نوشته‌ها

۵ ابزار عالی برای داشتن یک رابطه موفق

۵ ابزار عالی برای داشتن یک رابطه موفق

شاید یکی از سخت ترین کارها در زندگی نگه داشتن و حفظ یک رابطه است . داشتن یک رابطه خوب نیاز به درک متقابل و فداکاری بسیار دارد . این رابطه می تواند رابطه بین خواهر و برادر ، رابطه دوستی یا رابطه بین یک زوج باشد ، اما پایه و اساس همه یکی است . با ما در این مقاله همراه باشید تا با ۵ اصل مهم برای نگه داشتن یک رابطه موفق آشنا شوید .

ادامه مطلب …

نتایج تحقیقات پیرامون رابطه ی کنترل ذهن و موفقیت

هنر کنترل ذهن

کنترل ذهن، مفهومی پیچیده، چند وجهی و چند لایه هست. در این مقاله سعی کرده ایم تا با ذکر مثال و نکاتی ارزشمند پرده از راز کنترل ذهن بداریم.

اگر به شما یک پازل ۱۰۰۰۰ قطعه ای بدهیم و بخواهیم که در عرض ۲ ساعت و حتی کمتر آن را کامل کنید، حتی عکس کامل شده ی پازل را هم نشانتان ندهیم، آیا برای کامل کرد پازل رغبت می کنید ؟! 

قبل از جواب دادن به این سئوال حتما این دو سئول را از خود می پرسید:

 • چرا؟
 • انجام دادن آن چه سودی به حال من دارد؟

ذهن شما برای هر امید و آرزویی که در زندگیتان وجود دارد، ابتدا این سئوالات را می پرسد. عبارت “برای منافع خودم” همیشه شما را به عنوان یک زندانی محبوس می کند.

کنترل ذهن

ذهن شما از شکست با هر هزینه ای اجتناب می کند

حال فرض کنید من رئیس شما باشم و به شما بگویم: یا پازل را کامل می کنی و یا اخراجی ! آیا باز هم آن را انجام می دهید؟

شاید.

اما باز ذهن شما از خود می پرسد که این شغل در پیش شما از چه اهمیتی برخوردار است و آیا پاداش انجام پازل به ریسک انجام آن می ارزد؟

در این مورد نگه داشتن شغل انتخاب “امن تر” است. و ترس از “درد” از دست دادن کار، شما را به تکمیل پازل وا می دارد.

شما در حین انجام کاری بدون معنا و بدون داشتن ترس، چه حسی دارید؟

آیا تصور انجام چنین کاری برای شما سخت است؟

در حقیقت، شما در طول روز، زمان بسیاری را صرف انجام کارهای بیهوده و بیهدف می کنید. نداشتن تصور از چیزی که می خواهید و یا انجام کارهای تصادفی برای مفید به نظر رسیدن، هیچ تفاوتی با ” کنار هم گذاشتن ۱۰۰۰۰ قطعه ی پازل بی هدف” ،ندارد.

اما اگر بی هدف نبود چه می شود؟

اگر به شما گفته شود که شکل تکمیل شده ی پازل رازی درون خود دارد و آن راز زندگی شما را تغییر می دهد و تمام رویاهای شما را محقق می کند، آیا به انجام پازل فکر می کنید؟

به فرض که این گفته را باور کنید، به سرعت مشغول می شوید و شانس خود را امتحان می کنید، چه چیزی برای از دست دادن خواهید داشت؟ و من فکر می کنم که حتما راهی برای تکمیل پازل پیدا خواهید کرد.

چرا؟ چون می دانید که علتی برای انجام پازل وجود دارد.

با توجه به این نظریه، شما در طول حیات خود مشغول انجام چنین پازلی هستید.

چه می شود اگر باور کنید قطعات درستی در دست دارید، و اگر قطعات را درست و با دقت در کنار هم بگذارید، به هدف خود می رسید.

 انجام آن ظالمانه به نظر می رسد؟

حتی با وجود نداشتن تصویر کاملی از پازل، انجام پازل سخت تر و طولانی تر به نظر می رسد، اما باور به یک پایان خوب همه چیز را تغییر خواهد داد.

