,

چرا باید از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنیم ؟

مواد غذایی ارگانیک

چرا باید از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنیم ؟

امروزه سردرگرمی بسیاری در انتخاب مواد غذایی مدرن برای افراد وجود دارد . مساله این جاست که نمی دانیم از مواد مواد غذایی ارگانیک استفاده کنیم یا از مواد غذایی که به صورت مدرن به وجود می آید  . هرغذایی که اصلاح ژنتیکی شده باشد ارگانیک نیست و مواد مصرف شده در آن ها سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهد .

چرا مواد غذایی ارگانیک مهم است ؟

  • مواد معدنی برای عملکرد درست بدن ما و سلامتی ما بسیار مهم می باشند . کمبود یکی از این مواد معدنی در رژیم های غذایی ما ، سلامت ما را تحت تاثیر قرار می دهد . ما مواد معدنی را از طریق غذاهایی که می خوریم جذب می کنیم و مواد غذایی این مواد را از طریق خاکی که در آن رشد کرده اند جذب می کنند . کشاورزی به صورت غیر ارگانیک شامل استفاده از آفت کش ها شیمیایی ، علف کش ها و … می باشد که متاسفانه این سموم باعث از بین رفتن مواد معدنی موجود در خاک می شوند . در نتیجه مواد معدنی موجود در غذا نیز کاهش می یابد  . هنگامی که مواد غذایی به صورت ارگانیک پرورش داده می شوند و رشد می کتتد خاک به طور طبیعی سطح غنی از مواد معدنی و مواد مغذی موجود در گیاهان را حفظ می کند .
  • شواهد نشان می دهد که مصرف غذاهای آلوده به مواد شیمیایی با سرطان در ارتباط است . خوردن یک مقدار بسیار کم از مواد شیمیایی می تواند به هوش کودکان در  حال رشد آسیب برساند و خوردن بیشتر آن ها کشنده می باشد . اثرات استفاده طولانی مدت از این محصولات و خوردن باقی مانده آفت کش های شیمیایی رو آن ها هنوز ناشناخته است .  

  • دام ها و حیواناتی که برای رشد بیشتر به آن ها هورمون های مصنوعی تزریق می گردد نیز سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهند . با مصرف این محصولات مواد مصنوعی وارد بدن ما می گردد .
به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.