۵ ماده غذایی سالم اما مضر

5 ماده غذایی سالم اما مضر

۵ ماده غذایی سالم اما مضر

برخی از مواد غذایی طبیعی  و سالم هستند که خواص درمانی نیز دارند ، اما مصرف بیش از اندازه آن ها برای بدن مضر می باشد . باید بدانیم که اعتدال در هرچیز مهم است . با ما همراه باشید تا با این مواد غذایی آشنا شوید .

  •  آجیل

آجیل منبع بسیار خوبی از پروتئین ، فیبر ، ویتامین و مواد مفید دیگر می باشد . اما دارای کالری بسیار بالایی است . بنابراین هنگام مصرف به مقدار و اندازه آن توجه نمود. 

  • میوه های خشک شده

یکی دیگر از میان وعده های خوشمزه ، میوه های خشک شده هستند . میوه های خشک به دلیل این که آب آن ها از بین رفته است حجم کمتری نسبت به میوه های تازه دارند . بنابراین مقداری که ما مصرف می کنیم معمولا بیشتر از میوه های تازه است . در نتیجه کالری بالاتری را مصرف می کنیم . یک فنجان زردآلوی خشک شده معادل ۳۸۱ کالری است در صورتی که یک فنجان زردآلوی تازه ۷۹ کالری دارد . 

  • ماست

ماست به نظر می رسد یک ماده غذایی کم کالری باشد اما باید بدانیم ماست نیز قند دارد . یک وعده ماست ساده دارای ۸ تا ۱۲ گرم قند می باشد . اگر به آن انواع میوه ها و مواد دیگر نیز اضافه شود مقدار قند آن بالاتر نیز می رود . بنابراین باید در مقدار مصرف آن توجه شود .

  • شکلات های انرژی زا

وقتی گرسنه هستیم به سمت میان وعده ها رفته و به طور هوس انگیرزی از آن ها استفاده می نماییم . یکی از این میان وعده ها شکلات های انژی زا هستند . این شکلات ها اغلب حاوی شکر ، مواد قندی بالا و طعم دهنده های مصنوعی هستنئ . باید بدانیم که این شکلات ها هیچ ارزش غذایی ندارند .

  •   گرانولا

گرانولا اغلب به عنوان یک غذای سالم و مناسب تبلیغ می شود ، اما باید بدانیم گرانولا کالری بسیار بالایی دارد . یک فنجان گرانولا برابر با ۶۰۰ کالری است و حدود ۲۵ گرم قند موجود در آن برای بدن مضر می باشد . گرانولای خانگی تا حدی این مقدار را کاهش می دهد اما توضیه می شود از مصرف آن اجتناب نمایید .  

 

منبع : healthtoday
 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.