چگونه زندگی سازگارتری با محیط زیست داشته باشیم ؟

چگونه زندگی سازگارتری با محیط زیست داشته باشیم ؟

چگونه زندگی سازگارتری با محیط زیست داشته باشیم ؟ 

تصمیم برای داشتن یک زندگی سبزتر یک فر آیند نسبتا ساده است ، آیا می دانید چطور می توان یک زندگی سازگار با محیط زیست داشت ؟ به طوری که هم بتوانیم به محیط زیست کمک کنیم و هم در زمان و پول خود صرفه جویی کنیم . در این جا ما روش هایی را مطرح می کنیم که با حداقل انرژی و هزینه بتوانید زندگی سبزتری داشته باشید و سالم تر زندگی کنید  .

۱ – ارگانیک را انتخاب کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن یک زندگی سبزتر انتخاب محصولات غذایی ارگانیک می باشد . مواد غذایی که به طور طبیعی رشد کرده باشند و عاری از هرگونه مواد شیمیایی سمی و آفت کش ها می باشند .

این بهترین راه حمایت ازاقتصاد محلی است . با خرید محلی می توانید از کشاورزان منطقه ای که در آن زندگی می کنید حمایت کنید و گزینه های سالم تری را نسبت به محصولاتی که در سوپرمارکت ها و … یافت می شود تهیه نمایید .

۲ – همه چیز طبیعی

مواد شوینده، لوازم آرایش و همه این مواد شیمیایی را می توان را مواد طبیعی جایگزین نمود . مواد شیمیایی مضر ، رنگ های غیر ضروری و تمام چیزهای مضری که در فروشگاه ها وجود دارند را می توان به سادگی حذف یا جایگزین نمود .

بسیاری از مردم فکر می کنند مواد طبیعی گران تر هستند و این مواد شیمیایی که همه جا در دسترس هستند و راحت به دست می آیند قطعا ارزان تر هستند . اما مهم این است که درک کنید هرچه که راحت تر به دست می آید ارزان تر نیست . با محصولاتی که خودتان تولید می کنید شما می توانید پس انداز بیشتر  و زندگی سالم تری داشته باشید .

اگر شما علاقه مند  به تولید محصولات و لوازم آرایش خانگی هستید شما می توانید شروع به یک کسب و کار خانگی کنید و محصولات خودتون رو با دوستان و خانواده خود مبادله نمایید .

۳ – کاهش مصرف ،استفاده مجدد و بازیافت

کاهش مصرف اولین و طبیعی ترین قدم برای رفتن به سمت زندگی سالم تر است و در مراحل بعدی بازیافت و  استفاده مجدد نیز به همان اندازه مهم هستند . وقتی لوازم قدیمی خانه خود را که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید بازیافت می کنید و تبدیل به چیز دیگری می کنید ، سراسر خانه شما جدید و زیبا می شود و در منزل شما چیزهایی دیده می شود که در هیچ جای دیگری وجود ندارد .

۴ –  قرن ۲۱ را وارد زندگی خود کنید

اینترنت از همه چیز در مود صرفه جویی در پول ، انرژی ، زمان و حتی محیط زیست آگاه است . شما می توانید دستگاه های هوشمند متصل به اینترنتی را وارد خانه خود کنید که با کمک آن ها بر وضعیت خانه خود نظارت داشته باشید و تنظیمات  لازم را انجام دهید و اشتباهات و مشکلات به شما هشدار داده شود .

انواع ترموستات ، آشکارسازهای CO2  و دود ، سیستم های امنیتی و لوازم دیگر همه آن ها برنامه های کاربردی هستند که با اتصال به گوشی یا تبلت ، در هر نقطه ای که باشید در صورت نیاز به شما هشدار خواهند داد .

شاید هزینه اول تهیه این دستگاه ها کمی بالا باشد اما در مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که هم در هزینه و هم در انرژی خود صرفه جویی کرده اید .

۵ – حفظ آب

چه کسی می تواند در منظقه ای که در آن خشکسالی است و کمبود آب است زندگی کند ؟ ما به ندرت در این مورد فکر می کنیم و کمتر به آن توجه می کنیم .  شما با انجام یک سری کارهای ساده در خانه می توانید در مصرف آب خود صرفه جویی کنید و در نتیجه صورتحساب کمتری نیز داشته باشید .

خرید و نصب شیر آب هایی که جریان کمتری را  نسبت به شیرآب های قدیمی دارد ، مصرف آب را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد . همچنین می توانید در حمام از سردوش هایی که جریان آب را کاهش می دهند استفاده نمایید .همچنین اگر در خانه های ویلایی زندگی می کنید می توانید با ذخیره  آب باران از آن آب به جای آب لوله کشی برای آبیاری گیاهان خود استفاده نمایید .

 

 

به این پست رای بدین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.