آیا می توانید تصور کنید که حضور در هر لحظه ودانستن اینکه گذاشتن هر قطعه شما را یک قدم به هدفتان نزدیکتر می کند، چقدر برای شما آسان است؟ 

توجه کنید و مراقب باشید که همیشه در مسیر باقی می مانید

تمام قطعات پازل را بشناسید و برای انجام دادن پازل درنگ نکنید. به سراغ نیروی درون خود روید تا از زندگی خود لذت ببرید.

فرصت های اطرافتان را بشناسید، و با تمام قلب، ذهن و روح خود آن ها را باور کنید، از آن به بعد به هر چیزی که بخواهید، می رسید . از کنترل ذهن خود قافل نشید.

۱۰ راه مفید برای افزایش اعتماد به نفس

راه های افزایش اعتماد به نفس

همینطور که اعتماد به نفس بیش از حد ضمیر شما را بدون فکر و قاعده خاصی تقویت می کند، فقدان اعتماد به نفس نیز روحیه شما را نیز به شدت سرد می کند و تواناییخودشناسی را از شما سلب می کند . خودشناسی ضعیف، روحیات و کیفیت زندگی را تغییر می دهد . اما احیای اعتماد بنفس بسیار آسان است و تلاش زیادی نمی خواهد. در اینجا به ۵ راه ساده برای افزایش اعتماد به نفس اشاره می کنیم

تصور کنید قادر باشید بر هرگونه مانع و مشکلی که ممکن است در کار یا روابطتان پیش بیاید ، غلبه کنید و نیاز نداشته باشید تا در هر کاری که در زندگی انجام می دهید یا هرقدمی که برمی دارید تایید دیگران را برای خود داشته باشید و از آن ها مشاوره بگیرید و سوال کنید . این چیزی است که افراد دارای اعتماد به نفس بالا هر روز انجام می دهند . اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اعتماد به نفس پایینی دارید ما در این جا ۵ راهکار آسان برای بالابردن اعتماد به نفس به شما پیشنهاد می کنیم . با ما همراه باشید .

 

 • با لبخند، از خواب بیدار شوید

صدای زنگ آلارم صبحگاهی، از بدترین و آزاردهنده ترین لحظات یک روز است. از روی خواب آلودگی هشدار را به تعویق می اندازید و حتی قبل از اینکه بخواهید پتو را بر روی خود بیندازید و چشمانتان را ببندید، آلارم مجددا شروع به سر و صدا می کند. آنقدر فرایند بیدار شدن سخت و ملال آور است که می خواهید تمام دنیا ساکت باشد تا بخواب روید. از روز پیش رو نترسید! فرصت های بیشماری پیش روی شما قراردارند. باوجود یکنواختی رویدادهای هر روزه، شرایط غیرقابل تصور بسیار وجود دارند که احتمال رخ دادنشان زیاد است. زندگی یک بازی کامپیوتری، با جهات و چشم اندازهای یکسان نیست، بنابراین بلند شوید و لبخند بزنید و برای تمام اتفاقات هیجان انگیز محتمل، آماده شوید. 

 

 

 • سر خود را بالا بگیرید

بله همین است! خیلی آسان به نظر می رسد؟ شاید به سختی باور کنید که این عمل چقدر در تقویت اعتماد به نفستان موثر است. تا بحال فکر کرده اید که چگونه انسان توانسته خود را از سایر موجودات متمایز کند؟ این به خاطر حالت ایستاده ی انسان است، و این در کنار سایر خصوصیت ها، انسان را اشرف مخلوقات می کند. حالت بدن خود را هر ده دقیقه بررسی کنید و بعد از گذشت یک ماه دیگر به این عمل نیازی ندارید.نیازی نیست که قفسه سینه خود را به جلو دهید و مانند یک دلقک راه روید. تنها کافی است از نیفتادن شانه های خود اطمینان حاصل کنید.

