چگونه از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنیم ؟

چگونه از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنیم ؟

چگونه از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنیم ؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که همیشه گوشی خود را فراموش می کنید یا در خانه جا می گذارید ، قطعا متوجه شده اید که چقدر به آن وابسته اید . افراد به طور متوسط روزانه  ۱۱۰ بار گوشی خود را چک می کنند . تلفن همراه امروزه یکی از پرکاربرد ترین وسایلی است که در کارهای مختلف از آن استفاده می شود . از احضار یک ماشین تا پرداخت پول و خرید های آنلاین ، دریافت نسخه و حتی ردیابی سهام و معاملات بورس در بازار سهام . 


گوشی های موبایل ناامن جزو ۷ دلیل اصلی حفره های امنیتی به حساب می آیند و شماره تلفن تنها چیزی است که یک هکر برای شروع حمله به آن نیاز دارد  . با استفاده از شماره تلفن هکرها می توانند یک پیام متنی حاوی لینک مخرب برای شما ارسال نمایند ، زمانی که شما بر روی آن ها کلیک کنید آن ها می توانند پیام های شما را بخوانند و به تماس های شما گوش دهند و حتی شما را ردیابی کنند .

گوشی های هوشمند اهداف باارزشی تری نسبت به رایانه های شخصی و لپ تاپ ها ، برای هکرها می باشند . به این دلیل که آن ها می توانند به عنوان یک نقطه محوری برای حمله به محیط های به شدت محافظت شده مانند بانک ها یا زیر ساخت های ملی و حیاتی استفاده شوند . هکر ها می تواندد ترافیک مخرب خود را به سمت گوشی شما تغییر مسیر دهند به صورتی که  که پس از ردیابی شما به عنوان هکر به جای هکر واقعی شناخته خواهید شد .

همچنین  آن اکثر تلفن ها برای حمله باز هستند و ویژگی های امنیتی محدودی دارند . این عدم امنیت به علاوه قدرت پردازش بالای گوشی های مدرن امروزی باعث به وجود آمدن یک سلاح قدرتمند برای هکر ها شده است .

هک شدن گوشی

بدترین حالت چیست ؟ این که یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید پلیس در جلوی درب منزل شما ایستاده و به جرم دست داشتن در یک حمله سایبری خطرناک قصد دستگیری شما را دارد . شاید به نظر شما این مسخره باشه اما این اتفاق افتاده و ثابت کردن کردن بی گناهی در این موارد بسیار سخت خواهد بود . فقط هکر ها نیستند که شما باید نگران آن ها باشید ، حتی آژانس امنیت ملی آمریکا و GCHO بریتانیا نیز  از دستگاه تلفن مردم بی گناه برای پوشش فعالیت های مخرب خوداستفاده می کنند . حتی در مواردی هکر ها توسط سازمان ها استخدام می شوند تا اطلاعات نامناسبی را در محتوای گوشی کارمندان خود قرار دهند و آن ها را مقصر بدانند .

بسیاری از مردم بر این باورند که سازندگان تلفن همراه خود باید خدمات امنیتی گوشی آن ها را انجام دهند . اما این باور اشتباه است . اگر شما شرایط استفاده از خدمات گوشی خود را خوانده باشید خواهید دید که به عنوان مالک و کاربر گوشی تمام مسئولیت حفاظتی و امنیتی گوشی شما بر عهده خودتان است دقیقا مانند حفاطت لپ تاپتان وقتی در اینترنت هستید .

اقدامات امنیتی

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید و تا کنون حتی یک آنتی ویروس نیز روی گوشی خود نصب نکرده اید ، توصیه می کنیم خواندن این مطلب را رها کرده و سریعا یک آنتی ویروس خوب بر روی دستگاه خود نصب کنید . دقت کنید برنامه هایی که نصب می کنید از بازارهای معتبر مانند گوگل پلی یا فروشگاه های اپل و مایکروسافت تهیه نمایید (در ایران کافه بازار) . هرکز گوشی خود را روت نکنید و در صورت نیاز این کار را تحت نظر یک متخصص انجام دهید .

ممکن است بدیهی به نظر برسد ،اما باید به یاد داشته باشید که بر روی لینک هایی که از منابع ناشناخته برای شما ارسال می شود کلیک نکنید . گوشی خود را رمز نگاری نموده و یک نرم افزار مانیتورینگ برای چک کردن فعالیت های انجام شده بر روی گوشی خود نصب نمایید .

 

منبع : theconversation

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.