۵ ابزار عالی برای داشتن یک رابطه موفق

5 ابزار عالی برای داشتن یک رابطه موفق

۵ ابزار عالی برای داشتن یک رابطه موفق

شاید یکی از سخت ترین کارها در زندگی نگه داشتن و حفظ یک رابطه است . داشتن یک رابطه خوب نیاز به درک متقابل و فداکاری بسیار دارد . این رابطه می تواند رابطه بین خواهر و برادر ، رابطه دوستی یا رابطه بین یک زوج باشد ، اما پایه و اساس همه یکی است . با ما در این مقاله همراه باشید تا با ۵ اصل مهم برای نگه داشتن یک رابطه موفق آشنا شوید .

احترام

مهم ترین اصل برای داشتن یک رابطه موفق احترام است . این که به ارزش ها و اعتقادات هرکسی احترام بگذاریم . احترام باعث نزدیکی بیشتر به هم و درک متقابل می گردد .

مهارت های شنیداری

اکثر افراد هنگامی که به سخنان کسی گوش می دهند سعی می کنند اظهار نظر کنند . اما مهارت شنیداری این است که به سخنان کسی گوش دهید و سعی کنید او را درک کنید . اگر بتوانید این دوکار را انجام دهید می توانید روابط خود را آسان تر مدیریت کرده و از مشاجره و جدل جلوگیری کنید .

صبر

صبر به این معنی نیست که ۵ ساعت در یک رستوران منتظر بمانید چون همسر شما در حال انجام کاری بوده و دیر کرده است . بلکه صبر به معنای زمان دادن به یک رابطه است . تلاش کنید در این زمان عادت های بد را از خود دور کنید و سازگاری بیشتری باهم داشته باشید . سعی کنید در این زمان از هم ایراد نگیرید و همدیگر را متهم نکنید .

بخشش

وقتی تصمیم می گیرید در کنار هم بمانید و یک رابطه خوب را داشته باشید باید بدانید هردوی شما ممکن است اشتباه کنید . باید یاد بگیرید که ببخشید . بخشش و عفو به این معنی نیست که فراموش کنید . بلکه باید بتوانید یک فرصت دیگری برای جبران اشتباهات بهم بدهید و همدیگر را به خاطر آن سرزنش نکنید .

تعیین رابطه

تعیین کنید که چه نوع رابطه ای میخواهید باهم داشته باشید . برای داشتن یک رابطه طولانی مدت و موفق تعیین نوع رابطه بسیار مهم است . این که باهم مثل دوست معمولی هستید و ارتباط شما فقط در زمینه هایی خاص است یا دوستی صمیمی تری باهم دارید . آیا رابطه فقط کاری است ؟  اگر فقط کاری است نیاز به برقرار کردن ارتباط بیشتر نیست . باید نوع رابطه مشخص باشد .

شما شایستگی داشتن یک رابطه عالی را دارید و این اتفاق با تلاش ، صبر، درک متقابل و عشق خواهد افتاد .

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.