افزایش اعتماد به نفس

 

 • کتاب بخوانید

حتی اگر ترجیح بدهید تلویزیون ببینید یا با کامپیوتر خود بازی کنید، هر روز ۱۰ یا ۲۰ صفحه از هر کتابی که به آن علاقه دارید را بخوانید. کتاب، حس تخیل را بر می انگیزد و نسبت به رسانه های دیگر غنی تر است. در کنار این که کتاب ها شما را به مکان های دوردست می برند و شما را با شخصیت های پیچیده آشنا می کنند، دایره ی لغات شما را افزایش می دهند، راه های بی شماری را برای ساخت جملات پیشنهاد می کنند و ایده های بسیاری به شما می دهند. به یاد داشته باشید که انسان آگاه همیشه قابل احترام است، دشمنان وی را نیرومند می بینند و گذر زمان چیزی از جذابیت وی کم نمی کند.

 

 

 • دوچرخه سواری کنید

ماشین ها جذاب هستند و موتور سیکلت ها جذابتر، اما دوچرخه ارزانتر است. همچنین سرگرمی بیشتری دارند و حفظ تعادل  راحت تر است. قلب شما را به کارکردن وا می دارد و در ساعت اوج ترافیک مفیدتر است.  با دوچرخه سواری، پول خود را پس انداز می کنید و در طول روز همیشه پرانرژی خواهید بود. و در کل ورزش برای افزایش اعتماد به نفس عالی است. همچنین ورزش پیلاتس نیز یکی از بهترین ورزش ها برای افزایش اعتماد به نفس است توصیه می شود ورزش پیلاتس در خانه را بخوانید

 

 

 • خوب بخوابید

کمبود خواب به شدت شما را ضعیف می کند و شما یک روز به شدت طاقت فرسا را پیش رو خواهید داشت ، چه برسد که برای آن روز کار سختی را هم در پیش داشته باشید. 

اطمینان حاصل کنید که در روز حداقل ۷ ساعت می خوابید (در طول روز یا شب)، اگر این نکته را رعایت کنید دیگر به هشدار صبحگاهی ساعت فحاشی نمی کنید ! و روز خوبی را خواهید داشت. همچنین مطلبی در ارتباط با فواید خوابیدن به اندازه کافی نیز تهیه شده ، حتما مطالعه کنید

 

 

 

راهکار هایی روانشناسی برای افزایش اعتماد به نفس

” عدم اعتماد به نفس یک حکم ابدی نیست . اعتماد به نفس مانند هر مهارت دیگری می تواند با آموزش ، تمرین و تسلط به دست آید . زمانی که شما آن را به دست آوردید همه چیز در زندگی شما تغییر خواهد کرد و بهتر خواهد شد . ” – باری داونپورت

 

 

 •  افزایش خودشناسی

اگر شکست خوردید ، همیشه یادتان باشد که حتما یک راه حلی وجود دارد . شاید دوباره آن را انجام دهید اما باید اشتباهاتتان را همیشه به یاد داشته باشید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید . هر شکست بهترین راه برای خودشناسی شماست . هر چیزی را که به دست آوردید و یاد گرفتید بر روی کاغذی بنویسید و جایی نزدیک به خود قرار دهید تا همیشه جلوی چشمتان باشد . همچنین یک لیست از چیزهایی که باید به خاطر آن ها سپاسگزار باشید تهیه کنید . شکرگزاری بر سلامت و شادی شما تاثیر بسیاری دارد .

 

 

 • تعیین اهداف واقع بینانه

شما باید استعدادها و نقاط قوت خود را بشناسید و اهدافتان را مطابق با آن ها انتخاب نمایید . اهدافی را که خیلی بالاتر از از مهارت ها ، توانایی ها ، شرایط و تجربیات شماست از خود دور کنید .

 

 

 •  مثبت بیندیشید

” خوش بینی باوری است که شما را در رسیدن به موفقیت هدایت می کند . هیچ چیز را نمی توان بدون امید و اعتماد به نفس به دست آورد . ” – هلن کلر
هلن کلر اولین شخص نابینا و ناشنوا در آمریکا بود که توانست درجات بالایی را کسب کند . واضح است که افکار مثبت باعث رسیدن او به موفقیت بود .

