,

مواد غذایی که باعث ایجاد سلولیت می شوند

مواد غذایی که باعث ایجاد سلولیت می شوند

مواد غذایی که باعث ایجاد سلولیت می شوند

برای از بین بردن سلولیت ، شما نیاز به یک رژیم غذایی متعادل ، ورزش و استفاده از کرم های ضد سلولیتی دارید . اما در این جا ما به معرفی مواد غذایی می پردازیم که باعث ایجاد این سلولیت ها می شوند . با حذف این مواد غذایی از رژیم غذایی خود می توانید از بروز آن جلوگیری و مقدار آن را کاهش دهید .

شکر سفید

شکر سفید نه تنها هیچ ماده مغذی ندارد بلکه محققان از آن به عنوان سم سفید یاد می کنند . شکر شامل کالری بالایی است که باعث اضافه وزن می گردد . همچنین خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش داده و به دندان ها نیز آسیب می رساند . شکر باعث اسیدی شدن خون می شود و بدن را از مواد معدنی مانند کلسیم محروم می سازد و در نهایت باعث ضعیف شدن استخوان ها و دندان ها می گردد . شما می توانید موادی مانند شکر قهوه ای ، عسل ، نیشکر و .. را جایگزین شکر سفید نمایید .

 

شکر سفید

 

نمک تصفیه شده

نمک تصفیه شده شامل کلرید سدیم می باشد که باعث احتباس آب در بدن شده و گردش خون را ضعیف می سازد و در نتیجه یکی از دلایل ایجاد  سلولیت می باشد . بهتر است نمک را از رژیم غذایی خود حذف کرده  و به جای آن  از نمک دریا آن هم به مقدار کم استفاده نمایید . نمک دریا سرشار از مواد معدنی عناصر کمیاب می باشد ه برای بدن ضروری هستند .  

غذاهای سرخ شده

غذاهای سرخ شده حاوی مقدار زیادی چربی می باشند . چربی ها هیچ فایده ای برای بدن ندارند و دور اندام های حیاتی بدن جمع شده و ایجاد خطر می کنند . توصیه می شود به جای استفاده از غذاهای سرخ شده ، غذاهای خود را به صورت آب پر یا بخارپز مصرف نمایید .

موادغذایی تصفیه شده و کربوهیدرات ها

مواد غذایی تصفیه شده  مانند آرد سفید هضم دشواری دارند . بنابراین در بدن تولید سم کرده و باعث ایجاد سلولیت و عیب های پوستی می گردند . بهتر است به جای استفاده از نان با آرد سفید از برنج ، ماکارونی ، غلات و … استفاده نماییم . کربوهیدرات های نیر از جمله مواد غذایی ایجاد کننده سلولیت هستند . بهتر است رژیم غذایی ما شامل سبزیجات ، میوه ها و پروتئین بیشتری باشد .

شیرینی ها و فست فود

مواد غذایی مانند شیرینی، همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده ، ساندویچ، سس، غذاهای از قبل پخته شده و … مهم ترین مواد به ایجاد کننده سلولیت ها هستند .  آن ها حاوی تمام مواد غذایی مضر آرد تصفیه شده، شکر، نمک تصفیه شده، چربی و …  که برای سلامت بدن بسیار مضر هستند. این غذاها فقط باعث رفع گرسنگی می گردند و هیچ خاصیتی برای بدن ندارند . مصرف آن ها اعتیاد آور بوده و باعث اضافه وزن می گردند .

شیرینی ها و فست فود

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.