نوشته‌ها

گوشی های جدا شدنی را بیشتر بشناسید

گوشی های جدا شدنی ، بخش مهمی از آینده ی دنیای فناوری خواهند بود.

تکه ای بودن گوشی، یا همان قابلیت جداسازی بخش ها و اجزای آن، دیگر یک واقعیت دور از دسترس نیست. امری که همواره به عنوان یک امید واهی در نظر گرفته می شد اینک با کمک و حمایت دو شرکت بزرگ گوگل و موتورولا، به عرصه ظهور در محصولات فناوری قدم نهاده است.

قابلیت جدا کردن اجزای گوشی فوائد بسیاری دارد. اولا اینکه میتوانید اجزا را به میل خود بچینید تا به سلیقه خودتان نیازتان را برطرف سازند. برای مثال، اگر می خواهید به تعطیلات بروید و می دانید که قرار است عکسهای بسیاری تهیه کنید، می توانید ماژول عکس برداری گوشی خود را با لنز بهتری جایگزین کنید و همچنین اگر شما اهل بازی باشید، تعویض پردازنده ی گرافیکی گوشی تجربه ی بازی کردن شما را مهیج تر می سازد.

همچنین ، قابلیت جدا شدن اجزای گوشی این امکان را به شما می دهد تا دیگر نیاز به خرید یک گوشی جدید و کامل نداشته باشید. کافیست تنها، همان قطعه ای را که در نظر دارید به روز کنید. در نتیجه در هزینه های شما به شدت صرفه جویی می شود.

به این ترتیب در این حالت ما گوشی هایی با اجزای ترکیبی خواهیم داشت و این یعنی شما میتوانید با حفظ سخت افزار کنونی گوشی، با اتصال وسائل جانبی توانایی گوشی را در انجام فعالیت های خود افزایش دهید.

در حال حاضر که این صنعت در حال پیشرفت و توسعه است، ۴ محصول اصلی و اساسی در پیشبرد اهداف گوشی های جدا شدنی نقش بازی می کنند:

معرفی ۴ محصول از گوشی های جدا شدنی

  •  پروژه ی گوگل با عنوان “آرا”

    project-ara-theverge-2_1020.0

به نظر می رسد گوشی جدا شدنی جدید شرکت گوگل یعنی “پروژه آرا” برای همیشه در برزخ رسیدن به دست برنامه نویسان و توسعه دهندگان مانده است. اما بالاخره این شرکت، نسخه ی اولیه ی این گوشی را برای توسعه دهندگان نرم افزاری خواهد فرستاد، و اینطور پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۱۷ برای مصرف کنندگان در دسترس باشد. اگرچه هیچ مشخصات دقیقی برای گوشی آرا بیان نشده است، اما چیزی که واضح است این است که این گوشی قطعا قابلیت جداشدن خواهد داشت. قطعات منحصر به فرد این گوشی بر روی  “استخوان بندی” (مانند مادر بورد کامپیوتر ) قرار خواهند گرفت و به این ترتیب  این امکان را به شما می دهد تا اجزای متفاوت را بر روی گوشی خود امتحان کنید.

  • گوشی موتو Z و Z فورس شرکت موتورولا 

    phpxd4snz

جدیدترین دستاوردها و تولیدات موتورولا در زمینه ی گوشی یعنی موتو Z و Z فورس به دلایلی باریک هستند.در پشت این گوشی ها پین های مغناطیسی وجود دارد که به وسائل جانبی الصاق می شود. از جمله این وسائل، می توان به باطری، اسپیکر و پروژکتور اشاره کرد.

  • گوشی LG G5

AndroidPIT-lg-g5-friends-0428-w782

گوشی G5  علاوه بر قابلیت هایی نظیر صفحه نمایش ۵٫۳ اینچی، پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ و دو دوربین در پشت ( یکی ۱۶ مگاپیکسل و دیگری ۸ مگاپیکسل برای زوایای بازتر) ، یک باطری دارد که می توان آن را به روش غیر معمول جدا کرد بدین صورت که حلقه های تحتانی گوشی به همراه باطری خارج می شنود تا شما بتوانید وسائل جانبی نظیر دسته ی دوربین و یا مبدل دیجیتال به صدا را به آن متصل کنید.

  • فیر فون ۲

fairphone1

اگرچه گوشی Fairphone به اندازه ی محصولات دیگر شرکت ها، معروف نیست اما در سال ۲۰۱۳ از آن رو نمایی شد و هم اکنون دومین محصول خود را در بازار موبایل ارائه کرده است. این شرکت بر روی آگاهی اجتماعی و تولید اخلاقی تاکید می کند، اما چیزی که آن را منحصر به فرد کرده این است که این گوشی به طور کامل باز می شود تا شما بتوانید بخش های متمایز آن را تعمیر و یا به روز رسانی کنید. مشخصات اصلی آن شامل پردازنده اسنپ دراگون ۸۰۱، دوربین ۸ مگاپیکسلی و سیستم عامل اندروید “آب نبات چوبی” است.