چرا باید مثبت فکر کنیم ؟ زیرا افکار منفی همه تفکرات مثبت را از ذهن شما خارج می کند و شما فقط به شکست فکر می کنید . در این جا مواردی را برای چگونگی مثبت اندیشی برای شما بیان می کنیم که با تمرین می توانید به آن برسید :

 

       – جملات مثبت را با خود تکرار کنید ” من می توانم موفق شوم ” ، ” من قادر هستم به انجام … “

       – هر زمانی که افکار منفی به ذهن شما هجوم آورد سریعا آن ها را خارج کرده و با افکار مثبت جایگزین کنید .

       – شادی و موفقیت را در ذهن خود تجسم کنید اما زمان زیادی را برای خیالبافی هدر ندهید .

       – موانع را نادیده بگیرید . اگر یک نقشه و طرح درست از اهداف خود داشته باشید موانع را می شناسید و می توانید خود را برای مواجه شدن با آن ها نجهز و آماده کنید . این گونه موانع و مشکلات شما را از مسیر خارج نمی کنند .

       – از دیدن اخبار منفی و غم انگیز رسانه ها دوری کنید .

      – سعی کنید اوقات فراغت خود را با فعالیت هایی که موجب شادی در شما می شوند بگذرانید . فعالیت های کمدی ، ورزشی و اجتماعی و … . ار همکاران و دوستان منفی نگر دوری کنید .

 

 

 •  فعالیت های مثبت و زبان بدن

خیلی خوب است که ذهن مثبتی داشته باشیم اما برای رسیدن به اهداف بزرگ تر ما نیاز به فعالیت های مثبت نیز داریم . بر اساس تحقیقی که در کلمبیا انجام شد در یافتند که حتی یک دقیقه گرفتن ژستی مانند یک رئیس ( مثلا گذاشتن پاها بر روی میز) می تواند در افزایش اعتماد به نفس موثر باشد . زبان بدن ما ، نوع راه رفتن ما و رفتارهای ما می تواند در بالا رفتن اعتماد به نفس کمک کند و در نتیجه شانس بیشتری برای موفقیت خواهیم داشت .

 

 

 •  افزایش اراده

اگر شما انگیزه و خوش بینی کافی را ندارید با چند راه ساده می توانید قدرت اراده خود را بالا ببرید تا بتوانید به اهدافتان برسید . زمانی که قدرت اراده و فعالیت های مثبت شما افزایش پیدا کند ، اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت .

 

نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

راز موفقیت در کسب و کار – واقعیت هایی درباره مشاغل رویایی

راز موفقیت در کسب و کار

من فکر نمیکنم کسی شغل آینده اش را در قرعه کشی برنده شده باشد یا اینکه از کوچکی فردی  برای کار خاصی ساخته شده باشد ، مطمعنا شما میگویید بیانسه از کوچکی برای خوانندگی ساخته شده است ولی من میگویم اگر او میخواست یک حسابدار بزرگ و موفق می شد. با ما همراه باشید تا راز موفقیت در کسب و کار را به شما نشان دهیم.

شما میتوانید در انجام کاری بهترین باشد ، برای اینکه در انجام کاری بهترین باشید نیازی نیست که حتما استعدادی خاصی داشته باشید شما باید یادبگیرید که کارهای بزرگ و سخت و همچنین رسیدن به درامد زیاد و آسایش و رفاه از طریق شانس و یا بخت و اقبال به دست نمی آید بلکه برای بدست آوردن پول زیاد و همچنین رسیدن به شهرت یا معروف شدن باید به کاری که میکنید علاقه داشته باشید ، بعد از داشتن علاقه شما باید صبر و تلاش بسیار ی داشته باشید زیرا تمام افرادی مشهوری که امروزه میبینید یک روزه به موفقیت نرسیند بلکه با صبر و حوصله در کنار تلاش و پشتکار زیاد موفق شدند که به جایی که الان هستند برسند

m4kbzgn9uabr7qfrrqlg

تلاش ، تلاش و تلاش

اگر به کارافرینان بزرگ آمریکا نگاهی کنید خواهید دید که بعضی از این افراد قبل از اینکه به جایی که اینجا هستند برسند مواقعی را به دلیل بیکاری و بی پولی به افسردگی رسیده بودند که این نشان میدهد این افراد از کوچکی برای این کار ساخته نشده بودند و برای این رتبه سخت تلاش کردن تا توانستند به موفقیت برسند و این نشان میدهد که موفقیت امری بدیهی است و شما برای رسیدن به موفقیت فقط باید بخواهید ، بقیه کار خود به خود درست خواهد شد.

