۱۱ روش برای در امان ماندن از گرمای تابستان

گرمای تابستان

زمانی که صحبت از تابستان می شود، به یاد پیکنیک، روزهای بلند در کنار ساحل و همچنین نوشیدنی های خنک می افتیم. اما هوای گرم جنبه های بدی نیز دارد. بله صحبت از روزهای سخت و گرم تابستان است، زمانی که گرمای شدید و رطوبت، آرامش را از همگان ربوده و تنها خواب شبانه است که باعث زدودن این خستگی می شود. راه حل واضح برای خواب آرام، خنک و بدون دغدغه، استفاده از تهویه ی هوا می باشد. این وسائل مدرن دمای اتاق را برای خوابیدن در حد مناسبی (تقریبا بین ۶۰ تا ۷۰ درجه فارنهایت) خنک نگه می دارند . اما از طرفی تهویه های کوچک نیز مقدار زیادی برق مصرف می کنند و هزینه های جاری را به شدت افزایش می دهند. در اینجا ما راه حل هایی جهت خنک کردن فضای منزل، با نگاه به نکات محیط زیستی و همچنین بودجه ی خانواده، مطرح می کنیم.

گذران تابستان بدون استفاده از انرژی برق غیر ممکن به نظر میرسد، اما اجداد ما این کار را انجام می دادند ! این چنین به نظر می رسد که آنها در طی این فرایند، موارد معدودی را رعایت می کرده اند. با این روش ها آشنا شوید :

چگونه به گرمای تابستان غلبه کنیم

 • از پارچه های نخی استفاده کنید

به جای استفاده از پارچه های گران قیمت نظیر ابریشم و یا ملحفه ی پولی استر، از پارچه های کتان با رنگ روشن استفاده کنید. این پارچه ها تنفس را تسهیل کرده و به جریان یافتن هوا در اتاق خواب کمک می کنند.

 • ملافه ها را در یخچال قرار دهید

برای چند دقیقه قبل از خواب، ملافه ها را در یخچال و یا فریز قرار دهید. البته پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این کار، ملافه را داخل پلاستیک فریز قرار دهید. این روش شما را برای تمام طول شب خنک نگه نمی دارد، اما می توانید زمان کوتاهی از شر گرما و رطوبت در امان بمانید. 

 • خلاق باشید

اگر فکر می کنید پنکه ها فقط هوای گرم را جابجا می کنند، باید در این فکر تجدید نظر کنید. جهت هوای پنکه را به سمت بیرون پنجره قرار دهید تا هوای گرم خانه را بیرون ببرند.

 • تنها بخوابید

خواب انفرادی، به خنک ماندن شما کمک می کند. خوابیدن همراه با شخصی دیگر، گرمای بدن را افزایش می دهد، تخت خواب شما را خیس از عرق و چسبناک کرده و خواب آرام را از شما می گیرد.

 • زیاد آب بنوشید

با نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب، آب بدن خود را تامین کنید. غلت زدن در رختخواب و تعرق به از دست دادن آب بدن می انجامد. نوشیدن ۲۵۰ میلی لیتر آب کارساز است، مگر اینکه بخواهید در طول این مدت به دستشویی بروید.

HotWeatherAlert

 • دوش بگیرید

دوش آب به تابستان سرد معنای دیگری می دهد. شستشوی بدن با آب ولرم عرق بدن را می شوید و شما را برای یک خواب آرام آماده می کند. 

 • در ارتفاع پایین تری بخوابید

می دانیم که هوای گرم در ارتفاع بالاتری قرار می گیرد، بنابراین سعی کنید در ارتفاع پایین و چسبیده به سطح زمین بخوابید. در صورت زندگی در خانه های چند طبقه یا آپارتمان، سعی کنید به جای طبقات بالاتر در طبقه ی همکف و یا زیر زمین بخوابید.

۲۰۱۱-۰۱-I-Sleep-On-The-Floor-Now281

 • چراغ ها را خاموش کنید

لامپ های حبابی، محیط را گرم می کنند. خوشبختانه در تابستان ، تابش نور خورشید تا ساعت ۸ الی ۹ شب استمرار دارد. سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی، حداکثر استفاده را ببرید و با به حداقل رساندن نور اتاق در شب، دما را پایین نگه دارید. 

 • پارچه خیس آویزان کنید

فضای اتاق را با آویزان کردن یک پارچه خیس در جلوی پنجره باز، خنک کنید. هوای جریان یافته به درون پرده، باعث کاهش دمای اتاق می شود.

 • پاهایتان را خنک نگه دارید

به دلیل وجود نقاط پالس متعدد در کف پا و قوزک، این عضو بدن به شدت به تغییرات دما حساس است. تمام بدن خود را با قرار دادن پاهایتان در آب، خنک سازید. همچنین در کنار تختخواب خود تشت آبی قرار داده و هر زمان احساس گرما کردید، از آن برای خنک کردن پاهایتان استفاده کنید.

۴۹۲۹۳۹_۵۲۸

 • وسائل برقی را در شب از پریز جدا کنید 

وسائل برقی در هنگام متصل بودن به شبکه وحتی در هنگام خاموشی، گرما تولید می کنند. گرمای کلی خانه و هزینه ی قبض هایتان را با قطع وسائل برقی کاهش دهید. 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.