مصرف دارچین باعث بهبود یادگیری می شود

دارچین و بهبود یادگیری

دارچین، از سری ادویه های گرم و شیرین است که شما می توانید آن را بر روی قهوه اسپرسو خود پاشیده و یا از چوب آن استفاده کنید و هم بزنید. تحقیقات اخیر رابطه میان مصرف دارچین و بهبود یادگیری را کشف کرده است.

بر اساس این تحقیق که در مجله Neuroimmune Pharmacology  به چاپ رسیده، موشهایی که توانایی یادگیری پایینی داشتند، پس از مصرف دارچین توانایی آنها افزایش یافت. 

دکتر کالیپادا پاهان، سرپرست تحقیقات این مطالعه می گوید : ” مصرف دارچین، ساده ترین و امن ترین روش ممکن برای تبدیل افراد با یادگیری ضعیف به افرادی با یادگیری قوی است”. 

تا کنون در این مورد که چرا بعضی افراد توانایی بالایی در امر یادگیری دارند و برخی دیگر برای فراگیری مطلبی به سختی با موضوع کلنجار می روند، اطلاعاتی بدست نیامده است.

پاهان اشاره می کند که کشف رابطه ی بین سازو کار مغز و یادگیری ضعیف می تواند به توسعه ی راهکارهایی جهت افزایش قابلیت یادگیری کمک کند که نتیجه آن بهبود حافظه می باشد.

دانشمندان، تعدادی پروتئین در هیپوکامپ (قسمت از مغز که درگیر تشکیل، سازمان دهی و ذخیره حافظه می باشد) افرادی که یادگیری ضعیفی دارند،یافته اند . 

این افراد، به میزان کمتری پروتئین CREB (که در یادگیری و به خاطر سپردن نقش دارد) در هیپوکامپ خود دارند.

Cinnamon-properties-amazing-ir-1

رابطه ی دارچین و بهبود یادگیری

زمانی که موش ها از دارچین استفاده کردند، مشخص شد پروتئین های مغز آنها دست خوش تغییر شده و یادگیری وحافظه آن ها بهبود یافته است.

 موش در پی مصرف دارچین این ماده را به سدیوم بنزونات تبدیل می کند، ماده ای که در درمان آسیب حافظه نقش بسزایی دارد. 

سدیوم بنزونات، باعث افزایش مقدار CREB در مغز، کاهش مقدار GABRA5 و همچنین افزایش قابلیت تغییر نورون های هیپوکومپال می شود. طبیعتا، این تغییرات حافظه و یادگیری را بهبود می بخشند. 

محققین، موش را به مدت ۲ روز در داخل فضایی با ۲۰ حفره قرار داده و منتظر ماندند که موش بزرگترین حفره ممکن را پیدا کند.

پاهان چنین می گوید :

“ما از دارچین برای تغییرات سلولی و بیوشیمیایی در مغز موش استفاده کردیم و تغییراتی در مغز موش که یادگیری ضعیفی داشت یافتیم “

بعد از یک ماه تغذیه موش با دارچین، موشهایی که در گذشته کم هوش فرض می شدند، حافظه و یادگیریشان بهبود یافته بود و آنهایی که باهوش تر بودند، بدون تغییر ماندند.

“تفاوت یادگیری در افراد و بازدهی آموزشی، معضلی جهانی است. ما به انجام این آزمایش در افرادی که یادگیری ضعیفی دارند، نیازمندیم. اگر همین تغییرات برای دانش آموزان کم هوش رخ داد، نشان دهنده ی پیشرفت بزرگی خواهد بود.  “

پاهان و همکارانش پیش تر رابطه ای میان مصرف دارچین و برگشت تغییرات موشهایی که دچار بیماری پارکینسون شده اند، پیدا کردند. 

این تیم همچنین دریافت ویژگی همه ی دارچین ها یکسان نیست. دو نوع غالب در ایالات متحده آمریکا در دسترس است : چینی و سیلان. دارچین سیلان خالص تر است و دارچین چینی شامل مولکولی است که باعث آسیب به کبد می شود. 

همچنین مطلب مفیدی با عنوان خواص دارچین را نیز مطالعه کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

 

مصرف دارچین باعث بهبود یادگیری می شود
5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.