,

مقایسه xbox one و ps4 در نمایشگاه E3

کنسول Xbox و PS4

هر کمپانی در نمایشگاه سالانه E3 ، درصدد آن است تا فعالیت های خود را در سال ۲۰۱۵ و همچنین سال آتی به نمایش بگذارد. در این بین نینتندو نیز، از سری جدید بازی Zelda رو نمایی کرد اما ارائه ی جزئیات پیرامون کنسول نسل جدید خود یعنی NX را تا انتهای سال به تعویق انداخت. در مقابل سنی و مایکروسافت، هر دو جزئیات بسیاری از پلتفرمهای بازی خود در سال جدید،یعنی کنسول Xbox و PS4 ارائه دادند. ما در این جا بررسی مختصری پیرامون جایگاه این ۲ کنسول و آینده ی آنها خواهیم داشت و به مقایسه xbox one و ps4 می پردازیم.

مقایسه xbox one و ps4

 • Xbox One

  مقایسه xbox one و ps4

مایکروسافت، دو سخت افزار جدید و لیست بلندبالایی از بازی ها را در نمایشگاه E3 به رخ همگان کشید : Xbox one s و پروژه اسکورپیو.
طبق روال همیشگی و ویندوز محور مایکروسافت، این شرکت اعلام کرد بازی های Xbox برای کامپیوترهای شخصی نیز ارائه خواهند شد.

مقایسه xbox one و ps4 در بازی ها

Xbox one پشتیبانی بازیهای متنوعی را شامل میباشد . به لطف خاصیت “همه جایی” بودن Xbox one، بازی های این کنسول را می توان بر روی ویندوز ۱۰ نیز اجرا نمود. این خاصیت این امکان را به شما می دهد که تنها یک بار این بازی را خریداری کنید چرا که بر روی هر دو کنسول Xbox و سیستم عامل ویندوز قابل اجراست. همچنین با استفاده از این قابلیت می توانید چندین دستگاه متفاوت را با هم شبکه کرده و به صورت گروهی بازی کنید، و یا می توانید بازی را در کنسول Xbox خود سیو کرده و در ویندوز ادامه دهید و بالعکس.

 

 • فهرست بازیهایی که بر روی Xbox اجرا می شوند : 

  اعداد داخل پرانتز تاریخ انتشار بازی را نشان می دهد.

 • Inside (هم اکنون بر روی Xbox اجرا می شود، ولی در ماه ژولای برای PC عرضه خواهد شد)
 • We Happy Few (بیست و ششم ژولای)
 • Recore (سیزده سپتامبر)
 • Forza Horizon 3 (بیست و هفت سپتامبر)
 • Gears of War 4 (ده اکتبر)
 • Dead Rising 4 (در تاریخ ۶ سپتامبر برای PC و Xbox منتشر می شود اما در مورد PS4 خبری در دست نیست)
 • Sea of Thieves (ربع چهارم سال ۲۰۱۶)
 • Halo Wars 2 (سال ۲۰۱۷)
 • Scalebound (سال ۲۰۱۷)

در بخش سخت افزار، مایکروسافت از پروژه اسکورپیو رونمایی کرد. در  بررسی کنسول اسکورپیو می توانید با این پروژه بیشتر آشنا شوید.

 • PlayStation 4

  مقایسه xbox one و ps4

در شامگاه نمایشگاه E3 ، شرکت سونی اعلام کرد به روز رسانی “Neo” برای کنسول پلی استیشن امری قطعی است، اما در این نمایشگاه از آن رو نمایی نخواهد شد. این شرکت در مقابل، بر روی قابلیت VR (واقعیت مجازی) متمرکز شده و به همین خاطر از رقیب سرسخت خود یعنی مایکروسافت، جلو افتاده است.

پلی استیشن VR در ماه اکتبر همراه با بازی های فراوان ارائه می شود  :

قبل تر با خبر بودیم که پلی استیشن VR در ماه اکتبر عرضه می شود، اما سونی به تازگی تاریخ دقیق آن را را اعلام کرده است : ۱۳ اکتبر.
از این مهمتر، شرکت فهرستی از بازی ها که با فناوری VR همخوانی دارند را منتشر کرده و اذعان داشته که از همه ی این بازی ها تا آخر سال رونمایی خواهند شد. 

فهرستی از بازی های  PS4 و PS VR :

** به معنای پشتیبانی از VR می باشد.

تاریخ رونمایی از پلی استیشن Neo : 

همانند پروژه اسکورپیو مایکروسافت، سونی ورژن قدرتمند تر PS4 را در راه دارد. پلی استیشن نئو، به زودی خواهد آمد ،اما چه موقع ؟ و کاردکرد مهم آن چیست؟
امیدواریم این کنسول از بازی های ۴K و فناوری HDR موجود در Xbox پشتیبانی کرده و بازی ها را با نرخ فریم بهتری اجرا کند. با این حال تمامی این گفته ها تا قبل از اعلام رسمی سونی، فرضیاتی بیش نیستند.

نتیجه گیری نهایی

PS با نهایت سرعت در حال تاختن است، اما Xobx تازه از خواب بیدار شده !

میزان فروش PS4 در دنیا در حدود ۴۰ میلیون نسخه بوده است و این، دو برابر میزان فروش Xbox در همین مدت است. به این ترتیب مایکروسافت برای اولین بار از سال ۲۰۱۳، در زمینه ی بازی سازی سرامد شده است. در این شرایط عرضه ی Xbox one S و Scorpio، به معنای حضور یک رقیب سرسخت برای سونی و تغییر در مسیر پیشرفت کنسول ها خواهد بود.

 

مقایسه xbox one و ps4 در نمایشگاه E3
5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.