۷ نکته جهت محافظت از گوشی در طول مسافرت

محافظت از گوشی در سفر

ممکن است از این دید به قضیه نگاه نکرده باشید اما، گوشی در جیب شما افزونه ی شما محسوب می شود ! در گوشی همه چیز هست، از عکسها و فیلمهای شخصی گرفته تا اطلاعات محرمانه ی مخاطبین. متاسفانه مجرمان اینترنتی قادر به نفوذ در گوشی ها و دسترسی به اطلاعات آن هستند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنیم که گوشی ما امنیت کافی را داشته باشد. سفر مخاطرات خاص خودش را دارد، زیرا گوشی شما هر لحظه در معرض خطر است. و محافظت از گوشی در سفر اهمیت پیدا می کند.

محافظت از گوشی در سفر

مایکل کیسر ، مدیر اجرایی اتحادیه ملی امنیت سایبری (NCSA) ، می گوید : ” وقتی که شما در سفر هستید، اعمال متفاوتی نسبت به خانه انجام می دهید “

برای نمونه، کیسر عنوان می کند که شما در طول سفر به دلیل هزینه های بالای اینترنت سیمکارت، ممکن است به یک شبکه wi-fi محافظت نشده متصل شوید. و در بیشتر مواقع ریسک به اشتراک گذاشتن مکان و اطلاعات شخصی خودتان را در نظر نمی گیرید.

نگران نباشید، NCSA روشهای گوناگونی را در اختیار شما قرار می دهد تا از صحت و سلامت گوشی خود در طول سفر مطمئن شوید. در اینجا به ۷ نکته اشاره می کنیم:

       ۱. موبایل خود را پاک سازی کنید

مطمئن شوید که نرم افزار گوشیتان به روز است و پچ ها و افزونه های امنیتی بر روی آن نصب می باشد. همچنین برنامه های قدیمی که امکان به اشتراک گذاشتن مکان و اطلاعات شما دارند را پاک کنید.

      ۲. بر روی گوشی خود پسورد بگذارید یا از محافظ زیست سنج استفاده کنید

حدود یک سوم از کاربران گوشی های هوشمند، از پسورد استفاده نمی کنند. 

      ۳. قابلیت تعقیب مسیر را غیر فعال کنید و تنظیمات حریم خصوصی را مدیریت کنید

شما همیشه به قابلیت موقعیت یابی نیاز ندارید. همچنین تنظیمات حریم شخصی رسانه های اجتماعی را بررسی کنید، ممکن است تمام اطلاعات سفر خود را برای همه ی کاربران اینترنت به اشتراک بگذارید!

      ۴. از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید

قبل از مسافرت، از داده ها و مخاطبین خود بکاپ بگیرید، تا در صورت سرقت یا گم شدن گوشی بتوانید به راحتی اطلاعات خود را بازگردانی کنید.

      ۵. مراقب شبکه های wifi  عمومی باشید

درست است که استفاده از شبکه های Wifi هزینه های شما را کاهش می دهد، اما این شبکه ها نسبت به شبکه های موبایل امنیت کمتری دارند. هکر ها می توانند اطلاعات شما را به راحتی تعقیب کرده و بدزدند.

      ۶. وای فای و بلوتوث خود را در مواقع غیر ضروری خاموش کنید

وقتی که این سرویس ها فعال باشند، فرستنده ها مدام در حال جستجو برای اتصال به آن ها هستند. پینگ مداوم فرستنده ها مکان شما را افشا می کند . همچنین خاموش کردن این سرویس ها مصرف باطری گوشی را کاهش می دهد.

      ۷. قابلیت “گوشی من را پیدا کن ” و همچنین “پاکسازی از راه دور” را فعال کنید 

در صورت به سرقت رفتن یا مفقود شدن گوشی، می توانید با قابلیت “گوشی من را پیدا کن”، محل گوشی را شناسایی کنید. همچنین می توانید اطلاعات گوشی خود را پاکسازی کنید. البته دقت داشته باشید که این قابلیت ها برای عملکرد، باید قبل از مفقود شدن فعال شوند، پس مطمئن شوید که آن ها را فعال کرده اید.

محافظت از گوشی در سفر ها  را فراموش نکنید چرا که پیشگیری بهترین کار است.

 

۷ نکته جهت محافظت از گوشی در طول مسافرت
4.5 (90%) 2 votes
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.