Pokemon GO – همه چیز درباره بازی پوکمون

پوکمون

هر آنچه که درمورد Pokemon GO باید بدانید

شاید شما هم شنیده باشید که یک بازی جدید که حدودا ۲ هفته از ارایه آن میگذرد طوفانی به پا کرده و توانسته بیش از ۱۰ میلیون نفر را فقط در کشور آمریکا معتاد به خود کند ، این بازی که در حال همه گیر شدن است نام آن Pokemon Go است ، Pokemon Go یک بازی موبایلی است که برای گوشیهای اندرویدی و همچنین Ios ارایه شده است ، در این بازی شما باید به دنبال هیولاهای خیالی کوچکی بگردید که بر روی صفحه شما ظاهر می شوند و آنها را شکار کنید ، برای اینکه به این بازی بپردازید باید درخیابانهای شهر قدم زده تا پوکمون ها را پیدا کنید ، با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد Pokemon Go بدانید .

 

پوکمون چیست

پوکمون

احتمالا تا حالا افرادی را دیده باشید که در خیابان موبایل به دست سرگردان در حال چرخیدن هستند ، این افراد به دنبال Pokemon میگردند ، بازی Pokemon Go که به تازگی توسط شرکت Niantic معرفی شده است یک بازی واقعیت مجازی است که با دوربین گوشی انجام میشود ، ایده اصلی بازی این است که شما با پیاده روی در سطح شهر به پیدا کردن Pokemon مشغول شوید ، هرچه پوکمون بیشتری پیدا کنید قوی تر خواهید بود ، پوکمون ها در همه جا هستند ، شما باید آنها را پیدا کرده و پرورش دهید .

بازی پوکمون برخلاف دیگر بازی ها که به یک جا نشستن ختم میشوند ، پوکمون شما را از جای خود بلند کرده و مجبورتان میکند در سطح شهر به پیاده روی بپردازی ، این پیاده روی علاوه بر اینکه باعث میشود پوکمون بیشتری پیدا کنید به شما کمک میکند وزنتان را نیز کم کنید ، این بازی به شما کمک میکند تا ساعتها بدون خستگی و همچنین با اشتیاق زیاد به پیاده روی بپردازید.
پس از جمع آوری پوکمون ها میتوانید آنها را به باشگاه ورزشی ببرید ، شما میتوانید با کسانی که در همان باشگاه ورزشی هستند یک تیم تشکیل داده و با سایر تیم های موجود در بازی به مسابقه و رقابت بپردازید.

 

بازی Pokemon

حالا که با بازی پوکمون آشنا شدید وقت آن رسیده که به نحوه نصب پوکمون بپردازیم ، نقشه ایران این بازی هنوز ارایه نشده ولی شما میتوانید به سادگی با تغییر Ip خود به این بازی بپردازید ، قبل از اینکه نحوه نصب این بازی را توضیح دهم باید بگویم که شما نیاد به یک گوشی یا تبلت اندرویدی و یا Ios دارید ، این گوشی و یا تبلت به اینترنت متصل بوده و همچنین Gps بر روی خود داشته باشد و Gps آن نیز فعال باشد زیرا این بازی حرکات شما را از طریق Gps شناسایی میکند.

در اول کار شما باید بازی PokeMon Go را دانلود کنید که لینک دانلود را در انتهای همین مطلب برای شما قرار میدیم ، بعد از دانلود بازی ، شما میتوانید به ۲ روش عضو بازی شوید ، یک روش اینکه بر روی دکمه Google کلیک کرده و از طریق حساب جیمیل خود وارد بازی شوید بدون نیاز به هیچگونه تنظیمات دیگری .
روش دم این است که بر روی دکمه Sign Up کلیک کنید ، با کلیک بر روی این دکمه شما میتوانید در Pokémon Trainer Club عضو شوید . در این روش ابتدا از شما میخواهد سن خود را واردکنید که باید سن خود را بالا ۱۸ سال وارد کنید در غیر اینصورت بازی به شما اجازه ادامه مراحل را نخواهد داد.
نکته: در روش های عضویت بالا هیچگونه تفاوتی بعد از عضویت در بازی مشاهده نخواهید کرد و فقط روش عضویت متفاوت است .

اجرای بازی

پوکمون

بعد از ورود به بازی شما باید یک آواتار برای خود انتخاب کنید ، شما میتوانید جنس، رنگ چشم، رنگ مو، مدل مو، کلاه، شلوار، پیراهن و سبک کوله پشتی و چند گزینه دیگر را به دلخواه خود تعیین کنید.

بلافاصله پس از آن خواهید دید که یک نقشه بزرگ برای شما ظاهر میشود و نماد انتخابی شما نیز بر روی نقشه قرار دارد ، این نقشه به شما کمک میکند تا علاوه بر پیدا کردن پوکمون ها بتوانید PokéStop ها را نیز پیدا کنید.

