,

فواید کره – مصرف کره خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد

مصرف کره

مصرف کره ضرورتا موجب بیماری های قلبی نمی شود

تحقیقات نشان میدهد مصرف کره تاثیر بسیار کمی در آمارمرگ و میر دارد و اثر مخرب بر سلامت قلبی عروقی شما ندارد.
همچنین طبق تحقیقاتی که در مجله PLOS One به چاپ رسیده است، کره در برابر دیابت از بدن شما محافظت می کند . ما در این مقاله به فواید کره می پردازیم.

آیا مصرف چربی های لبنی باعث سلامت قلب می شود؟

تصور عموم بر این است که کره یک چربی اشباع شده ناسالم است که مشاورین تغذیه مصرف آن را توصیه نمی کنند. اما در عین حال گفته می شود مصرف چربی های لبنی دارای فوایدی برای بدن است. به عنوان مثال مصرف دوغ و نوع خاصی از پنیر ها، سوخت و ساز بدن را به نحوی سامان می دهند تا از دیابت نوع ۲ جلوگیری کند.

در سال ۲۰۱۴، وزارت کشاورزی آمریکا خاطر نشان کرد که مصرف کره در بالاترین حد خود در طول تاریخ قرار گرفته است. با توجه به این نکته، محققان در صدد آن شدند تا علت افزایش سرسام آور مصرف کره را کشف کنند.

کره حاوی مقدار زیادی چربی لبنی اشباع شده است، اما تاثیر آن بر روی مرگ و میر، سلامت قلب و دیابت هنوز ثابت نشده است.

جمعی از دانشجویان ارشد دکترلارا پیمپین (دارای مدرک دکترای از مدرسه علوم تغذیه و فناوری فریدمن ) در دانشگاه تاف بوستون، به دنبال کشف رابطه ی بین مصرف کره، بیماری های مزمن و مرگ و میر بوده اند.

این پژوهشگران یک “فراتحقیق” را به صورت نظامند، برای محاسبه خطر احتمالی مصرف کره انجام دادند که در آن داده های مربوط به ۶۳۶۱۵۱  نفر در ۹ ماه و در سطح ۱۵ کشور مورد مطالعه قرار گرفت.

در طول مدت مطالعه، ۲۸۲۷۱ مورد مرگ و میر بررسی شد که ۹۷۸۳ مورد از آنها مربوط به بیماری های قلبی عروقی و ۲۳۹۵۴ مورد مربوط به دیابت نوع ۲ بود.

متخصصین و پژوهشگران مصرف ۱۴ گرم (تقریبا به اندازه یک قاشق سوپخوری) کره در طول روز را برای بهرمندی از فواید کره توصیه میکنند.

با انجام ۹ مطالعه، میانگین مورد نیاز مصرف کره در طول روز بین یک سوم وعده ی غذایی تا دو سوم وعده ، متغیر بوده است.

به طور کلی می توان گفت که مصرف روزانه کره رابطه خیلی کمی با بیماری های قلبی دارد، و نرخ مرگ و میر را جابجا نکرده است. جالب اینجاست که مصرف کره از خطر ابتلا به بیماری های مزمن نظیر دیابت نیز جلوگیری می کند.

تعادل در مصرف کره

با توجه به نتایج تحقیقات، دکتر داریوش مظفریان، رئیس مدرسه علوم تغذیه تاف، این چنین عنوان می کند : ” نباید به کره به عنوان تغذیه ی کشنده نگاه کرد، همچنین نمی توان به قطعیت گفت که مصرف همیشگی کره باعث سلامتی می شود. “

پیمپین می گوید، اگرچه غالب افرادی که بیشتر کره مصرف می کنند، از سلامت کمتری برخوردارند، اما نتایج کلی نشان می دهند که اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، کره تغذیه ای خنثی است.

“می توان چنین گفت که کره ، غذایی بینابینی است که نسبت به شکر یا نشاسته موجود در نان سفید یا سیب زمینی که منجر به امراض قلبی و دیابت می شوند سالم تر است؛ همینطور کره در مقایسه با مارگارین ها و روغن های سرخ کردنی که در سویا ، کلزا، بذر کتان و روغن زیتون یافت می شوند، انتخاب بدتری است “.

با این حال دکتر مظفریان درخواست مطالعات بیشتری درباره ی ارتباط بین مصرف کره و کاهش خطر دیابت داده است. همچنین خاطر نشان می کند مطالعات دیگر بر روی چربی های لبنی، نتایج مشابهی داشته است.

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.