۳ تغییر آزاردهنده در سیستم عامل ios 10

سیستم عامل ios 10

با وجود فهرستی از قابلیتهای پر کاربرد در آخرین سیستم عامل ios 10، موارد آزاردهنده ای در آیپد و آیفون دیده می شود.

سیستم عامل جدید ios 10 beta سرشار از امکانات مفید و جالب است، نمای بخش پیامها به طور کلی عوض شده است و همچنین به راحتی می توانید اپلیکیشن های اپل و برنامه های موسیقی را از روی گوشی خود حذف کنید. اما همچنان مواردی در این سیستم عامل وجود دارد که کاربران را می رنجاند.

  • ‌سیستم عامل ios 10

  • صفحه lock جدید

ios-10-lock-screen

با وجوداستفاده ios 10 در سه هفته ی اخیر، کاربران هنوز با کاربرد صفحه قفل در کشمکش هستند. اپل، قابلیت Slide to unlock را که ما از زمان پیدایش آیفون عادت به استفاده از آن را داشتیم، حذف کرده است و در حال حاضر شما می بایست برای خارج کردن گوشیتان از حالت قفل، کلید Home را فشار دهید. بله درست است، به ظاهر ساده می آید. فرایند از قفل خارج کردن گوشی آیفون برای کاربران قبلی بر طبق عادت شامل بالا آردن گوشی، لمس صفحه و اندکی صبر است. اما کاربران پس از چند ثانیه متوجه عادت خود شده و می فهمند که باید دکمه ی Home را برای رفتن به صفحه ی خانه فشار دهند. آنها در نهایت، مجبور هستند به این قابلیت عادت کنند، اما به هرحال این تغییری رنج آوری است !

  • واقعا امکان حذف برنامه ها وجود دارد؟

حدس بزنید چه شده است ؟ هم اکنون شما می توانید برنامه های اپل را از روی دستگاه های ios خود حذف کنید. انگشت خود را بر روی آیکون برنامه به مدت طولانی نگه دارید تا به حالت خاصی در آید و علامت X پدیدار شود، سپس میتوانید برای حذف برنامه اقدام کنید.

و حالا با این قابلیت، برنامه هایی نظیر , Stocks. Sayonara, Tips که عملا کاربردی ندارند، به آسانی قابل حذف هستند.

این قابلیت خوب است یا خیر؟ بله تا حدی خوب است! زمانی که شما برنامه ای را از گوشی اپل خود حذف می کنید، تنها کاری که شما می کنید این است که آیکون برنامه را از روی صفحه ی Home به همراه تمام اطلاعات ذخیره شده در برنامه پاک می کنید. در حقیقت شما خودِ برنامه را حذف نمی کنید ! بلکه تنها مقداری فضا بر روی حافظه گوشیتان آزاد می شود. اما به هر حال این کار خیلی بهتر از داشتن پوشه هایی پر از نرم افزارهای حجیم و بدون استفاده است. 

  • هنوز هم نمی توان برنامه هایی را به حالت پیشفرض در آورد

صحبت از پاک کردن برنامه ها شد، اما باید بدانید بعد از این عمل، جایگزین کردن برنامه با یک برنامه ی دیگر غیر ممکن است. به عنوان مثال، اگر شما تقویم و یادآور را از روی گوشی پاک کنید و درصدد آن باشید که از نرم افزار Fantastical 2 به عنوان نرم افزار پیش فرض قرار ملاقات ها و فهرست وظایف استفاده کنید، شانس خود را از دست داده اید.

در حقیقت، اگر خواهان قابلیتی بر روی گوشی خود باشید، باید یکی از برنامه های مرتبط با آن بر روی گوشی به اجرا درآید. اما اگر این برنامه پاک شده باشد با پیغام خطا مواجه خواهید شد. (فرض کنید بخواهید وارد ایمیل خود شوید در حالی که برنامه MAIL پاک شده است.)

پس در این صورت فایده ی پاک کردن یک برنامه، وقتی قابلیت جایگزین کردن آن نیست، چیست؟

مسلما هنوز برای قضاوت زود است و زمان کافی برای تغییر صفحه ی قفل گوشی وجود دارد. هرچند احتمال اضافه کردن قابلیت حذف کامل برنامه ها و یا تنظیمات جایگزینی بر روی ios 10 کم است.

آیا باید منتظر IOS 11 باشیم؟ 

 

۵ قابلیت مخفی Ios 10 که اپل آنها را معرفی نکرد

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.