۵ فایده نقاشی بر سلامتی

5 فایده نقاشی بر سلامتی

۵ فایده نقاشی بر سلامتی

نقاشی یکی از فعالیت هایی است که همه ما در بخشی از زندگی خود خصوصا در کودکی آن را انجام دادیم . نقاشی شکلی از بیان و ارتباط است . آیا شما از نقاشی به عنوان یک رسانه برای ارتباط با دیگران و بیان مفهوم خود استفاده می کنید یا فقط یک سرگزمی است ؟ آیا می دانستید نقاشی تاثیرات مثبتی بر سلامتی ما دارد ؟ در این مطلب به فایده نقاشی برای سلامتی می پردازیم.

فواید ارتباطی

نقاشی راهی برای برقراری ارتباط است و این اجازه را به ما می دهد که به صورتی متفاوت به بیان احساس ، دیدگاه و … بپردازیم . از طریق نقاشی ما قادر به بیان احساسات ، هیجانات و افکار خود هستیم . این روش برای افراد معلول که دارای ضعف بیانی هستند و یا افراد خجالتی که قادر به بیان شفاهی نیستند ، مهم تر می باشد .

مهارت های حرکتی

استفاده از ابزار مختلف برای نقاشی مانند مدادرنگی ، زغال ، قلم مو و … می تواند به تقویت  مهارت های حرکتی به ویژه در کودکان کمک کند . با در دست گرفتن این ابزار این توانایی افزایش می یابد . در بزرگسالان نیز نقاشی باعث بالا رفتن مهارت های حرکتی در آن ها می گردد .

فعالیت های مغزی

وقتی نقاشی می کشیم مغز ما فعالیت بسیاری را انجام می دهد . نیمکره چپ مغز مسئول فعالیت های منطقی و نیمکره راست مسئول خلاقیت و تخیل است . در هنگام نقاشی هر دو نیکره مغز فعال می گردد و این کار باعث تقویت مغز می گردد .

سلامت روان

نقاشی به تقویت تمرکز ذهنی کمک بسیاری می کند ، زیرا باعث می شود بر روی افکار خود تمرکز کنیم تا بتوانیم آن را بکشیم . همچنین نقاشی باعث منحرف شدن ذهن از مشکلات و مسائل زندگی شده و باعث آرامش فکری می گردد .

سرگرمی

نقاشی می تواند به صورت گروهی انجام گیرد ، در نتیجه می توانیم روابط دوستانه خوبی را داشته باشیم و اوقات خوبی را با دوستانمان بگذرانیم . همچنین نقاشی یک فعالیت مغزی سرگرم کننده است . می توانیم در هر شرایطی از نقاشی برای سرگرمی و گذراندن اوقاتی خوش استفاده کنیم .

 

منبع : steptohealth

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.