داستان های اینستاگرام : نکاتی برای استفاده از ویژگی جدید اینستاگرام

داستان های اینستاگرام

داستان های اینستاگرام : نکاتی برای استفاده از ویژگی جدید اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که با استفاده از آن افراد می توانند عکس ها و ویدیوهای کوتاه را با دوستان خود به اشتراک گذاری بگذارند. این شبکه در ایران نیز ظرفداران بسیاری را دارد . شاید شما نیز یکی از کاربران اینستاگرام باشید . پس در این پست با ما همراه باشید تا با ویژگی جدید آن به نام Instagram Stories ( داستان های اینستاگرام ) آشنا شوید .

داستان های اینستاگرام

Instagram Stories یا  داستان های اینستاگرام ویژگی جدیدی است که در تاریخ ۲ اوت به امکانات این شبکه اجتماعی اضافه شده است . با این ویژگی این امکان برای شما وجود دارد که به جای انتخاب یک عکس شما بتوانید تعدادی از عکس ها را ارسال نمایید . اما این عکس ها موقت بوده و فقط یک روز باقی می ماند و سپس ناپدید می شود . این ویژگی بسیار شبیه به داستان های من در اسنپ چت می باشد با این تفاوت که در این جا تعداد فریم های کمتری ارسال می گردد .

ساخت داستان در اینستاگرام بسیار شبیه اسنپ چت می باشد . یک ویدیو یا تعدادی عکس مرتبط با هم که داستان شما را نقل می کند . در این جا با مراحل ساخت یک داستان آشنا می شوید :

  • برای شروع بر روی علامت  + در قسمت بالای سمت چپ کلیک کنید .
  • پس از آن صفحه ای باز می شود که با استفاده از دکمه ی دایره ای شکل زیر آن می توانید عکس بگیرید یا فیلمی را ضبط کنید 
  • سپس با استفاده از ابزارهای بالای صفحه می توانید متنی به تصویر خود اضافه کنید یا روی آن نقاشی بکشید .
  • سپس  بر روی Done  کلیک کنید تا داستان شما ذخیره گردد .
  • اکنون می توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

هر بار که این مراحل را تکرار نمایید می توانید تعداد عکس و فیلم بیشتری را در داستان روزانه خود داشته باشید . با انجام این کار یک دایره رنگی با عکس نمایه شما در بالای صفحه نشان داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید داستان خود را مشاهده نمایید . همان طور که می بینید داستان دوستان شما نیز در همان بخش نشان داده خواهد شد .

حذف داستان

اگر پشیمان شده اید و قصد حذف داستان خود را دارید نیز این امکان برای شما فراهم شده است . داستان خود را باز و در قسمت پایین صفحه سمت راست بر روی دکمه سه نقطه ای شکل کلیک کنید و از منوی باز شده Delete  را انتخاب نمایید .

مخفی کردن داستان از برخی کاربران

این امکان وجود دارد که شما انتخاب نمایید که داستان شما برای کدام یک از دنبال کنندگانتان نمایش داده شود . برای این کار در قسمت پایین صفحه سمت راست بر روی دکمه سه نقطه ای شکل کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings Story را انتخاب نمایید . در بخش HIDE STORY FROM  می توانید افرادی که نمی خواهید داستان شما را ببنند انتخاب کنید.

 

داستان های اینستاگرام

توجه داشته باشید که این داستان فقط ۲۴ ساعت باقی می ماند و سپس از حذف می شود  .اگر می خواهید این داستان را برای خود داشته باشید می توانید آن را در گوشی خود ذخیره کنید . برای این کار داستان خود را باز کنید و در قسمت پایین صفحه سمت راست بر روی دکمه سه نقطه ای شکل کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Save Photo را انتخاب نمایید .

چه کسانی داستان شما را مشاهده کرده اند ؟

با باز کردن داستان خود در پایین صفحه علامتی نمایش داده شده که می توانید ببینید چند نفر داستان شما را مشاهده نموده اند . این اطلاعات فقط برای شما نمایش داده خواهد شد .

 

منبع : CNET

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.