نوشته‌ها

,

جلوگیری از اجرای گوگل کروم در پس زمینه – کاهش مصرف باتری لب تاپ

جلوگیری از اجرای گوگل کروم در پس زمینه

مرورگر کروم حتی بعد از بستن پنجره ها ممکن است در بک گراند ویندوز شما در حال اجرا باشد . اجرای کروم در بک گراند باعث می شود کروم به روزرسانی شده و اطلاعیه ی مختلف از جمله اطلاعیه های فیسبوک شما ، ایمیل ها ، چت و … به شما گزارش داده شود اما از طرف دیگر باعث اشغال بخشی از حافظه و رم سیستم شده و سرعت ویندوز شما را کاهش می دهد .

ادامه مطلب …

کاهش مصرف باتری با فایرفاکس – عمر باطری لپ تاپ را افزایش می دهد

کاهش مصرف باتری با فایرفاکس

مرورگر کروم، نسبت به فایرفاکس ،توانسته کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند. کاهش مصرف باتری با فایرفاکس موضوع جالبی برای طرفداران این مرورگر است

نظرات بسیاری در مورد مصرف بیش از اندازه حافظه رم و پردازنده توسط این مرورگر مطرح شده است. حال می خواهیم دلیل جدیدی را برای این ادعای خود بیاوریم.

در فیلمی که دیروز منتشر شد، مایکروسافت چهار لپتاپ یکسان از لحاظ  سخت افزار  را مورد آزمایش قرار داد که بر روی هر کدام از لپتاپ ها مرورگر متفاوتی نصب شده بود: کروم، مایکروسافت اج، فایرفاکس و اپرا. در هر کدام از این لپتاپ ها، فیلمی به نمایش درامد.

هدف این بود که ببینیم کدام لپتاپ بیشتر از سایر رقبا روشن می ماند.

نتایج آزمایش حاکی از آن بود که لپتاپ حاوی مرورگر مایکروسافت اج، حدود ۷۰ درصد بیشتر از از لپتاپی روشن ماند که گوگل کروم بر روی آن نصب بود ! آیا وقت آن نرسیده که در استفاده از مرورگر خود تجدید نظر کنید ؟

اما در مورد مایکروسافت اج

مرورگر جدید مایکروسافت، نسبت به اینترنت اکسپلور  برتری قابل ملاحظه ای دارد . اما هنوز فاقد یک نکته ی کلیدی است : پشتیبانی از “افزونه های شخص ثالث” . این ویژگی تابستان امسال به نرم افزار افزوده می شود . حتی همین الان هم می توانید بعضی از افزونه های این مروگر را مورد استفاده قرار دهید. اما به نظر می رسد انتقال امکانات مروگر کروم به مایکروسافت اج نیاز به گذشت زمان طولانی دارد.

دانلود مرورگر اج

مرورگر بعدی فایر فاکس است. اگرچه فایرفاکس توانست تنها یک ساعت بیشتر از مرورگر کروم دوام بیاورد، تست مایکروسافت در شرایط واقعی نشان داد که مصرف توان مروگر فایرفاکس تنها به میزان اندکی از مروگر اج بیشتر می باشد.

نمودار مقایسه توان مصرفی سه مرورگر فایرفاکس، کروم و اج

کاهش مصرف باتری با فایرفاکسهمانطور که از نتایج مقایسه پیداست، مهاجرت از کروم به فایر فاکس تاثیر بسزایی در کارای باطری لپتاپ دارد، اما اگر بر روی استفاده از کروم مصر هستید، در این لینک روشهایی برای کاهش توان مصرفی کروم پیشنهاد شده است.

برای کاهش مصرف باتری با فایرفاکس دانلود جدیدترین نسخه فایر فاکس را از دست ندهید. نصب بسیار ساده و کارایی بسیار راحت سرعت بالای مرورگر و همچنین مصرف باتری کمتر و مزایای بسیاری که براحتی نمیتوان از آنها گذشت!

نظرات خود را در ارتباط با این مرورگر برای ما ارسال کنید.