برای کاهش وزن ، این ۵ ماده ی غذایی را نخورید

۵ غذای مضر برای کاهش وزن

در این مقاله،۵  غذای مضر برای کاهش وزن را بشناسید.

کاهش وزن ممکن است سخت باشد. شما می خواهید لاغر شوید ، اگر چه قرار است کمی در غذا خوردن مراعات کنید، اما می خواهید در فعالیت های اجتماعی حضور داشته باشید، یعنی هر از گاهی بعد از برگشتن از سرکار می خواهید کوکتل بخورید یا بعضی از شبها تکه ای از پیتزا میل کنید. بسیاری از ما پس از بیدار شدن، در آینه به خود نگاه می کنیم ، و می گوییم که دیگر وقت ایجاد یک تغییر و کاهش وزن فرا رسیده است. آن تغییر به معنای بهتر غذا خوردن و ورزش مداوم می باشد، اما این تصمیم همواره مصون از شکست نیست. روزهایی وجود دارد که مسائل پیرامون ما مطابق برنامه ریزی های قبلی پیش نمی روند، ممکن است کیک و قهوه ای بخوریمی یا از برنامه دویدن در آن روز صرف نظر کنیم. در این مقاله،۵  غذای مضر برای کاهش وزن را بشناسید.

شما ممکن است رژیم های متفاوتی را در پیش بگیرید، کالری غذا ها را محاسبه کنید، یا ورزش خود را افزایش دهید،  اما گاهی اوقات عدم کاهش وزن به دلایلی رخ می دهد که از آنها خبر نداریم. 

۵  غذای مضر برای کاهش وزن را بشناسید

بعضی از غذاها و نوشیدنی ها، شاید کالری و چربی کمی داشته باشند اما ، فاقد مواد مغذی و انرژی زا هستند. این غذاها قبل از گرسنه شدن مجدد ،شما را برای مدتی سرپا نگه می دارند. اگر می خواهید با یک برنامه ی بلند مدت وزن کم کنید، این مهم است که غذاهای واقعی بخورید.

برای شروع، این ۵ ماده ی غذایی که فاقد کالری هستند را از برنامه ی غذایی خود حذف کنید.

 

 

        ۱- نوشابه رژیمی

افرادی که رژیم می گیرند، ممکن است به خوردن نوشابه ی رژیمی عادت کرده باشند. چرا عادت نکنند؟ نوشابه رژیمی کالری ندارد و دوستداران کربنات این چنین می گویند که کربنات به شما احساس پر بودن می دهد. این چنین مشخص شده که چاقترین افراد کشور، در واقع نوشابه ی رژیمی را ترجیح می دهند و بعضی از مطالعات نشان داده اند که افزایش مصرف نوشابه ی رژیمی منجر به چاق شدن می شود. چرا؟ شیرین کننده های مصنوعی ، نوشابه های رژیمی را بدون کالری نگه می دارند، اما بدن شما را دچار اختلال و سردرگمی می کنند، زیرا ناشناخته و مصنوعی هستند. وقتی که بدن شما میزان کالری مصرف شده را تشخیص ندهد، آن را با افزایش ولع خوردن مواد غذایی با کالری بالا پاسخ می دهد.

 

        ۲- وعده هایی که منحصرا از کربوهیدرات تشکیل می شوند

knife-slicing-the-baguette-roll-640x426

وقتی که شما وعده های منحصرا کربوهیدراتی مصرف می کنید، بدن شما بلافاصله کربوهیدارت را به قندساده تبدیل و آن را به سمت جریان خون بدن ارسال می کند. این قند بالافاصله تمام می شود و برای شما درد گرسنگی را باقی می گذارد. از مصرف غذاهایی مانند پاستا، کلوچه،غلات خشک و نان که حاوی کربوهیدرات زیاد هستند پرهیز کنید. سعی کنید در کنار کربوهیدرات، پروتئین و چربی هاس سالم مانند پنیر و کره بادام زمینی استفاده کنید تا مدت زمان بیشتری را سیر بمانید.

 

        ۳- غذاهای کم چرب

از مصرف دوغ ، پنیر، بستنی و شیر کم چرب پرهیز کنید. غذاهای کم چرب بیشتر از این که طبیعی باشند، مصنوعی هستند.عناصر چربی غذا حذف و با شیرین کننده های مصنوعی و مواد شیمیایی جایگزین می شوند. مطالعات نشان می دهند که افرادی که غذاهای کم چرب می خورند، زودتر چاق می شوند، زیرا غذای کم چرب غنی نیست و باعث تناول بیش از حد کربوهیدرات ها در طول روز می شوند. دنبال غذاهای طبیعی و دستکاری نشده باشید تا از تمام چیزی که می خورید بهره برده و از ساعات گرسنگی در طول روز اجتناب کنید. 

       ۴- غذاهای یخ زده

iStock_000001812990_Small-e1414424393289

بسته های یخ زده در سوپرمارکت محله شما، ممکن است نوید یک غذای سالم، با کربوهیدرات کم، کم چرب و کم کالری را می دهند. اما اکثر وعده های غذایی یخ زده مانعی دیگر در راه لاغری شما می باشند. غذاهای یخ زده حاوی مقدار زیادی سدیوم و نگه دارنده برای تازه ماندن هستند. بعلاوه ، ارزش غذایی در این وعده ها کمتر از غذاهای خانگی است. از معدود فوایئد غذاهای یخ زده می توان به حجم متناسب و سالم آن اشاره کرد. در مصرف این نوع از وعده ها افراط نکنید .

 

        ۵- وعده های ۱۰۰ کالری

بسته هایی از غذای ۱۰۰ کالری در هر سوپر مارکتی یافت می شوند. سازندگان این وعده ها نوید می دهند که با مصرف چنین غذاهایی وزن شما کاهش پیدا می کند. مشکل اینجاست که این بسته ها اساسا غذای فراروی شده می باشند که حاوی مقدار زیادی قند (مصنوعی یا طبیعی) و مواد شیمیایی هستند. وقتی شما این وعده های کوچک را میل می کنید، قند خون شما قبل از آنکه گرسنه رها شوید، به شدت افزایش پیدا می کند. خوردن وعده ای که هیچ ارزش غذایی ندارد، نه تنها برای بدن شما بد است، بلکه برای برنامه ی کاهش وزن شما خطرناک و مضر می باشد، زیرا شما را وادار می کند که یک ساعت پس از مصرف این نوع غذاها مجددا به تناول روی بیاورید.

از وعده های کم کالری صرف نظر کنید و غذای واقعی بخورید!

نظر خود را درباره غذای مضر برای کاهش وزن برای ما ارسال کنید

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.