اینکه شما یک کار آفرین هستید یا یک کارمند،کارگر معمولی به خود شما ربط دارد ، هیچکس با ارزو کردن به جایی نمیرسد ،بلکه افراد موفق در کنار ارزو کردن جند برابر آرزوی خود تلاش میکنند و این نتیجه حاصل تلاش آنهاست که شما میبینید ، خیلی از افراد به این فکر نمیکنند که آن فرد موفق چقدر سختی کشید تا موفق شود بلکه نتیجه را میبینند و میخواهند خیلی زود به نتیجه ای شبیه به آن فرد برسند

شما باید زمانی که در جایی کار میکنید در کنار کار کرده ایده های خود را نیز پرورش دهید که این میتواند بزرگترین راه موفقیت باشد ، شما با پرورش ایده های خود و سرمایه گزاری بر روی آنها میتوانید حس کنید که چقدر به موفقیت نزدیک شده اید.
همیشه سعی کنید اولویت های زندگی خود را مشخص کنید و بر اساس اولویت های خود پیش بروید و نه اینکه از کارهای بزرگ بازبمانید تا کارهای کوچک را انجام دهید ، نتیجه این کار یک شکست تمام عیار خواهد بود. همیشه سعی کنید قبل از انجام یک کار از خود بپرسید که اگر این کار را انجام دهم چه چیزی به دست می آورم و چه چیزی را از دست خواهم داد ، در صورتی که چیزی که از دست میدهید از چیزهای که بدست می آورید بیشتر بود سعی کنید از انجام آن کار بپرهیزید و در صورتی که چیزهایی که عایدتان می شود بیشتر بود آن کار را انجام دهید ،  در این صورت همیشه بهترین نتیجه خواهید رسید ، پس به این نتیجه میرسیم که یک راز موفقیت در کسب و کار ، تلاش و پشتکار است

۴۶۷۶۹۰_۵۴۵

اعتماد به نفس در پیروزی

سعی کنید همیشه اعتماد به نقس خود را پرورش دهید و هیچوقت در ذهن خود نگویید که من نمیتوانم ،تحقیقات نشان داده افرادی که مدام در ذهن خود میگویند من نمیتوانم هیچوقت پیروز نمیشوند و هیچوقت به آرزوهای خود نمیرسند ، بلکه باید بگویید من میتوانم ، البته باید توجه فرمایید که یک ضرب المثل قدیمی هست که میگوید سنگ بزرگ نشان نزدن است ، کارهایی که خیلی از توان شما فراتر است و مطمعنا با گفت من میتوانم هم در توان شما نباشد را سعی کنید انجام ندهید زیرا این کار نتیجه معکوس دارد و باعث پیروزی و موفقیت شما نخواهد شد . پس نتیجه میگیریم که همیشه کارها را قبل از انجام کار بررسی نماییدما باید آن را فرار کنند. معمولا افرادی که حین انجام کار ناراضی هستند این افراد بدبخت نیستند بلکه این افراد نا امید هستند ، و نتایج نشان داده است کارهایی که حین نا امیدی از پایان کار انجام شود پایان خوشی نیز ندارند ، آنها دائما بیقرار هسند و  از این نگران هستند که چرا به نتیجه نمیرسم ، چرا موفقیت کسب نمیکنم و … این دقیقا زمانی است که اوج نا امیدی است و باید جلوی این ناامیدی گرفته شود در غیر اینصورت پایان کار غم انگیز خواهد بود و این مهمترین راز موفقیت در کسب و کار است که نباید فراموش کرد .