,

نگاهی به آینده ی خودروها در سال ۲۰۲۶

آینده ی خودروها

آینده ی خودروها

ماشینها در دهه ی آینده، باهوش تر، امن تر و ملموس تر خواهند بود. ده سال توسعه در تولید هر محصولی، یک تغییر نسبتا بزرگ به شمار می رود، اما در دنیای ماشین ها، زمانی بی نهایت است! پس دقیقا ماشین ها در سال ۲۰۲۶، یعنی ده سال دیگر، به چه شکل خواهند بود؟سرنوشت خودروهای گوگل و تسلا چه خواهد شد؟ آیا همچنان برای تامین سوخت ماشین به پمپ بنزین مراجعه خواهید کرد؟ و اگر چنین باشد سروکار ما با بنزین و موتورهای دیزلی است؟ ما با بزرگترین کارخانه های تولید ماشین در دنیا صحبت کرده ایم تا بفهمیم که تفکر آن ها درباره ی جاده ها و بازار ماشین و آینده ی خودروها در ده سال آینده چیست.

 

  • خودروهای بدون راننده

این بزرگترین سئوال ممکن است : آیا تا سال ۲۰۲۶ تمام خودرو ها از داشتن راننده بی نیاز خواهند شد؟ جواب ساده به این سئوال می تواند “بعید است” باشد … اما این بعید بودن ضرورتا به دلیل محدودیت های فناوری نخواهد بود. قوانین و حتی تمایلات اجتماعی (مثلا چهره ماشین روباتی قاتلی را در صفحه اول روزنامه فرض کنید ) ، در کنار مشکلاتی نظیر بدهکاری بیمه ها (چه کسی مسئول تصادف خودروهای بدون راننده خواهد بود؟) به اندازه کافی بحرانی خواهند بود.

autonomous car-650-80

 

 

  • تکنولوژی های به کار رفته داخل ماشین

    in-car tech-650-80

در مورد مرسدس، صحبت در مورد تکنولوژی بسیار سخت است ، اما می توان به مواردی اشاره کرد نظیر خودروهای متصل به اینترنت، که با پروفایل ، تقویم و شبکه های اجتماعی شما به صورت انلاین همزمان سازی می شوند.

جورج مسینگ، متخصص تعاملات کاربران شرکت مرسدس می گوید :”تصور کنید در سال ۲۰۲۶ وارد خودروی خود می شوید، خودرو کاملا می داند که مقصد شما کجاست، و مسیر حرکت را شناسایی کرده و آماده ی حرکت است”.

“حتی قبل از اینکه شما وارد ماشین شوید، شما توسط یک اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند خود، به ماشین متصل می شوید. ممکن است برنامه به شما این پیشنهاد را بدهد که برای در امان ماندن از ترافیک، لازم است که از خورد صبحانه صرف نظر کنید ! یا به دلیل تراکم در جاده، به جای ماشین سواری، از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنید. “

connected car 1-650-80

 

 

  • صفحه نمایشگر و رابط ها

شرکت BMW عنوان کرده است که ماشین های این شرکت، هم اکنون نیز از تکنولوژی شناسایی حرکات دست پشتیبانی می کنند.

ماشینی با قابلیت فهم حرکات را تصور کنید، این ماشین قبل از اینکه بخواهید کاری را انجام دهید هدف شما را می داند: دست خود را به سمت در ماشین دراز کنید، ماشین می فهمد که شما قصد باز کردن درب آن را دارید و به آرامی در را به سمت شما باز می کند.

Augmented reality-650-80

  • موتورها و سوخت

اگر مسئله ی خودکار شدن و اتصال ماشین ها به اینترنت در ده سال اینده بیشتر شود، منبع انرژی ماشین سئوال بزرگتری برای ما محسوب خواهد شد. 

مسئولین شرکت BMW درباره آینده ی خودروها گفته اند که : ” روند کلی به سمت برقی کردن خودروها خواهد بود “. اما در کنار اینها، بازار خودروهای احتراقی همچنان داغ خواهد بود.

همچنین شرکت تسلا، خودروهایی ارائه می دهد که توانایی پیمایش ۳۰۰ مایل را خواهند داشت و تا سال ۲۰۲۶ این عدد به ۵۰۰ مایل خواهد رسید. همچنین شارژ خودروها بسیار سریعتر خواهد بود. 

خلاصه می توان گفت که آسایش، امنیت و هوشمندی بر روی ابتدایی ترین خودروها در سال ۲۰۲۶ امری پیش پا افتاده خواهد بود.

نگاهی به آینده ی خودروها در سال ۲۰۲۶
5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.