۱۵ درمان موثر برای از بین بردن تیرگی آرنج و زانو

15 درمان موثر برای از بین بردن تیرگی آرنج و زانو

۱۵ درمان موثر برای از بین بردن تیرگی آرنج و زانو

تجمع پوست های مرده و ضخیم در بخش هایی مانند آرنج ، زانو و قوزک پا باعث تیره شدن رنگ پوست این نقاط از بدن می شود . این مشکل به دلیل سایش پوست یا فشار در آن ناحیه ایجاد می گردد . اگر پوست این نقاط از بدن شما نیز تیره شده است و این موجب رنجش شما می گردد با ما همراه باشید تا در این بخش درمان های خانگی موثر برای رفع تیرگی آرنج و زانو را به شما معرفی کنیم .

۱ – جوش شیرین

جوش شیرین برای پاکسازی و کاهش تیرگی پوست بسیار موثر می باشد . برای استفاده از جوش شیرین به عنوان سفیدکننده به صورت زیر عمل کنید . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقداری شیر طوری ترکیب کنید که به صورت خمیری درآید . این خمیر را بر روی نقاط تیره قرار داده و به صورت دایره ای ماساژ دهید . این عمل را هر دوروز یک بار تکرار کنید تا متوجه تغییر رنگ این نواحی شوید .

۲ – زردچوبه، عسل و شیر

زردچوبه دارای خواص ضدعفونی کننده و شیر نیز خاصیت سفیدکنندگی دارد . عسل هم به عنوان ضدعفوفی کننده و هم مرطوب کننده خصوصا برای پوست های خشک به کار می رود . این سه ماده در ترکیب باهم به روشن شدن پوست نواحی تیره کمک خواهند کرد . برای استفاده مقداری زردچوبه را با شیر و عسل به صورتی ترکیب کنید که خمیر صاف و یکدستی به دست آید . آنگاه خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه در نواحی مورد نظر قرار داده و سپس با آب بشویید .

 

۳  – شکر و روغن زیتون

شکر به عنوان لایه برداری و روغن زیتون به عنوان مرطوب کننده در این ترکیب به کار می رود . مقادیر مساوی از روغن زیتون و شکر را باهم ترکیب کنید تا خمیری به دست آید . این ترکیب را در حدود ۵ دقیقه بر روی نواحی تیره قرار داده و ماساژ دهید .  سپس با آب و صابون ملایم بشویید .

۴ – آب لیمو و عسل

آب لیمو یک سفیدکننده طبیعی است که از تیره شدن پوست جلوگیری می کند . برای این درمان یک قاشق غذاخوری عسل را با مقداری آب لیمو ترکیب کرده و مخلوط به دست آمده را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست نواحی تیره قرار دهید . این کار را حداقل هفته ای سه بار انجام دهید .

۵ – لیمو و آرد نخود

آرد نخود خاصیت پاک کنندگی و لایه برداری دارد که در ترکیب با آب لیمو می تواند به عنوان یک سفید کننده خوب عمل کند .  آرد نخود را با مقداری آب لیمو ترکیب نمایید و خمیر به دست آمده را به صورت دایره ای بر روی پوست ماساژ دهید . اجازه دهید تا خشک شود و سپس آن را بشویید .

۶ – روغن زیتون

روغن زیتون هم دارای خواص سفیدکنندگی طبیعی است و هم باعث نرمی پوست خشن قسمت های زانو و آرنج می شود . این یکی از ارزان ترین درمان ها برای پوست تیره می باشد که باعث از بین بردن خشکی و اصطکاک این نواحی می شود . هرروز به مدت ۱۰ دقیقه زانو و آرنج خود را با روغن زیتون گرم شده ماساژ دهید .

۷ – لایه برداری

می توانید از قلم موهای لایه بردار برای این کار استفاده نمایید . زمانی که در حمام هستید و پوست شما مرطوب است نواحی مورد نظر را با قلم مو های لایه بردار به صورت دایره ای ماساژ دهید تا سلول های مرده از پوست  جدا شوند .

۸ – کره کاکائو و کره درخت روغن قلم  

این چربی های طبیعی به عنوان مرطوب کننده عمل کرده و به نرمی پوست کمک می کنند . هر شب قبل از خواب کره کاکائو و کره درخت روغن قلم   را به پوست تیره بمالید .

۹ – ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا آسیب های ناشی از نور خورشید را کاهش می دهد و خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارد . مرطوب شدن پوست باعث جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن می شود . ژل گیاه آلوئه ورا را که با شکستن برگ آن به دست می آید بر روی نواحی تیره به مدت نیم ساعت قرار دهید .

۱۰ – استفاده از لوسین های ضد آفتاب

استفاده از کرم های ضدآفتاب هنگام خارج شدن از منزل به کاهش تیرگی پوست کمک می کند . در تابستان حتما از کرم های ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده نمایید . همچنین از این کرم ها می توانید برای مرطوب کردن آرنج و زانوی خود بعد از حمام استفاده نمایید که باعث روشن شدن پوست می گردد .

۱۱ – سرکه و ماست

ترکیب این دو باهم خاصیت پاک کنندگی و مرطوب کنندگی دارد که به کاهش تیرگی پوست کمک می کند . مخلوطی از سرکه و ماست را بر روی نواحی تیره قرار داده و به مدت ۲ دقیقه به صورت حرکات دایره ای ماساژ دهید و سپس با آب بشویید .

۱۲ – میوه های سفید کننده

میوه هایی مانند گوجه فرنگی و انگور داراری خاصیت سفید کنندگی می باشند . استفاده از آن ها به طور مرتب به خلاص شدن از شر تیرگی آرنج و زانو کمک می کند . برای استفاده آب میوه های ذکر شده را گرفته و به طور مرتب بر روی پوست بماالید .

۱۳ – استفاده ار مرطوب کننده ها

مرطوب کننده باعث آب رسانی به پوست شده و از خشکی پوست و در نتیجه تیره شدن آن جلوگیری می کند و همچنین اصطکاک پوست را کاهش می دهند . از یک مرطوب کننده خوب پس از حمام استفاده نمایید .

۱۴ – روغن های طبیعی

چرب کردن مداوم  پوست نیز از خشکی و تیره شدن پوست محافظت می کند برای این کار می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون ، روغن دانه کنجد و یا روغن نارگیل استفاده نمایید .

۱۵ – سنگ پا

استفاده از سنگ پا باعث از بین بردن پوست های مرده نواحی تیره می گردد . از سنگ پا می توانید در حمام استفاده نمایید .

 

راه حل های مطرح شده در بالا ساده ترین و ارزان ترین راه حل ها برای درمان نواحی تیره بدن می باشند که به راحتی در خانه می توانید از آن استفاده نمایید . اگر برای حل مشکلات پوستی خود به دنبال راه حل های ساده و خانگی می باشید پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم مشاهده نمایید .

شوره سر و درمان های طبیعی برای آن

روش های از بین بردن پف زیر چشم

راه حل خانگی برای درمان افتادگی پوست

 

منبع : myhealthtips

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.