۹ عادت سالم برای داشتن یک زندگی طولانی

9 عادت سالم برای داشتن یک زندگی طولانی

۹ عادت سالم برای  داشتن یک زندگی طولانی

سبک زندگی ما تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت ذهن و جسم ما دارد . پیری یک بخش طبیعی و اجتناب ناپذیر زندگی است ، اما با رعایت برخی از موارد در زندگی می توانید زندگی سالم و شادی را داشته باشید و سال های زندگی خود را طولانی تر کنید .با ما همراه باشید .

غذای سالم بخورید

یک رژیم غذایی سالم دارای اعتدال و تنوع می باشد . بدن ما نیاز به همه نوع ماده غذایی دارد . بهترین رژیم غذایی یک رژیم متعادل است که تمامی مواد لازم برای بدن در آن وجود داشته باشد . مواد غذایی سرشار از فیبر ،ویتامین و مواد معدنی مصرف نمایید . به یاد داشته باشید که خوردن فست فود  و غذاهای چرب به سلامتی شما آسیب می رساند .

بهداشت روزانه

رعایت بهداشت روزانه عادت خوبی است که بر روی سلامتی و جلوگیری از عوامل بیماری زا تاثیر گذار می باشد . شستشوی بدن و مراقبت از آن بسیار مهم است و باید به اندازه کافی به آن توجه شود . برخی از قسمت های بدن مانند دست ها و دهان به مراقبت و شستشوی بیشتری نیاز دارند .

 

بهداشت روزانه

ورزش

۱۰۰ % ثابت شده که ورزش مرتب و روزانه نه تنها باعث سلامت جسم ، بلکه باعث سلامت روان را نیز می گردد . تکنولوژی باعث تغییر زندگی انسان شده و تحرک روزانه را کم کرده است . بنابراین ورزش منظم روزانه از اهمیت بالایی برخوردار  می باشد . ورزش باعث حفظ وزن مناسب ، جلوگیری از بیماری ها و سالم نگه داشتن بدن می گردد . همچنین می تواند به عنوان یک سرگرمی برای شما به حساب آید . انتخاب پله ها به جای استفاده از آسانسور ، پیاده روی ، انجام فعالیت هایی بدنی مانند شنا ، رقص ، پرش و … می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی سلامتی شما داشته باشد .

پیشگیری از حوادث

حوادثی که گاها در اثر رعایت نکردن موارد ایمنی و عجله در کار خانه یا محل کار برای ما اتفاق می افتد ، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی سلامتی است . سعی کنید از موقعیت های پر خطر اجتناب کنید و کار ها را به آرامی و با صبر و حوصله انجام دهید تا از حوادث دور بمانید .

اجتناب از سیگار و الکل

بسیاری از جوانان الکل و سیگار مصرف می کنند . هنگامی که در جوانی از این مواد استفاده کنید خود را در معرض خطر بسیاری از آسیب ها و بیماری ها قرار داده اید . الکل یک ماده سمی است که باعث اعتیاد می شود . سیگار نیز مضرات فراوانی دارد . از مصرف دخانیات اجتناب کنید . این مواد بر روی سلامت شما تاثیر منفی دارد و در نهایت موجب مرگ می گردد .

تمرینات ذهنی

ذهن انسان نیز مانند بدن نیاز به ورزش و فعالیت دارد . می توانید تمریناتی را برای سالم و فعال نگه داشتن ذهن خود انجام دهید تا عملکرد آن بهبود یابد و دچار پیری نگردد . مطالعه ، پازل ،نوشتن و … از جمله تمرینات مفید برای ذهن می باشد .

لذت بردن از اوقات فراغت

بهترین راه برای حفظ سلامت خود و احساس جوانی ، لذت بردن از زندگی است . یاد بگیرید که  خوب زندگی کنید و از اوقات فراغت خود لذت ببرید . فعالیت های سرگرم کننده و آرام بخشی را برای خود انتخاب نمایید . با دوستان خود به سفر بروید . و از زندگی خود به طور کامل لذت ببرید .

دوری از استرس

این یک واقعیت است که بسیاری از مردم از بیماری های مرتبط با استرس رنج می برند . هرچیزی در زندگی روزمره چه در محیط مار چه در خانه ممکن است باعث استرسدر انسان گردد . استرس ، اضطراب ، افسردگی و … تعادل جسمی و روحی انشان را به هم می ریزد . تا جایی که می توانید از استرس دوری کنید .

 

دوری از استرس

نوشیدن آب زیاد

آب ، زندگی است . بخش گسترده ای از بدن انسان از آب تشکیل شده است . شما باید در طول روز حداقل ۲ لیتر آب بنوشید تا بدن شما در حالت هیدراته باقی بماند . این کار برای سلامتی شما بسیار مفید بوده و پوست شما را جوان نگه می دارد .

 

 

۹ عادت سالم برای داشتن یک زندگی طولانی
5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.