۱۱ ماده غذایی که به کاهش اضطراب کمک می کند

کاهش اضطراب

۱۱ ماده غذایی که به کاهش اضطراب کمک می کند

ما هر روز در هر شرایطی که باشیم اضطراب و استرس را تجربه می کنیم . اضطراب بک مسئله جدی است که می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد . به همین دلیل در این بخش راهنمایی هایی را در جهت مبارزه با اضطراب و استرس معرفی می کنیم به گئنه ای که بتوانید زندگی آرام تری داشته باشید .

یکی از دلایل اصلی اضطراب گرسنگی است . گرسنگی می تواند به علت خوردن غذا به صورت نا منظم و یا رژیم غذایی نادرست ایجاد شود . رژیم غذایی که فاقد مواد مغذی و ویتامین ها می باشد . فقدان مواد غذایی مورد نیاز بدن باعث کاهش قند خون می گردد . به همین دلیل یکی از مواد مبارزه با اضطراب رژیم غذایی مناسب است . در ادامه ما مواد غذایی را به شما معرفی می کنیم که به شما اجازه می دهد تا احساس بهتری داشته باشید و بتوانید اضطراب و استرس خود را تا حد زیادی کنترل کنید .

ماهی

ماهی یک ماده غذایی است که فشار شما را تا حد زیادی ثابت نگه می دارد . ماهی شامل امگا ۳ می باشد که به کاهش بیماری های قلبی و عروقی و تنظیم سطح قند خون کمک می کند . توصیه می شود حداقل یک بار در هفته از ماهی استفاده کنید . ماهی سرشار از منیزیم می باشد که در تحریک آرامش و کاهش استرس و اضطراب مفید است .

محصولات لبنی

محصولات لبنی حاوی تریپتوفان هستند که یک نوع اسید آمینه است  . تریپتوفان توانایی ایجاد احساس خوب و آرامش را در انشان دارد .

مغز بادام

 مغز بادام نیز مثل ماهی دارای مقادیر بالای منیزم می باشد . همچنین حاوی انواع پروتئین ها و ویتامین هایی موردنیاز بدن می باشد . خوردن تعدادی بادام  هنگامی که استرس دارد کمک زیادی به شما خواهد کرد .

 

مغز بادام

موز

موز یکی از منابع اصلی پتاسیم محسوب می شود که به تقویت سیستم عصبی بدن و کنترل اختلالات ناشی از استرس و اضطراب کمک می کند .

جلبک دریایی

جلبک دریایی سرشار از منیزیم و تریپتوفان می باشد که باعث احساس آرامش می گیدد .

شکلات تیره

شکلات تیره یا همان شکلات تلخ  یک ماده فوق العاده برای جلوگیری از اضطراب می باشد . شکلات تلخ  میزان هورمون کورتیزول را کاهش می دهد . کورتیزول هورمون تولید کننده استرس می باشد .

 

شکلات تیره

بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر برای کاهش اضطراب مفید می باشد زیرا باعث افزایش تولید هورمون های ضد افسردگی در بدن می گردد . همچنین این ماده حاوی مقادیر بالایی از منیزیم و فیبر می باشد .

برگ درخت نارنج

برگ درخت نارنج به عنوان یک آرام بخش و خواب آور مورد استفاده قرار می گیرد . خوردن دمنوش برگ نارنج هر شب قبل از خواب به شما کمک می کند تا خواب بهتر و راحت تری داشته باشید و باعث کاهش اضطراب و استرس می گردد .

آجیل

آجیل دارای مقادیر بالایی ویتامین  B  می باشد که باعث تشکیل سروتونین می گردد . سروتونین نقش مهمی را به عنوان یک انتقال دهنده عصبی بازی می کند . به همین دلیل باعث کنترل درجه حرارت بدن شده و آن را ثابت می دارد و از خشم و عصبانیت جلوگیری می کند .

هلو

هلو حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که به کنترل اضطراب و استرس کمک می کند . هر بار ک مضطرب می شوید خوردن ۲ تا ۳ عدد هلو احساس آرام و رضایت بخشی را به شما خواهد داد .

 

توصیه های دیگر :

  • تا جایی که می توانید از نوشیدن قهوه اجتناب کنید . بهتر است از آب میوه و آب به جای آن استفاده نمایید .
  • نوشیدن روزانه مقدار زیادی آب توصیه می شود . آب برای بهبود عملکرد همه اندام های بدن ضروری است .
  • زمانبندی منظم غذایی داشته باشید . این که چه وقت صبحانه ، ناهار یا شام می خورید .
  • ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید . ورزش فواید بسیاری برای مغز و ذهن دارد .

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.