مخوف ترین ابر میکروب به آمریکا رسید – بررسی مقاومترین میکروب دربرابر آنتی بیوتیک ها

ابرمیکروب مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها

با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینه ی پزشکی، مقامات بهداشت عمومی آمریکا بر این باور اند که “پایان دوره” آنتی بیوتیک ها فرا رسیده است.  در ادرار یک زن ۴۹ ساله اهل پنسیلوانیا ،سویه ای (strain) از کشنده ترین ابرمیکروب که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم است پیدا شد. 

ظهور این باکتری، می تواند به معنای بازگشت دوران سلامت بشر به زمان قبل از اکتشاف پنی سیلین (در سال ۱۹۲۸) باشد.

در مقاله ای که اخیرا در زمینه ی عوامل ضد میکروبی و شیمی درمانی نوشته شده است، محققان نوید ظهور یک باکتری را می دهند که در برابر پان دراگ ها مقاوم است. 

این ابرمیکروب ، سابقا در چین و قسمتهایی از اروپا و بیشتر درخوک ها دیده شده است. اما این اولین بار است که در ایالات متحده رویت می شود.

کولیستین ، آخرین آنتی بیوتیک نیز شکست خورد.

این سویه ی خاص E . coli ، نسبت به کولیستین مقاومت نشان داده است. کولیستین همیشه به عنوان ” آخرین چاره ” آنتی بیوتیکی در نظر گرفته می شود.استفاده از این آنتی بیوتیک، به خاطر صدمه زدن به کلیه، ممنوع شد. 

در مورد بیماری که در ادرارش E.coli یافت شده،اطلاعات اندکی وجود دارد. وی از یک بیمارستان محلی به مرکز پزشکی والتر رید (محل حضور دانشمندان وزارت دفاع) منتقل شد. 

از سال ۲۰۱۴، توجهدولت اوباما به سمت سیستم ایمنی افراد در برابر این باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک ، معطوف شده است. دکتر تام فریدن، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC)، با یک نگاه محافظه کارانه بیان داشته که این میکروبها سالانه ۲ میلیون آمریکایی را بیمار کرده و باعث مرگ ۲۳۰۰۰ شهروند می شوند. 

اما با وجود تخصیص منابع دولت، ابر میکروب ها به رشد سریع و جهش خود ادامه داده اند.

در مصاحبه روزنامه ی واشنگتن پست با دکتر فریدن به این نکته این چنین اشاره شده است :
“پایان دوره آنتی بیوتیک ها نزدیک است”.
وی در واکنش به بیمار اهل پنسیلوانیا این چنین می گوید : ” ما اکنون در شرایطی قرار داریم که ممکن است بیمارانی تحت مراقبت شدید یا مبتلا به عفونت مجاری ادراری داشته باشیم و برای آنها آنتی بیوتیکی وجود نداشته باشد! ” .

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.