۴ روغن برای ترمیم موهای آسیب دیده

 ۴ روغن برای ترمیم موهای آسیب دیده

ریزش مو و آسیب هایی که از طریق  تغییرات محیط ، مواد شیمیایی ، استفاده از سشوار و اتو مو ، رنگ مو ها و … به مو وارد می گردد امروزه باعث نگرانی بسیاری از  افراد شده است .آسیب های وارد شده به مو  باعث از دست رفتن درخشش و زیبایی و تغییر شکل آن می شوند  . در این بخش ۴ روغن طبیعی را به شما معرفی می کنیم که به ترمیم موهای آسیب دیده کمک می کند . با ما همراه باشید .

روغن آرگان

این روغن خواص بسیاری دارد تا جایی که به آن طلای مایع مراکش گفته می شود . روغن آرگان حاوی مقادیر بالای ویتامین E  و اسیدهای چرب امگا ۳ ، ۶ و ۹ می باشد که برای مراقبت از مو بسیار مفید است . 

برای لطافت مو مقداری از این روغن را بر کف دست خود بمالید و به ساقه موهای آسیب دیده بکشید .  این کار به نرمی و تقویت مو کمک خواهد کرد . همچنین برای تقویت ،  ریشه مو را با روغن ماساژ داده و اجازه دهید به مدت ۲۵ دقیقه بر روی سر بماند . سپس موهای خود را بشویید .

روغن نارگیل

روغن نارگیل برای درخشش و سلامت مو بسیار مفید است و از خشکی و شوره سر جلوگیری می کند . برای استفاده روغن را کمی گرم کرده و پوست سر و ریشه مو را با آن ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید . خواص روغن نارگیل برای پوست و مو

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از پراستفاده ترین روغن های طبیعی در محصولات آرایشی و بهداشتی است . مقادیر بالای ویتامین  E  موجود در آن باعث سلامت و رشد مو می گردد . همچنین خواص درخشندگی و ترمیمی نیز دارد و از خشکی مو جلوگیری می کند .

برای استفاده هر ۱۵ روز یک بار تمامی موهای خود را با روغن زیتون ماساژ داده و به مدت ۵ دقیقه با یک حوله گرم بپوشانید . این کار خصوصا برای موهای رنگ شده و موهایی که زیاد در معرض اتو مو و سشوار می باشند توصیه می گردد .

چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک تخم مرغ را باهم مخلوط کرده و بر روی موهای خود قرار دهید و پس از ۱۵ دقیقه با آب گرم بشویید . این کار را هفته ای یک بار انجام دهید .

سه قاشق غذاخوری روغن زیتون با عسل مخلوط کرده اجازه دهید ۲۴ ساعت بماند . سپس موهای خود را تمیز شسته و ترکیب آماده شده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی موهای مرطوب قرار دهید و سپس آبکشی نمایید .

روغن بادام

روغن بادام به ترمیم مو و افزایش حجم مو کمک می کند . استفاده از این روغن به طور مستقیم بر روی پوست سر توصیه نمی شود . ساقه موهای خود را با این روغن پوشانده و یک حوله تمیز را با آب داغ خیس کرده به مدت ۵ دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید . سپس موهای خود را بشویید .

 

منبع : steptohealth

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.