مدت ۳۰ روز آب می نوشید ، بدن شما سموم مضر و مواد زاید را از اندام های حیاتی حذف می کند و این باعث پاک شدن چربی های اضافه از بدن خواهد شد . در ابتدا ممکن است اندکی اضافه وزن پیدا کنید . اما نگران نباشید ، آب یک مهارکننده اشتهاست و بدن شما به زودی شروع به مصرف کالری می کند و کاهش وزن خواهید داشت .
نوشیدن یک تا دو لیوان آب قبل از غذا باعث پرشدن شکم شده و به طور طبیعی اشتهای شما را برای خوردن کم می کند . . مصرف آب در فواصل منظم می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش وزن شما داشته باشد .

افزایش سوخت و ساز بدن

مطالعات نشان می دهد نوشیدن آب به طور مداوم در طول روز صرف نظر از رژیم غذایی ، سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد. مصرف آب در صبح بعد از بیدار شدن از خواب سوخت و ساز بدن را ۲۴ درصد افزایش خواهد داد .

 مطلب مفید مرتبط : نرم افزار یاد آوری نوشیدن آب برای اندروید – drinkwater

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.