هنگامی که شما در دنیای واقعی به اطراف خود حرکت میکنید نماد شما نیز به روی نقشه همراه شما حرکت خواهد کرد ،یک دایره قرمز دور آواتار شما وجود دارد تا به وسیله آن بتوانید مکان پوکمون ها را پیدا کنید.

در پایین صفحه یک مستطیل میبینید ، شما با کلیک کردن بر روی این مستطیل میتوانید pockemon هایی که در اطراف شما وجود دارد را مشاهده کنید ، یکی از pockemon ها را که انتخاب کردید میتوانید به سمت آن حرکت کنید تا آن را پیدا کنید.
نکته: این بازی مکان پوکمون را به شما نشان نمیدهد فقط در زیر هر پوکمون چند عدد رد پا وجود دارد ، در صورتی که به پوکمون نزدیک شوید رد پا ها کمتر و در صورتی که از آن دورتر شوید به آنها اضافه خواهد شد .

پوکمون

در سمت مقابل آواتار خود را مشاهده میکنید ، با لمس آواتار خود میتوانید مقدار امتیازات خود را مشاهده نمایید ، همچنین در این پنل میتوانید میزان سکه و همچنین تیم خود را ببینید.

item: ایتم ها چیزهایی هستند که شما خریدید و یا اینکه در PokeStop ها پیدا کردید

Pokédex : در اینجا میتوانید تمام پوکمون هایی را که پیدا کرده اید ببینید.

حال که شما امکانات بازی را شناختید وقت آن است که به خیابان رفته و به شکار پوکمون بپردازید. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر پوکمونی در اطراف شما باشد ولی یک نفر زود تر از شما به آن برسد میتواند آن را شکار کند ، منظور این است که پوکمون ها برای همه قابل دسترسی هستند و این تنها شما نیستید که آن پوکمون را میبینید و هر کس که در اطراف شما باشد میتواند آن را ببیند .

شکار پوکمون

 

زمانی که به پوکمون رسیدید گوشی شما ویبره میزند و میتواند پوکمون را در صفحه موبایل خود مشاهده نمایید ، آنها را را میتوان به وسیله توپ قرمزی که در پایین صفحه میبینید شکار کنید ،باید توپ قرمز را به طرف پوکمان ها پرتاب کنید ، در صورتی که توپ به آن نخورد نگران نباشید ، کمی تمرین نیاز دارید تا بتوانید به پرتاب توپ مسلط شوید.
بعضی پوکمون ها سریع و راحت شکار میشوند ولی بعضی دیگر از پوکمون ها شکارشان سخت تر است و ممکن است از دست شما فرار کنند.

پوکمون های سطح پایین تر خیلی گرفتنشان ساده است و در مراحل ابتدایی شما به راحتی میتوانید آنها را بگیرید ولی در مراحل بالاتر بازی سخت تر شده و ممکن است به تحرک بیشتری برای گرفتن آنها نیاز داشته باشید .

نکته: دور هر پوکمون یک حلقه است ، انهایی که حلقه سبز دارند شکارشان آسان است ، پوکمون های دارای حلقه زرد شکارشان کمی سخت تر و پوکمون های دارای حلقه شکارشان مشکل است . شما میتوانید با خرید pokeball (همان توپی که برای شکار پوکمان ها پرتاب میکنید ) های قوی تر شکار آنها را آسان تر کنید

همچنین میتوانید از عود برای شکار پوکمون ها استفاد کنید ، در صورتی که از عود استفاده کنید به مدت ۳۰ دقیقه پوکمون ها به سمت شما جذب می شود ، البته این نکته را هم باید بدانید که این بار هم فقط شما نیستید و ممکن است کاربر دیگری قبل از شما پوکمون هایی که در نزدیکی شما هستند را جذب کند.

چگونه میتوان پوکمون قوی داشت

 

شما به چند طریق میتوانید پوکمن قوی داشته باشید ، اول اینکه در خیابان بگردید و پوکمون های قوی را پیدا و شکار کنید ، راه حل دوم پیدا کردن Pokestop و تخم مرغ است ، Pokestop جایی است که در اطراف شما که باید بگردید و آن را پیدا کنید ، Pokestop ها به صورت تصادفی آیتم هایی برای قوی تر شدن شما بهتان میدهد ، آیتم هایی که در Pokestop به شما میدهد میتواند عود ، تخم و یا چندین آیتم دیگر که به قوی شدن شما کمک میکند باشد. تخم های شانسی به شما اجازه میدهند که تا ۳۰ دقیقه هرچه امتیاز گرفتید ۲ برابر حساب شود.

