۵ صبحانه کامل برای تغذیه مغز

5 صبحانه کامل برای تغذیه مغز

۵ صبحانه کامل برای تغذیه مغز

هزاران بار شنیده ایم که صبحانه مهم ترین وعده غذایی است  و این کاملا درست می باشد . صبحانه سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و افرادی که صبحانه می خورند بدن سالم تری دارند . اما آیا می دانید که صبحانه خوب و کامل می توانید مغز را نیز تغذیه کند ؟ با ما در این بخش همراه باشید تا ۵ صبحانه کامل برای تغذیه مغر را به شما معرفی کنیم .

یک صبحانه خوب و کامل ، لزوما یک صبحانه پرکالری نیست . خوردن یک صبحانه متعادل احساس هشیاری ، انرژی بیشتر و ذهنی فعال تر را در طول روز به شما خواهد داد . یک صبحانه کامل سرشار از پروتئین و غلات سبوس دار است . مواد غذایی متعادل برای صبحانه عبارتند از :

 

بلغور جو دوسر

زمانی که از خواب بیدار می شوید مغز نیاز به یک منبع قند و گلوکز برای خون دارد . یک صبحانه شیرین قند خون را به سرعت افزایش می دهد و پس از چند ساعت گلوکز خون کاهش می یابد . بلغور جو دوسر به آرامی جذب بدن می شود و به جای افزایش ناگهانی قند خون ، به آرامی و پی در پی این کار را انجام می دهد . تحقیقات نشان داده است ، کودکانی که از بلغور جو دوسر در صبحانه خود استفاده کرده اند نمره امتحانات آن ها ۲۰ % بهتر از کودکانی بوده که از غلات شیرین در صبحانه استفاده کرده اند . در نتیجه می توان گفت قند خون حافظه  و تمرکز را تحت تاثیر قرار می دهد .

 

تخم مرغ

تخم مرغ یک انتخاب سنتی و بهترین انتخاب برای صبحانه است . تخم مرغ سرشار از پروتئین  می باشد و می تواند انرژی و مواد مورد نیاز برای بدن را تامین کند .  خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه نه تنها به کنترل وزن کمک می کند ، بلکه سطح قند خون را نیز حفظ می کند . بهترین شکل پروتئین تخم مرغ ، مصرف سفیده به همراه زرده باهم می باشد . این بالاترین کیفیت پروتئین تخم مرغ است که به جذب آسان توسط بدن کمک می کند . همچنین تخم مرغ دارای ویتامین ها و مواد معدنی است برای نگه داشتن بدن و مغز ضروری است . خواص تخم مرغ را بخوانید .

کره بادام زمینی بر روی نان تست

این صبحانه علاوه بر خوشمزه بودن یک صبحانه کامل و انرژی زاست . کرده بادام زمینی سرشار از پروتئین و نان تست یک غلات کامل که باعث حفط سطح قند خون شما به طور منظم خواهد شد . می توانید در کنار آن از تکه های موز نیز استفاده کنید تا ویتامین های مورد نیاز کامل گردد .

ماست یونانی

خوردن ماست در صبحانه چیز جدیدی نیست ، اما ماست یونانی که به تازگی محبوب شده است دارای پروتئینی دوبرابر ماست معمولی و بسیار غنی تر از آن است . مصرف پروتئین در صبحانه باعث احساس سیری و رضایت بیشتری در طول روز خواهد شد . می توانید مقداری میوه یا بادام به ماست خود اضافه کنید تا انرژی بیشتری داشته باشد .

شام برای صبحانه

می توانید از وعده های غذایی که در شام استفاده می کنید برای صبحانه نیز استفاده کنید. به این ترتیب می توانید از یکنواخت شده غذاها در صبحانه خود نیز جلوگیری کنید . البته منظور از خوردن غذاهای شما پیتزا ، مرغ سرخ شده و … نیست . بلکه منظور ما مصرف غذاهایی مانند سیب زمینی پخته به همراه ماست و یا سوپ سبزیجات با غلات کامل و … می باشد . در واقع می توانید در صبحانه خود خلاقیت ایجاد کرده و غذاهای متنوعی را مصرف کنید که در طول روز احساس بهتری داشته باشید .

 

منبع : steptohealth

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.