مواد غذایی که نباید در یخچال قرار داد

مواد غذایی که نباید در یخچال قرار داد

مواد غذایی که نباید در یخچال قرار داد

درست است که بسیاری از محصولات غذایی با خنک ماندن زمان طولانی تری دوام می آورند اما باید بدانید برخی از مواد هستند که  توانایی مقاومت در برابر سرما را ندارند و عطر و طعم اصلی خود را از دست می دهند . در ادامه موادی را که در یخچال دچار آسیب می شوند معرفی می کنیم . با ما همراه باشید . 

گوجه فرنگی

قرار دادن گوجه فرنگی در یخچال باعث از دست رفتن طعم اصلی آن می گردد .  لایه درونی آن در اثر سرما شل می شود و کیفیت خود را از دست می دهد . بهتر است گوجه فرنگی را در فضای بیرون از یخچال نگهداری کنید .

 

گوجه

سیب زمینی

قرار دادن سیب زمینی در دمای پایین باعث تبدیل نشاسته آن به قند شده و عطر و طعم آن تغییر می کند . بهتر است سیب زمینی را در کیسه های کاغذی و در دمای ۷ – ۸ درجه قرار دهیم .

نان

قرار دادن نان در یخچال یک اشتباه بزرگ است ، زیرا نان در یخچال سریع تر کیفیت خود را از دست می دهد و بهتر است نان را در جایی خشک و خنک نگهداری کنیم . همچنین می توانید آن را به صورت برش هایی در فریزر قرار دهید تا بعد بتوانید از آن استفاده نمایید .

میوه های گرمسیری

میوه های گرمسیری بهتر است در آب و هوایی گرم نگهداری شوند . قرار دادن میوه هایی مانند موز ، آناناس ، هلو ، آووکادو ، هندوانه و … در یخچال خوب نیست و باعث از دست رفتن خواص آن ها می شود .

سیر و پیاز

سیر و پیاز در دمای پایین سخت شده و خواص خود را از دست می دهند . بهتر است این مواد را در کیسه های پارچه ای و در جاهای تاریک و خشک نگه دارید .

پنیر خشک

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که قرار دادن پنیر در یخچال باعث نگهداری بهتر آن می گردد . اما بسته به نوع پنیر نگهداری آن متفاوت می باشد . بهتر است پنیرهای خشک مانند پنیر پارمزان را در یک ظرف دربسته در درون دمای اتاق قرار دهید .

عسل

عسل را می توانید در یک طرف دربسته به مدت طولانی به خوبی نگه دارید و نیازی به قرار دادن آن در یخچال نمی باشد . قرار دادن عسل در دمای پایین باعث شکرک زدن و از دست رفتن خواص آن می شود .

 

عسل

روغن زیتون

زمانی که روغن زیتون در یخچال قرار گیرد فشرده و سخت شده و به شکل کره در می آید . همچنین خواص خود را از دست می دهد. بهتر است آن را در جای خنک و به دور از نور قرار دهید .

شکلات

شکلات هنگامی که در یخچال برای مدت طولانی قرار گیرد لایه سفیدی بر روی آن ایجاد شده و طعم آن تغییر می کند . شکلات بهتر است در دمای اتاق و به دور از نور قرار گیرد .

 

شکلات

قهوه

قهوه نیز تغییراتی مانند شکلات دارد . علاوه بر از دست دادن شکل ، طعم ، بوی خاص خود را نیز از دست می دهد .

غلات ، ماکارونی ، آرد ، شکر و …

این نوع مواد باید در دمای اتاق نگهداری شوند . در دمای پایین خواص ، ویتامین ها ­ ، طعم و بافت خود را از دست می دهند .

ریحان

قرار دادن ریحان در یخچال باعث خشکی و خراب شدن آن می گردد . بر گ های آن سیاه شده و طراوت خود را از دست می دهد . بهترین راه برای نگه داشتن آن قرار دادن آن در یک ظرف آب می باشد .

 

ریحان

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.