با سکه هایی که بازی به شما میدهد میتوانید تخم های اضافی بخرید و یا اینکه پوکمون های خود را ارتقا دهید و آن ها را قوی تر کنید. همچنین توسط این سکه ها شما میتوانید که جایگاه ذخیره پوکمون های خود را ارتقا داده و تعداد بیشتری پوکمون در آن ذخیره کنید.
۲ راه برای دریافت سکه در بازی وجود دارد ، یکی اینکه ۲۴ ساعت پوکمون ها را تمرین دهید و یا اینکه از طریق دلار به خرید سکه در بازی بپردازید.

تخم ها و روش رشد تخم ها

پوکمون

یکی از آیتم هایی که در بازی میتوانید بگیرید تخم ها هستند ، همانطور که در بالا ذکر کردیم آنها را میتوان در Pokestop ها پیدا کرد ، بعد از اینکه تخم ها را گرفتید قابل استفاده نیستند بلکه باید آنها را در دستگاه incubator یا همان جوجه کشی خودمان بگذارید و شروع کنید به پیاده روی تا تخم ها رشد کنند ، بسته به نوع تخم ها ممکن است بین ۲ تا ۱۰ کیلومتر برای هر تخم نیاز به پیاده روی دارید .شما در ابتدای بازی چند بار میتوانید از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید ولی در مراحل بعد تر نیاز به استفاده از سکه های بازی (pokecoin) برای انجام عمل جوجه کشی دارید .

نکته: هنگام پیاده روی برای رشد تخم ها نیاز به باز بودن برنامه هست و در صورتی که برنامه را ببندید برنامه جهت جلوگیری از تقلب رشد تخم ها را متوقف میکند.

افزایش لول و ارتقا

ارتقا پوکمونشما به مرور تعداد زیادی پوکمون شکار میکنید ، آنها را میتوانید به همان شکل استفاده کنید اما در این بازی امکاناتی برای ارتقا پوکمون ها قرار دارد که شما میتوانید پوکمون های خودتان را قوی تر کنید ، هربار که شما یک پوکمون دریافت میکنید ، یک آبنبات تخیلی نیز دریافت میکنید ، هر نژاد از پوکمون نیاز به تعداد میعنی از آبنبات ها را جمع آوری کنید میتوانید به ارتقا پوکمون های خود بپردازید ،

با ضربه زدن بر روی هرکدام از پوکمن ها میتوانید سطح آن را مشاهده کنید و Hp و Cp آن را ارتقا دهید ، این ارتقا باعث میشود که پوکمون شما در جنگ با دیگر پوکمون ها قوی تر باشد و بتوانید پیروز شوید .

 

باشگاه یا Gym

پوکمون

اینجا شبیه به PokeStop است ، با این تقاوت که شما در اینجا به جنگ با دیگران میپردازید، شما در باشگاه ها باید به عضویت یک تیم در آمده و با تیم های مقابل به مبارزه بپردازید ، درحین مبارزه شما باید به پوکمون حریف ضربه وارد کنید و از ضربات پوکمون حریف جای خالی دهید ، در این صورت پیروز میشوید البته این نکته رو باید بگم که مبارزات از مرحله ۵ باز میشوند و قبل از مرحله (level) 5 باید پوکمون خودتون رو ارتقا داده و قوی کنید تا بتوانید در مسابقات پیروز شوید.

شما میتوانید با کسانی که در یک باشگاه هستند یک تیم تشکیل داده و به دیگر باشگاه هایی که متعلق به شما نیست حمله کرده و آنها را تصرف کنید.

پوکمون

به مرحله ۵ که برسید میتوانید یک تیم برای خود انتخاب کنید ، در بازی ۳ تیم داریم ، قرمز – آبی و زرد ، در خیابان اگر بقیه باشگاه ها را دیدید اگر همرنگ تیم شما بود متعلغ به خودی ها است ولی اگر همرنگ شما نبود متعلغ به دشمنان است و شما میتوانید به آنجا حمله کرده و آنها را تصرف کنید .

نکته: درصورتی که یک رنگ را انتخاب کردید دیگر نمیتوان آن را تغییر داد به همین دلیل پیشنهاد میکنم اگر میخواهید با دوستان خود با بازی بپردازید و با هم یک تیم تشکیل بدید باید همه یک رنگ را انتخاب کنید

و در آخر هم یک تصویر زیبا از PokeStop

pokestop

یک pokestop

در صورتی که فک میکنید چیزی از بازی مانده که هنوز آن را یاد نگرفته اید آن را در نظرات با ما درمیان بگذارید

Pokemon GO – همه چیز درباره بازی پوکمون
5 (100%) 1 vote
2 پاسخ
  1. ناشناس
    ناشناس says:

    سلام ممنون ازراهنمایی هاتون. فقط یه سوال.پوک استاپ ها چگونه تشکیل میشوند؟آیا باید خودمون بسازیم؟لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.